Bundesarchiv - vojáci wehrmachtu

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Bundesarchiv - vojáci wehrmachtu

Příspěvekod kolsi » úte bře 02, 2021 9:20

Zhruba po půlroce jsem obdržel odpověď od Bundesarchivu. Můj původní dotaz byl spíše obecný, že mám asi 5 příbuzných, kteří byli ve Wehrmachtu, někteří ve válce zemřeli a zda je šance, že by měli archivován jejich Wehrpass či jiný průkaz s fotografií. Odpověď na můj dotaz však vůbec neodpovídá, ale jde pouze o obecné informace, že jim mám zaslat kopii osobního průkazu, žádost o výzkum konkrétní osoby a žádost, jakým způsobem chci výsledek výzkumu použít.

Na žádosti lze vyplnit maximální částka, kterou jsem ochoten zaplatit bez další konzultace. Nejméně lze zvolit 20 €, ale bojím se, že když vyplním 5 žádostí, že mi pak přijde faktura na 100 € s výsledkem, že nic nenašli.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Bundesarchiv - vojáci wehrmachtu

Příspěvekod filmovymaniak » úte bře 02, 2021 10:38

Dobrý den,
Jakube, předpokládám, že v bundesarchivu mají osobní karty vojáků, vzor je v mém příspěvku z čtv kvě 07, 2020 11:41 , v tomto tématu.

Kolsi, mně odpověděli asi do měsíce, a předpokládám stejné podmínky pro začátek vyhledávání.

praděda byl prý s německou armádou nejprve nasazen ve Francii, během války byl na dovolené v Čechách, po vyhlášení války s Ruskem v Rusku,
po válce v táboře v Jáchymově, ze kterého utekl do Německa za sourozenci.
Uživatelský avatar
filmovymaniak
 
Příspěvky: 2346
Registrován: čtv říj 15, 2015 15:03

Re: Bundesarchiv - vojáci wehrmachtu

Příspěvekod kolsi » čtv bře 04, 2021 10:21

Teď na to koukám a ta jejich odpověď v němčině je do písmene to stejné, co napsali vám.

Asi zkusím vyplnit ty žádosti bez částky a napsat do e-mailu, že mě zajímají hlavně ty průkazové fotografie a ať mi nejdřív napíšou nějakou souhrnnou částku za všechny.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Předchozí

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků