Stránka 1 z 1

seznamy absolventů

PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2019 0:06
od PetrVyk
Hezký den,
snažím se dopátrat, kde studoval můj děda medicínu, odhaduju, že dostudoval mezi lety 1932 a 1936 (je ročník narození 1908), u jeho svatebního záznamu (únor 1935 v Brně) má titul MUDr. ale současně napsáno frekventant lékařské školy v Praze a jako bydliště má také Prahu, pátral jsem v seznamech absolventů UK (do roku 1945 jsou veřejné) https://is.cuni.cz/webapps/archiv/public/?lang=cs ale tam jsem ho nenašel. Napadá někoho, kde by se dalo najít, kde se za první republiky dala studovat medicína? A ideálně i pak jejich seznam absolventů? Nemáte zkušenost s dotazováním na univerzitách ohledně absolventů, zda vám odpoví?
díky

Re: seznamy absolventů

PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2019 9:31
od Monika
I když má napsáno, že je frekventantem v Praze, mohl být studentem z Brna, který do Prahy pouze na čas přešel - třeba na nějaké navazující specializační studium (studium medicíny je a vždy bylo v podstatě celoživotní záležitost a i tehdy byly různé atestace).
MU ale nemá databázi studentů online, co vím, musel byste do jeho archivu: https://www.archiv.muni.cz/fondy-a-sbir ... u-a-sbirek

Re: seznamy absolventů

PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2019 13:50
od Viola
Já se ptala na ČVUT, ani jsem nevěděla fakultu, a velice ochotně mi odpověděli, že ano, že tam táta studoval v letech .... a že jestli chci, tak mi ukážou i jeho státnice, samozřejmě proti mému rodnému listu.

Re: seznamy absolventů

PříspěvekNapsal: stř pro 04, 2019 8:22
od Viridis
Bratislavské univerzita má absolventy on-line - respektive měla cca před půl rokem, také jsem hledala absolventku z doby 1.ČSR nebo Slovenského štátu. Odkaz nemám, ale určitě to jde vygůglit, pokud to zůstalo přístupné. V dnešní době jeden nikdy neví...