seznamy absolventů

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

seznamy absolventů

Příspěvekod PetrVyk » pon pro 02, 2019 23:06

Hezký den,
snažím se dopátrat, kde studoval můj děda medicínu, odhaduju, že dostudoval mezi lety 1932 a 1936 (je ročník narození 1908), u jeho svatebního záznamu (únor 1935 v Brně) má titul MUDr. ale současně napsáno frekventant lékařské školy v Praze a jako bydliště má také Prahu, pátral jsem v seznamech absolventů UK (do roku 1945 jsou veřejné) https://is.cuni.cz/webapps/archiv/public/?lang=cs ale tam jsem ho nenašel. Napadá někoho, kde by se dalo najít, kde se za první republiky dala studovat medicína? A ideálně i pak jejich seznam absolventů? Nemáte zkušenost s dotazováním na univerzitách ohledně absolventů, zda vám odpoví?
díky
PetrVyk
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát srp 03, 2018 23:06
Oblast pátrání: Mouřínov

Re: seznamy absolventů

Příspěvekod Viola » úte pro 03, 2019 12:50

Já se ptala na ČVUT, ani jsem nevěděla fakultu, a velice ochotně mi odpověděli, že ano, že tam táta studoval v letech .... a že jestli chci, tak mi ukážou i jeho státnice, samozřejmě proti mému rodnému listu.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: seznamy absolventů

Příspěvekod Viridis » stř pro 04, 2019 7:22

Bratislavské univerzita má absolventy on-line - respektive měla cca před půl rokem, také jsem hledala absolventku z doby 1.ČSR nebo Slovenského štátu. Odkaz nemám, ale určitě to jde vygůglit, pokud to zůstalo přístupné. V dnešní době jeden nikdy neví...
Viridis
 
Příspěvky: 338
Registrován: pon dub 30, 2018 13:20


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků