Česká republika :: Familysearch.org

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod Zora » ned lis 30, 2014 9:09

Kdysi sem zavítala jedna osoba, která "nutně" potřebovala přečíst sčítací arch. Neuměla číst kurent. Nakonec se svěřila, že se přihlásila do výběrového konkurzu na místo čtení a přepis sčítacích lístků, a text, který sem dala k přečtení, byl domácí úkol na příští sezení.
Tak se nedivte kvalitě, jsou lidé chybující a nejen chybující :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod czluny » ned lis 30, 2014 9:25

Tak ještě historku k tomu: moje partnerka měla v jedné vesnici u Bíliny předky, které jsme našli. Ale pradědeček v roce 1918 umřel a jeho manželka z asi 6 dětmi se nám náhle ztratila. Tak začala prohledávat kompletní sčítání 1920 okolních vesnic - nic, prohledala celou Bílinu - nic (kdo jste to někdy podnikl je to práce na několik týdnů), chtěla začít prohledávat i Teplice a dokonce jsem jí nainstaloval i robota na stahování stránek s FS (to čekání na načtení je zdrcující). Když už to téměř vzdala našli jsme náhodou při hledání někoho jiného její svatbu v Bílině s novým manželem. Dle jeho adresy jsme se vrátili ke sčítacímu archu a on byl naskenován pouze zezadu kde byli uvedeni podnájemníci! Ta byla naštvaná:-)
TY Pavel
Uživatelský avatar
czluny
 
Příspěvky: 356
Registrován: čtv lis 27, 2014 21:09
Bydliště: Teplice
Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod Zora » ned lis 30, 2014 9:30

Chápu tu směsici vzteku, ale současně nadšení, že konečně... . O tom je genealogie :-))), proto nás tak baví :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod karels » čtv pro 18, 2014 20:28

další přírustky na FS
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod Sagitarius » čtv pro 18, 2014 22:56

karels píše:další přírustky na FS


Teď ještě najít co... :-(
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod venusev » pát pro 19, 2014 9:24

Zdravím,

máte někdo zveřejněný na FS svůj rodokmen? Zajímaly by mě zkušenosti :-)

Díky,
Venuše (i v křestním listu)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod karels » čtv úno 05, 2015 21:15

aktualizace na FS - Czech Republic, School Registers, 1799-1953
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod artepa » pát úno 06, 2015 16:57

To je paráda! Mám tam spoustu příbuzných, zajímavé čtení :)
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod dominikmatus » pát úno 06, 2015 17:41

venusev píše:Zdravím,

máte někdo zveřejněný na FS svůj rodokmen? Zajímaly by mě zkušenosti :-)

Díky,

Upřímně jsem stále nepochopil jak tam narvat svůj GEDCOM. Mám to naimportované, ale toť vše. Ne zrovna intuitivní.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod Martin819 » ned úno 08, 2015 14:51

dominikmatus píše:
venusev píše:Zdravím,

máte někdo zveřejněný na FS svůj rodokmen? Zajímaly by mě zkušenosti :-)

Díky,

Upřímně jsem stále nepochopil jak tam narvat svůj GEDCOM. Mám to naimportované, ale toť vše. Ne zrovna intuitivní.


Přesně. Naimportovat soubor jde, ale tím to končí.
Uživatelský avatar
Martin819
 
Příspěvky: 265
Registrován: čtv črc 05, 2012 15:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod Zora » ned úno 08, 2015 17:28

na tahle téma jsem trochu mimo, takže se rovnou omlouvám, ale dá se to dělat pomocí PAF (totéž jako FTB) a potom naimportovat na web. Změny (doplnění a pod.) možné kdykoliv. V PAFu pracuji, ale nezveřejňuji na webu. PAF - Personal Ancestry File Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod sHImi » ned úno 08, 2015 17:33

Když už se tu nakouslo PAF, chtěl bych se zeptat jak to s tímto programem ve skutečnosti je. FamilySearch.org hlásí, že ho již nepodporují a na jejich webu není ke stažení... Nebo alespoň jej nevidím.
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod Zora » ned úno 08, 2015 17:35

Přesně tak, ale provozovat se dá stále, pokud máte nainstalováno nebo zdroj na instalaci. . Mně ho kdysi doporučil jeden člen z fóra, pomohl mně s instalací i s českým prostředím a jsem nesmírně spokojena.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28990
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod bilekj » pon pro 07, 2015 20:43

PAF má jeden problém, kvůli kterému jsem ho přestal používat: neustále mě upozorňuje, že číslo za názvem obce určitě nemůže být součástí adresy a pokaždé to musím potvrdit. Tvůrce asi nezná čísla domů :-)
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: Česká republika :: Familysearch.org

Příspěvekod karels » stř bře 30, 2016 23:22

nové přírustky na FS Czech Republic, School Registers
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků