Středočeský kraj :: SOA Praha

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Středočeský kraj :: SOA Praha

Příspěvekod Monika » pon bře 27, 2017 12:18

Teď jsem se tam byla kouknout na to, jak vypadají změny, a normálně mi tam všechny odkazy fungovaly. Zachytila jsem sice nějaké zvěsti, že snad bude nutná registrace, ale matriku jsem našla a skeny zobrazila i bez registrace.

Jo, na obsah odkazu Archiválie jsem taky hodně zvědavá (a natěšená) :D Zatím tam nic není, jen se dá vybírat ze seznamu SOkA.
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Jan » pon bře 27, 2017 15:26

Ta registrace bude potřeba pouze pokud budete chtít stahovat matriky jako ZIP balíčky které mají být k dispozici asi v polovině dubna.
Bude stejná možnost stahování jako ze Zámrsku.
Jan

Příspěvekod carlos » pon bře 27, 2017 18:15

Za mě pochvala. Konečně další archiv umožní stahovat matriky v zipu k použití offline. :lol: Měl by to taky pochopit ten druhý pražský archiv. Ten jeho vodoznak je zběsilost.
carlos

Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko, http://glaser.q.sweb.cz/ http://vlach.webz.cz http://zds-rochlice.webz.cz/

Příspěvekod Monika » pon bře 27, 2017 18:39

Pane Jane, ony chodily po internetu zvěsti, že snad se bude dát matriky prohlížet pouze po oné registraci.

Za zip balíky s matrikami jsem taky ráda.

Všimli jste si, že teď vyhledávání ukazuje i staré názvy obcí? Skvělé "udělátko" :)

Jdou vám ukládat stránky bez problému?
Stránku uložit můžu, ale naběhne mi tam ajaxový "závoj" s načítacím kolečkem a nejde nijak zrušit. Po každém uložení musím stránku znovu obnovit resp. v adresním řádku přepsat číslovku na další sken. Píšou, že optimalizovali pro Firefox, který používám, proto je mi to divné.
Monika

Příspěvekod janamic » pon bře 27, 2017 20:09

Monika píše:Jdou vám ukládat stránky bez problému?
Stránku uložit můžu, ale naběhne mi tam ajaxový "závoj" s načítacím kolečkem a nejde nijak zrušit. Po každém uložení musím stránku znovu obnovit resp. v adresním řádku přepsat číslovku na další sken. Píšou, že optimalizovali pro Firefox, který používám, proto je mi to divné.

Mám stejný problém, načítací kolečko běží běží a běží...., Navíc mě nejde ani přeskočit na další sken, a musím zavřít celý panel. Doufám, že to jsou jen počáteční problémy a že to doladí.

Monika píše:Všimli jste si, že teď vyhledávání ukazuje i staré názvy obcí? Skvělé "udělátko" :)

No, z toho nadšená nejsem - jen to prodlužuje seznam, ve kterém se musí listovat, a nebo psát více začátečních písmenek. Myslím, že opravdu není nutné aby tam např. Chyňava byla i jako Chýňava a dotřetice Chyňawa.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Prácheňsko, Jižní Čechy, Podbrdsko, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Jan » pon bře 27, 2017 20:31

Pokud máte připomínky adresujte je na mail z této stránky: http://ebadatelna.soapraha.cz/pages/IndexPage?3 tady nic nevyřešíte. Aplikace je nová tak se nějaké problémy vyskytnou
a proto to řešte mailem, tady to určitě nikdo z archivu nenajde.
Jan

Příspěvekod Monika » pon bře 27, 2017 20:49

Pane Jane, kolem počítačů jsem zvyklá se nejdřív zabývat tím, zda je chyba u mě. Což, samozřejmě, nekonzultuji s poskytovatelem dané služby, ale, jako v tomto případě, například s jejími dalšími uživateli. Nemám totiž sama moc ráda, když mi volá zákazník, že mu nejde něco, za co mu zodpovídám, a po delším hovoru a testování se ukáže, že je to on, kdo má problém s počítačem.
Monika

Příspěvekod Monika » pon bře 27, 2017 20:57

janamic píše:No, z toho nadšená nejsem - jen to prodlužuje seznam, ve kterém se musí listovat, a nebo psát více začátečních písmenek. Myslím, že opravdu není nutné aby tam např. Chyňava byla i jako Chýňava a dotřetice Chyňawa.

To ano, prodlouží. Na druhou stranu se mi dost často stává, že si "v zápalu hledání" nějak zapomenu převést starý název na nový a pak se divím, že to nic nenašlo :lol: Klidně vypíšu o písmeno nebo dvě víc, když budu mít úspěch i u těhle omylů. Taky myslím, že se to hodí lidem, kteří v nějaké obci začínají teprve hledat na základě zápisu svatby a tu oblast neznají.
Monika

Příspěvekod janamic » stř dub 05, 2017 15:55

Už jsou zveřejněné první archiválie (21) a jsou tam zajímavé věci: i pozemkové knihy, soupis poddaných ap.
Miana
janamic

Oblast pátrání: Prácheňsko, Jižní Čechy, Podbrdsko, Křivoklátsko, Praha západ, Praha východ, Střední Polabí

Příspěvekod Monika » stř dub 05, 2017 17:06

Díky za upozornění! :D Vypadá to slibně.
Monika

Příspěvekod janek950 » pon kvě 08, 2017 9:34

Nově zveřejněné archiválie
3.květen 2017
"Během března a dubna byly digitalizovány a zveřejněny matriky katolických farností Dolní Chvatliny, Drahobudice, Horní Kruty, Kouřim, Lošany, Malotice, Nebovidy, Ratboř, Solopysky, Stříbrná Skalice, Svojšice a Zásmuky, matriky evangelické farnosti Kolín a civilní matriky okresního úřadu Kolín. Přeskenována byla matrika Hradešín 23. Z kolínského okresu už zbývají jen matriky katolické farnosti Kolín. Zároveň už pracujeme na dokončení okresu Kutná Hora.
Během dubna jsme také zveřejnili některé již dříve digitalizované archiválie z velkostatkových fondů a z fondů měst a obcí okresu Benešov (zejména obecní kroniky). V současné době postupně zveřejňujeme digitalizované archiválie školních fondů z Benešovska."
janek950

Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

Příspěvekod Monika » čtv kvě 11, 2017 22:51

První část soupisu matrik na úřadech
9.květen 2017
V sekci Dokumenty zveřejňujeme soupis matrik do roku 1949 uložených na matričních úřadech okresů Kladno, Praha-západ a Rakovník. Během tohoto roku bude postupně doplňován o další okresy.

Hurá :mrgreen:
Monika

Příspěvekod janamic » pát kvě 12, 2017 19:55

Dnes přidán Svatý Jan pod Skalou: Urbář ostrovského kláštera 1388-1619. Při zběžném prolistování se mi zdá, že jsou tam i zápisy ze vsí neuvedených v lokalitách. Pro mne tam asi nic není :-), ale kdo máte Cmíraly a Mužíky , tak budete mít radost.
Miana
janamic

Příspěvekod Monika » pát kvě 12, 2017 21:28

Zápisy ze 14. stol. to je nádhera :)

Mimochodem, namátku jsem tam zahlédla i zápisy mladší než z roku 1619.
Monika

Příspěvekod janek950 » ned čer 04, 2017 6:30

2.červen 2017
Zveřejněním digitalizovaných matrik katolické farnosti Kolín byla dokončena digitalizace matrik okresu Kolín. V následujících týdnech budou zveřejňovány zbývající matriky okresu Kutná Hora. Souběžně zveřejňujeme digitalizované školní kroniky z okresu Benešov.
janek950

Oblast pátrání: Praha, Český ráj, Mladoboleslavsko, Berounsko, Uherskohradišťsko, Vizovicko, Černohorsko.

PředchozíDalší

Zpět na O archivech