Vojenský ústřední archiv Praha

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod Milan Wölfl » pát črc 27, 2012 11:10

Téma bylo založeno na základě hlasování o zavedení jednotlivých témat pro každý archiv. Cíl zavedení témat je ten, aby byly přehledně na jednom místě uvedeny všechny aktuality, které se právě daného archivu týkají. V prvním příspěvku budou internetové stránky a sídlo archivu, jeho základní obor působení. Přidávat můžete jak dotazy k návštěvám, dotazy o praktických postupech v archivu, své poznatky, zkušenosti nebo i hodnocení přístupu ;-)

Praha :: Vojenský ústřední archiv Praha :: VÚA Praha
(specializován na archiválie armády České republiky, Československé republiky)
(část archiválii, týkajících se československé armády umístěna na Slovensku)
http://www.vuapraha.cz/Pages/
podatelna@vuapraha.cz
Sokolovská 24/136
Praha-Karlín
18600
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod Ewka » stř úno 06, 2013 23:07

Dnes jsem dostala email s informací, třeba se bude někomu hodit:

Kód: Vybrat vše
osobní bádání v současné době není možné, protože badatelna je až do konce května plně obsazena a od 1. 6. 2013 je badatelna z důvodu provádění zákonem stanovené generální inventury a stěhování archivu v roce 2014 pro veřejnost uzavřena. Jedinou možností je písemný styk.
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod evanik » pát kvě 17, 2013 13:38

Jak dlouho trvalo archivu, než vám zaslali informace? Já jsem žádala 13.4, 15.4. mi zaslali jednací čísla a od té doby nic.
A jak vám zaslali podklady k platbě - e-mailem,nebo poštou?
Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
evanik
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř led 09, 2013 20:18
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod JitaK » pát kvě 17, 2013 14:01

Já jsem je žádala o informace 4.4. a 29.4. a do dnešního dne jsem informace neobdržela. Proto jsem psala na VÚA předevčírem znovu, jestli na mě nezapomněli a bylo mi sděleno, že vzhledem k velkému počtu genealogického šetření byli nuceni posunout dobu na vyřizování žádostí na 40 dní, ale prý během 14 dní bych určitě měla dostat odpověď. Takže nezbývá nic jiného, než počkat.
JitaK
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2012 14:52
Bydliště: Olomouc

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod evanik » pát kvě 17, 2013 16:07

Děkuji.
Tak ještě vydržím :-)
Uživatelský avatar
evanik
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř led 09, 2013 20:18
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod hozacwa » čtv kvě 23, 2013 20:31

doplňuji eúplnou odpověď výš: spolu s dokumenty (kopiemi) zasílají fakturu poštou.
hozacwa
 
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod evanik » čtv kvě 23, 2013 21:24

Děkuji za informaci.
Uživatelský avatar
evanik
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř led 09, 2013 20:18
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod jtaborsky » pát kvě 24, 2013 7:28

Pro vaše info, já jsem zažádal VÚA 15.3.2013 a 15.4.2013 mi přišla odpověď.
Uživatelský avatar
jtaborsky
 
Příspěvky: 271
Registrován: pon bře 04, 2013 0:07
Bydliště: brno
Oblast pátrání: kutnohorsko-bouzovsko-bohuslavice-libina

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod JitaK » pon kvě 27, 2013 16:17

Dnes jsem dostala odpověď z VÚA na mou žádost ze 4.4.2013. Bohužel informace o mém předkovi, který se narodil v roce 1889, byly v 70.-80. letech skartovány, takže mi žádné detailní informace nemohou poskytnout. Snad budete mít více štěstí. :)
JitaK
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte čer 19, 2012 14:52
Bydliště: Olomouc

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod evanik » čtv čer 06, 2013 10:37

Dobrý den,
dneskla mi dorazily doklady o pradědečkovi žádost přijali 15.4., odesílali 31.5. Božužel o jeho bratrovi nic nenašli i když byl plukovní lékař.
Uživatelský avatar
evanik
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř led 09, 2013 20:18
Bydliště: Mladoboleslavsko

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod Kirvin » čtv čer 06, 2013 19:25

Rád bych se zeptal na Vaší zkušenost.. Z jakého období jsou ve VÚA Praha schopni mi něco povědět o mých předcích? Mám všechny pradědy jako účastníky I. světové války (v sestavě c. k. armády), a dále mám předky, ke kterým mám doloženu vojenskou službu v různém odbobí, od napoleonských válek, do konce 19. století. Ev. zda-li máte zkušenost se "staršími" věcmi z vojenského archivu ve Vídni. Díky za Vaše postřehy.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod Milan Wölfl » sob čer 08, 2013 23:40

Kirvin píše:Rád bych se zeptal na Vaší zkušenost.. Z jakého období jsou ve VÚA Praha schopni mi něco povědět o mých předcích? Mám všechny pradědy jako účastníky I. světové války (v sestavě c. k. armády), a dále mám předky, ke kterým mám doloženu vojenskou službu v různém odbobí, od napoleonských válek, do konce 19. století. Ev. zda-li máte zkušenost se "staršími" věcmi z vojenského archivu ve Vídni. Díky za Vaše postřehy.

Starší období (mám zkušenosti s roky 1795-1820) u nás nevedou, vojenské matriky jsou v Kriegsarchivu ve Vídni. Předpokládám, že předěl budou buďto roky 1848 nebo 1861...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Vojenský ústřední archiv Praha

Příspěvekod jirkakr » čtv črc 11, 2013 10:03

Mé zkušenosti s Vúa jsou dobré, v dohodnutou dobu mi odpověděli, bohužel všechny doklady mého děda byly v 70.a 80 letech skartovány, Vúa je v současné době pro bádání uzavřen, sem tam vyřizují písemné požadavky a zasílají je poštou za úhradu, celý ústav se stěhuje na nové místo na Ruzyni a bude plně k dispozic i až v květnu 2014, jak mi bylo sděleno při návštěvě.
jirkakr
 
Příspěvky: 298
Registrován: sob dub 06, 2013 10:12
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Táborsko, Benešovsko, Plzeňsko


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků