Probíhající digitalizace gruntovnic - SOkA pod ZAO

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Probíhající digitalizace gruntovnic - SOkA pod ZAO

Příspěvekod michald » stř pro 07, 2011 0:05

Včera jsem volal do Prostějova ohledně možnosti studia v gruntovnicích jednoho městečka a dostalo se mi informace, že gruntovnice jsou momentálně na digitalizace v Krnově. Pak jsem se ptal ještě v Olomouci (okresní archiv) a ti je údajně již mají hotové a "nachystané ke kontrole". Nikdo přesně neví, kdy by to mohlo být zveřejněné, ale myslím, že je to výborná zpráva. Jen pro úplnost: u kolegů ze ZAO pob. Olomouc (gruntovnice vsí na panstvích) jsem se ptal pochopitelně taky, ale ti snad ještě nezačali a bude to prý trvat dlouho (mají jich řádově více než okresní archivy). Každopádně se na gruntovnicích na střední a severní Moravě pracuje, což jsem ani v blízké budoucnosti neočekával - zvlášť za situace, kdy nejsou komplet hotové matriky... Jestli k tomu máte další poznatky, tak se prosím podělte. :-)
michald
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 18, 2009 23:44

Příspěvekod duros » stř pro 07, 2011 5:34

Neviem sice co presne hladate, ale mormoni uz davnejsie zverejnili a nedavno updatovali tieto veci z Opavy: https://familysearch.org/search/collect ... on/1918632
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Zdenek » stř pro 07, 2011 18:49

Ano Mormoni již něco zveřejnili. Ale nevím, jak vám, ale mě se to zobrazuje tak pomalu, že si raději počkám, až to zveřejní Opava, nebo ještě lépe si tam zajedu. :wink:
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků