Archív hl. m. Prahy

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Archív hl. m. Prahy

Příspěvekod kratec » pon čer 04, 2007 16:54

Objednal jsem si genealogickou rešerši v Archívu hl. m. Prahy, výsledek přijímám neutrálně. Vzhledem k ceně si myslím, že toho až tolik nezjistili, ze strany archívu trošku byrokracie (přišla složenka a faktura, z dat jsem pochopil, že mezi rešerší, vystavením faktury a zasláním složenky s fakturou byly poněkud větší časové prodlevy, poté jsem musel poslat ústřižek složenky do archívu zpět jako doklad o zaplacení, což dosud nechápu, když jako variabilní symbol na složence bylo číslo, pod nímž archív eviduje mou žádost o rešerši). Přiznám se, že jsem očekával výsledek + fotokopie z matrik, došel výpis, kde podrobně napsali zjištěné údaje.
Neutrálně říkám proto, že na jednu stranu mne překvapila cena + to se složenkou, na druhou stranu vím něco více o 3-4 předcích.
Na základě mnou zadaných údajů o pradědovi zjistili data narození jeho rodičů, údaj o jeho prarodičích, kteří co se týče matrik spadají pod Zámrsk. Kromě toho zjistli data narození bratrů mého pradědy a sňatky těchto bratrů.
Ale jak říkám: je to zase krok dál, přece jen nemám moc čas cestovat, takže alespoň takto korespodenčně zjišťuji, co se dá.
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Příspěvekod Dr. Taby » úte čer 05, 2007 6:06

Tak to máš štěstí, pokud vím, tak třeba Zámrsk rešerše nedělá. Docela nechápu, proč má každý archiv jiná pravidla. někde se objednává - někde ne, někde zasílají kopie někde ne, a někde dělají rešerše a někde ne.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod kratec » úte čer 05, 2007 9:36

Mne toto také poněkud překvapuje, např. v archívu v Havl. Brodě nedělají ani kopie, napsali, že kopie nedělají, ale že mne rádi uvítají. Nutno dodat, že mi to napsali slušně a mile, nijak stroze.
Nevím jak ostatní, ale pokouším se prostě nadálku zjistit co nejvíce, a jak dojdou data narození, tak budu donucen vydat se do archívu :)
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha

Re: Archív hl. m. Prahy

Příspěvekod namor » čtv čer 14, 2007 9:18

kratec píše:Objednal jsem si genealogickou rešerši v Archívu hl. m. Prahy, výsledek přijímám neutrálně. Vzhledem k ceně si myslím, že toho až tolik nezjistili, ze strany archívu trošku byrokracie (přišla složenka a faktura, z dat jsem pochopil, že mezi rešerší, vystavením faktury a zasláním složenky s fakturou byly poněkud větší časové prodlevy, poté jsem musel poslat ústřižek složenky do archívu zpět jako doklad o zaplacení, což dosud nechápu, když jako variabilní symbol na složence bylo číslo, pod nímž archív eviduje mou žádost o rešerši). Přiznám se, že jsem očekával výsledek + fotokopie z matrik, došel výpis, kde podrobně napsali zjištěné údaje.
Neutrálně říkám proto, že na jednu stranu mne překvapila cena + to se složenkou, na druhou stranu vím něco více o 3-4 předcích.
Na základě mnou zadaných údajů o pradědovi zjistili data narození jeho rodičů, údaj o jeho prarodičích, kteří co se týče matrik spadají pod Zámrsk. Kromě toho zjistli data narození bratrů mého pradědy a sňatky těchto bratrů.
Ale jak říkám: je to zase krok dál, přece jen nemám moc čas cestovat, takže alespoň takto korespodenčně zjišťuji, co se dá.


Zatím jsem podobnou službu nevyužil a tak by mne zajímalo, pokud to nepodléhá vysokému stupni utajení, jaká byla cena této rešerše.
Ta data o zmíněných prarodičích si vyžádali ze Zámrsku, nebo to byly informace které měli k dispozici v AHMP?
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod kratec » čtv čer 14, 2007 16:36

Asi takhle: účtovali si 2 hodiny práce dle jejich ceníku :wink: Vzhledem k tomu, že nejsem Pražan, takže kdybych tam měl jet sám, spočítám si náklady na dopravu apod., vyjde mi to takřka nastejno.

Jinak ze Zámrsku už nezjišťovali, pouze udělali to, co je v Praze. Tedy budu se muset sám obrátit na Zámrsk. Ten tuším rešerši nedělá, ale kopii z matriky udělá, jestliže mu dám jméno, datum a místo narození předka (ověřeno, velmi rychlé a solidní jednání).
kratec
 
Příspěvky: 63
Registrován: sob led 20, 2007 18:32
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Brno, Mokrovousy, Nová Ves u Chotěboře, Praha


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků