Soupisy poddaných v NA Praha

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Soupisy poddaných v NA Praha

Příspěvekod Viola » stř čer 08, 2016 14:12

Dobrý den,

ze SOA Litoměřice na můj dotaz, kde najdu další materiály pro hledání, mi mimo jiné napsali, že Soupisy poddaných podle víry 1651 Prácheňsko jsou uloženy v Národním archivu v Praze. Ale já je tam nikde digi nemůžu najít.
Jde mi konkrétně o obec Marčovice u Předslavic, u Strakonic, panství snad Volyňské.

Můžete mě, prosím, nasměrovat?

A pokud ty Soupisy v tomto archivu skutečně jsou, můžu požádat o kopii nebo musím osobně?

Děkuji.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: Soupisy poddaných v NA Praha

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř čer 08, 2016 14:33

Violo, nevím, co měli na mysli. NA soupisy vydalo a vydává. Taky je má i v knihovně.
A nechápu, jak Ti to mohli napsat, když zrovna tenhle "kraj" se nedochoval, sama bych ho ráda viděla.
(např: viewtopic.php?f=19&t=739&p=102094&hilit=v%C3%ADry+Pr%C3%A1che%C5%88sko#p102094, viewtopic.php?f=16&t=14622&p=68545&hilit=v%C3%ADry+Pr%C3%A1che%C5%88sko#p68545)

Jinak: tady jsou robotní seznamy pro Prácheňsko- rok 1775 (takže asi moc nové)
http://www.badatelna.eu/fond/13/zaznam/787503
(z fondu zde http://www.badatelna.eu/fond/13/inventar/)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Soupisy poddaných v NA Praha

Příspěvekod Viola » stř čer 08, 2016 15:32

Aha, díky za info a odkazy, Káji.

No, s těmi odpověďmi z archivu je to takové ... Asi to znáš.
Z jednoho archivu mi našli mého dědečka, že studoval na gymnáziu, poslali mi i jeho vysvědčení z prvního ročníku. A asi si odpovědní zprávu nepředali, protože za dva týdny mi jiná archivářka z toho samého archivu napsala, že mého dědu nikde, ani v tom konkrétním gymnáziu, které jmenovala, nenašla.
Tož tak.

Ale jinak jsou všude a všichni fakt moc ochotní a hodní, to si zase nemůžu stěžovat.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků