Záznam o policejním vyšetřování

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Záznam o policejním vyšetřování

Příspěvekod m-a-n-i » ned úno 28, 2016 15:22

Dobrý den,

v roce 1961 se mi za záhadných okolností utopil strýc ve Zvíkovském podhradí.. vyšetřovala to i tehdejší SNB, vím, že probíhala i pitva.. myslíte, že by se někde daly najít staré složky o tom případu? Bohužel dodnes nedořešeno.. :(

Díky
Markéta
m-a-n-i
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned kvě 05, 2013 19:47

Re: Záznam o policejním vyšetřování

Příspěvekod galulois » ned úno 28, 2016 18:02

Tajy jsem řešila násilnou smrt v roce 1945 a nejvíce mi pomohli v okresním archívu. Zkuste to tam, už v telefonu mi řekli jakou mám šanci kde co najít.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Záznam o policejním vyšetřování

Příspěvekod m-a-n-i » pon úno 29, 2016 10:12

Díky moc.. měl by to být okresní archiv města, kde se to stalo nebo spíše bydliště?
m-a-n-i
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned kvě 05, 2013 19:47

Re: Záznam o policejním vyšetřování

Příspěvekod galulois » úte bře 01, 2016 17:15

Aha, tak já to měla v jednom, spíš bych ale sázela na místo, kde se to stalo.
galulois
 
Příspěvky: 513
Registrován: úte čer 05, 2012 17:55
Oblast pátrání: Ivanovice na Hané, Pucov (Třebíč) a Domoradice (vys. mýto)

Re: Záznam o policejním vyšetřování

Příspěvekod Kirvin » pon bře 21, 2016 1:29

m-a-n-i píše:Dobrý den,

v roce 1961 se mi za záhadných okolností utopil strýc ve Zvíkovském podhradí.. vyšetřovala to i tehdejší SNB, vím, že probíhala i pitva.. myslíte, že by se někde daly najít staré složky o tom případu? Bohužel dodnes nedořešeno.. :(

Díky
Markéta



Z vlastní činnosti VB se toho moc nedochovalo - vlastní zkušenost. Reálná šance něco zjistit je pouze v případě, že byl někdo obžalován a souzen. Pak by se mohl dochovat trestní spis příslušného soudu (okresního nebo krajského), jehož součástí byl vyšetřovací spis Veřejné bezpečnosti. Pokud byla věc odložena, tak byl spis s největší pravděpodobností u VB po uplynulé lhůtě skartován. Další možností je fond krajské prokuratury, která konala dozor nad vyšetřováním VB a někdy se v rámci dozorových spisů dochovaly vybrané písemnosti - záznamy o prověrce spisu, pitevní protokol atd. Můj nástin je pouze obecný, dotázal bych se do příslušného SOA a SOkA podle místa události. Dále bych se zkusil podívat, v kterém ústavu soudního lékařství mohla probíhat pitva (zase jich tolik není, většinou v krajských městech) a zkusil bych se dotázat tam, jestli se pitevní protokol nedochoval. Za dotaz člověk nic nedá..
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků