Online matriky Trnavy

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Online matriky Trnavy

Příspěvekod Duke of York » úte čer 14, 2011 8:22

Potreboval bych se podivat do matriky narozenych v Trnave okolo roku 1858. Bohuzel zrovna toto obdobi na strankach mormonu z nejakeho duvodu neni. Neexistuji nejake online stranky a matrikama na Slovensku? Pripadne, pokud by tam mel nekdo cestu, nemohl by se me mrknout? :-)
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod Zdenek » úte čer 14, 2011 18:19

Pokud vím, tak na internetu zatím nejsou (pokud se mýlím, tak mě kolegové ze Slovenska opraví). Možná se Vám někdo nabídne, že se koukne, ale měl byste vědět, že na Slovensku je zapůjčení každé jedné matriky zpoplatněno :shock: .
Kdyby to bylo v Bytči, tak tam mám cestu za měsíc. Je to skoro neuvěřitelné, ale objednací doba tam je 3 měsíce. (Tedy aspoň pro mě byla). :(

Hezký den Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod duros » pát čer 17, 2011 4:54

My sme radi, ze mormoni robia to, co robia, lebo tu sa nedockame veru nicoho :-/
Existuje niekolko nadsencov, ktori prepisali matriky a su zverejnene na strankach, ale to je zalostne malo (osobne viem o Jakubanoch pri Presove a ktorasi bratislavska farnost), vynimkou je matrika Banskej Bystrice, aj to len zo 16. storocia na strankach archivu BB. Skratka zo Slovenska nic nenajdete.
Ale k problemu: skuste si to najst najskor podla indexu. Potom sa mozme dohodnut: https://familysearch.org/search/image/s ... nt/8258655
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Duke of York » pát čer 17, 2011 8:19

To je skoda, ze se na Slovensku nic neskenuje :-( Do indexu jsem se prave dival, byly tam narozeni tri Skrivankovych, prvni tusim nejak 1856, druhy, ten nejdulezitejsi, 1858 a treti 1859, u toho jsem nasel i zapis umrtni.

Jeden muj predek, Leopold Skřivánek, delal v Trnave mlynare. Nevim ale, odkud pochazel, mozna z Vazan u Slavkova nebo okoli a mozna uplne odjinud (pry byl z 29 deti). Kazdopadne v tech trech letech se mu v Trnave narodily tri deti. To treti za par mesicu umrelo, druhe (Karel) byl pradeda me babicky a prvni vubec nevim. V umrtni matrice jsem pak nasel umrti nejake Skrivankove, snad vdovy, ale nevim po kom, myslim, ze tam bylo, ze pochazela z Cachtic, pak jakehosi Joanese Skrivanka, toho vubec neznam, mozna bratr Leopolda? No a pak Anny Skrivankove, vdovy, to by mela byt manzelka Leopolda, ale jeho umrti jsem tam nikde nenasel. U nas bylo v matrice narozeni ditete Karla Skrivanka v roce myslim 1890 napsano, ze Leopold je mlynar ve Vazanech, ale nekdy v te dobe umrela jeho manzelka, coby vdova, navic v Trnave, coz je dost daleko... Takze to cele me prijde nejake divne... Docetl jsem se tady o existenci jakychsi scitacich operatu, mozna by se s jejich pomoci vyresilo, kdo byl kdo. A co se tyce platby za pujceni matrik, to bych samozrejme rad zaplatil.
Duke of York
 
Příspěvky: 116
Registrován: ned kvě 08, 2011 6:33

Příspěvekod duros » pát čer 17, 2011 9:05

Odkomunikujeme to dalej emailom. Posielam Vam ho v SZ.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků