Stahování matričních knih

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod Radix » pát bře 18, 2016 9:51

Chtěl bych se přihlásit jako tester. Děkuji.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod reta » pát bře 18, 2016 10:13

kolsi píše:Během víkendu pošlu pár lidem odkaz na otestování, a pak uvidíme, jak s tím naložím dál.

Prosím tě jen ne mě, já zatím nemám moc velkou potřebu z těchto archivů něco stahovat, předky mám jinde(zatím). :)

Koflíku, koflíku co to zase zkoušíš: "Toto fórum je neoficiální hobby stránka, která..." Kam ty na ty drby chodíš. Co ty si tak představuješ pod pojmem neoficiální.
Uživatelský avatar
reta
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon zář 17, 2012 11:20
Oblast pátrání: České Meziříčí, Králova Lhota, Skršice
Sklené, Račín a Nová Ves vše u Žďáru nad Sázavou

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod Jan » pát bře 18, 2016 10:25

kolsi píše:Vtipné je, že je v pořádku sledovat toto fórum, aby se pár lidem zabránilo stahovat celé knihy, ale sledovat ho, aby se aplikace vylepšila, tak to je jenom tlachání na chodbě...

Jinak stahovač mám hotový, ještě musím otestovat to stahování operátů z SOA Plzeň. Během víkendu pošlu pár lidem odkaz na otestování, a pak uvidíme, jak s tím naložím dál.

Vážený tady už nejde o nic jiného než dokazovat kdo je lepší, jestli admini archivů nebo pan Kolsi. Je totiž na nich jak jednat s někým kdo se z nich snaží dělat blbce.
Že jste nadělal problémy těm kteří o stahovač nemají zájem je jen vaše vina, oni totiž dělají genealogii jak koníček a vy se snažíte jen dokázat že jste lepší než někdo
jiný. Tím netvrdím že je chování adminů v pořádku, ale Vaše určitě ne.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod jirkabart » pát bře 18, 2016 11:03

kolsi, bude stahovač fungovat i na kroniky umístěné na portafontium?
Pátrám především na jižním plzeňsku, klatovsku a královehradecku.
Uživatelský avatar
jirkabart
 
Příspěvky: 536
Registrován: pon bře 18, 2013 13:20
Oblast pátrání: plzeňský kraj: přešticko, švihovsko, žinkovsko, nepomucko
královéhradecký kraj: severně od Nechanic

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod kolsi » pát bře 18, 2016 11:05

Já se nikomu nic nesnažím nic dokazovat. Nemám to zapotřebí. Stahovač jsem si udělal hlavně pro sebe, protože ve webové aplikaci se mi prostě blbě pracuje. A sem jsem to dal jenom proto, že si myslím, že by to mohlo pomoct i dalším. To, že následně byla kvalita prohlížení snížena i ostatním, není moje vina, ale arogantního admina, který místo toho aby v aplikaci opravoval chyby, tak začne dělat schválnosti, aby si těch pár lidí nemohlo nic stáhnout. A když mi pak ještě začne neprávem vyhrožovat soudními tahanicemi, tak je jasný, že hubu držet fakt nebudu.

jirkabart: kroniky jsem zatím nestahoval, ale mělo by to fungovat na všechno, co tam mají. Nebo nefunguje?
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod Sagitarius » pát bře 18, 2016 12:55

kolsi píše:Já se nikomu nic nesnažím nic dokazovat. Nemám to zapotřebí. Stahovač jsem si udělal hlavně pro sebe, protože ve webové aplikaci se mi prostě blbě pracuje. A sem jsem to dal jenom proto, že si myslím, že by to mohlo pomoct i dalším. To, že následně byla kvalita prohlížení snížena i ostatním, není moje vina, ale arogantního admina, který místo toho aby v aplikaci opravoval chyby, tak začne dělat schválnosti, aby si těch pár lidí nemohlo nic stáhnout. A když mi pak ještě začne neprávem vyhrožovat soudními tahanicemi, tak je jasný, že hubu držet fakt nebudu.


Já bych jen ještě podotknul, že k zhoršení funkčnosti na hranu nepoužitelnosti došlo s nasazením nové verze jejich SW, tedy daleko před tím než se začalo cokoliv stahovat/obcházet. Takže pokud pan Jan pociťuje nějaké zhoršení, těžko to dávat za vinu vám. (občasná captcha zas takový problém snad není - jedíné co tam je navíc)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod Sagitarius » pát bře 18, 2016 13:00

Osobně jsem za dob staré verze také neměl žádnou potřebu si matriky stahovat, naopak mi vyhovovalo že jsem si do záznamů mohl dát přímý link, a na jedno kliknutí vidět co potřebuju. K čemu mi teď jsou ty linky (na jejichž vytváření jsem strávil celkem dost času) asi všichni víme... :-(
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod martin.foto » pát bře 18, 2016 13:40

Jan píše:
kolsi píše:Vtipné je, že je v pořádku sledovat toto fórum, aby se pár lidem zabránilo stahovat celé knihy, ale sledovat ho, aby se aplikace vylepšila, tak to je jenom tlachání na chodbě...

Jinak stahovač mám hotový, ještě musím otestovat to stahování operátů z SOA Plzeň. Během víkendu pošlu pár lidem odkaz na otestování, a pak uvidíme, jak s tím naložím dál.

Vážený tady už nejde o nic jiného než dokazovat kdo je lepší, jestli admini archivů nebo pan Kolsi. Je totiž na nich jak jednat s někým kdo se z nich snaží dělat blbce.
Že jste nadělal problémy těm kteří o stahovač nemají zájem je jen vaše vina, oni totiž dělají genealogii jak koníček a vy se snažíte jen dokázat že jste lepší než někdo
jiný. Tím netvrdím že je chování adminů v pořádku, ale Vaše určitě ne.


Myslím, Jane že jste silně přestřelil...
Pokud někdo dělá blbce z nás uživatelů a to ještě z našich daní jsou to právě "odborníci" kolem SOA Litoměřice.
Nevím, jak často používáte jejich web pro vyhledávání matričních záznamů já bohužel měl tu smůlu, že po té co jsem prošel všemi ostatními archivy jsem nakonec BOHUŽEL začal bádat i zde.

Proč bohužel:
- nepochopitelná odstávka systému téměř půl roku z důvodu výměny serveru
- původní aplikace nebyla žádná výhra ale proti tomu balastu co pořídili z dotací EU, říkám zlatá
- způsob informování o čemkoliv nula
- komunikační kanály ve formě fóra, facebooku neexistují
- odpovědi na emaily - když se nám nechce neodpovíme, když odpovíme - universální odpověď 1,2,3,4 ...
- arogantní vyjádření k překladům původních linků

Jakákoliv pomůcka, která usnadní život badatelům a již Kolsi nabídnul nám všem si zaslouží VELKÉ poděkování!!!
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod petrckladno » pon bře 21, 2016 18:58

prosim neznáte nějaký fígl jak stáhnout stránku z těchto matrik ? dík
mám win xp takže ty prográmky mi nebudou asi fungovat


http://katalog.ahmp.cz/pragapublica/permalink?xid=7198A31FBA534DEB97774F6555CB1ABE&scan=14

-
-
ZAČÁTEČNÍK - - - velké díky všem, bez vás by to nešlo :-)
petrckladno
 
Příspěvky: 142
Registrován: stř pro 09, 2015 5:41
Oblast pátrání: hlavně Středočeský kraj

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod PST » pon dub 04, 2016 11:24

Dobrý den.
Nevíte prosím o způsobu, jak stáhnout kompletní matriku z ebadatelny ? (SOA Praha)
Matdown mi to nepobere.

Děkuji
PST
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob led 18, 2014 22:16
Oblast pátrání: Hostouň a okolí
Zvoleněves a okolí
Kutná Hora <-> Uhlířské Janovice
panství Nelahozeves

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod kaiserj » pon pro 12, 2016 9:39

Na stránkách http://www.matdown.cz vzniká pomůcka pro stahování matrik.
Můj rodokmen: http://www.domazlicedva.hys.cz/
Pár rodokmenů z oblasti Sudet: http://www.sudeten.clanweb.eu
Uživatelský avatar
kaiserj
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte zář 01, 2009 9:09
Oblast pátrání: Plzeňský kraj, Domažlicko, Chodsko,

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod kolsi » úte pro 20, 2016 13:28

Tak na stahování celých knih (SOA Plzeň, Litoměřice, AHMP) funguje stále moje utilitika. V SOA Litoměřice už dokonce odstranili i to nesmyslné zadávání captcha před každou matrikou. Jelikož chyby v aplikaci Vademecum stále nejsou opraveny (každou chvíli se zobrazí Error 500, stránka se nedoostří, místo skenu se zobrazí pouze bílá stránka, pomalost načítání...), tak stažení celé knihy i nadále zůstává jako nejpohodlnější způsob procházení matrik.
Tomáš
Rodokmen: https://www.myheritage.cz/site-55200902/
Pátrání po rodu Ortcigr / Holtziger: viewtopic.php?f=5&t=28607
kolsi
 
Příspěvky: 725
Registrován: stř pro 16, 2015 11:32
Oblast pátrání: Teplicko, sev. Plzeňsko, Rokycansko, Podřipsko

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod Menya » čtv led 05, 2017 20:07

Prosím pěkně, existuje nějaký stahovač matrik ze SOA Praha? Teď večer se online nedá pracovat...
Uživatelský avatar
Menya
 
Příspěvky: 324
Registrován: čtv úno 18, 2016 14:35
Bydliště: Letohrad
Oblast pátrání: Poličsko
Rodokmen online: https://ogy.de/v4af

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod marbes » ned úno 05, 2017 21:20

Taky bych uvital moznost stahovat z http://ebadatelna.soapraha.cz. Existuje prosim neco?
marbes
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 22, 2015 22:47
Oblast pátrání: Boleslavsko, Rakovnicko, Berounsko

Re: Stahování matričních knih

Příspěvekod Pichnat4 » pon úno 06, 2017 9:57

Stahování celých matričních knih v SOA Praha se prý připravuje, snad na jaře.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků