objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Ivon » pát led 22, 2016 14:48

Mám dotaz: Máte někdo zkušenosti s objednávkou digitální reprodukce z gruntovní knihy? Potřebuji zjistit, kam se poděla jedna moje větev z rodokmenu a v matrikách jsem je nenašla. Vím kde a v jakém čísle v mém posledním matričním zápisu bydleli. A sama osobně (ze zdravotních důvodů) se do Soa Praha nedostanu. Napadlo mě tedy si dané číslo domu od určitého roku dozadu objednat v digitální kopii. Nemám s tím ale žádnou zkušenost. Myslíte, že když znám číslo velkostatku a ostatní údaje, které jsem našla v archivní pomůcce (ale neznám přesnou stranu), bude se to dát objednat? A nebude to stát majlant (nevím, kolik stran to může obsahovat) - tak do 700-800.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Viola » pát led 22, 2016 19:29

Nevím, jak jinde, ale v Archivu pražského hradu po mně chtěli za stažení jedné stránky z jejich PC, kde byly stránky pozemkové knihy v JPG, mnou osobně na můj flash disk 25 Kč.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Radix » pát led 22, 2016 20:13

To bylo za kterého prezidenta?
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Ivon » pon led 25, 2016 13:18

A kolik stránek asi přibližně může obsahovat jedno číslo domu?
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Viola » pon led 25, 2016 14:22

Já měla pozemkové knihy ze 17. a 18. století a jeden grunt měl 1 – 7 stran.
Viola
Uživatelský avatar
Viola
 
Příspěvky: 639
Registrován: úte srp 26, 2014 11:08
Bydliště: Olomouc
Oblast pátrání: Jižní Čechy > Marčovice, Milíkovice; Plzeň; Jižní Morava > Čechy pod Kosířem; Severní Čechy > Železný Brod

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod molitor » úte led 26, 2016 13:05

Zalezi, jak velke obdobi ta gruntovnice obsahuje. Jeden prevod a nasledne splaceni gruntu muze byt opravdu 1-7 stran. Ale v te gruntovnici muze byt k tomuto gruntu zapisu vic - treba 5.
Uživatelský avatar
molitor
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv srp 25, 2011 15:09
Oblast pátrání: Jižní čechy, Praha, Podkrkonoší

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Petr Hůla » ned led 31, 2016 21:34

Myslím, že vám stejně nezbude než napsat přímo do SOA Praha a zeptat se. Odpovídají celkem ochotně. Pokud vám vyjdou vstříc, byl bych trochu překvapený, protože gruntovnice, které jsem měl v ruce se prostě musely projít stránka po stránce, aby člověk našel daný grunt/ popř. příjmení. Byly to spíš takové litanie textu bez indexu. Číslo domu bylo uvedeno jen občas, spíš ne... (18. stol.) Pro představu.... Čili badatelská činnost nutná... Z těchto důvodů jsem pesimista, ale držím palce.
Mimochodem, někde tu bylo vlákno o tom, jak získat informace o gruntu z katastru nemovitostí. Při troše štěstí by mohli mít info až do roku cca 1850....
Petr Hůla
 
Příspěvky: 43
Registrován: ned bře 01, 2015 17:16

Re: objednávka digitálních kopií z gruntovních knih

Příspěvekod Peters » ned led 31, 2016 22:26

Tady jsou formuláře na žádost i ceník: http://www.soapraha.cz/index.php?lang=c ... ke-stazeni

Pravděpodobně Vám naúčtují naúčtují rešerši.

Viděl jsem už gruntovnice, které byly psány chronologicky, ne po gruntech, tam se pak hledá hodně špatně.

Z katastru nemovitostí toho moc nezjistíte, asi tím byly myšleny pozemkové knihy v úschově katastrálních úřadů, viz zde: http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/ ... astru.aspx
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků