Nové matriky Zámrsku

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Příspěvekod 0ndra » ned dub 03, 2011 19:09

každý systém má svoje pro a proti, na digitalizaci á la Zámrsk je dobré to, že si můžu stáhnout matriky a pak je offline kdekoliv studovat, mě to celkem vyhovuje, navíc jsou takto matriky podstatně rychlejší na prohlížení než v online aplikaci...

postup získávání matrik není určitě tak uživatelsky přívětivý, ale pokud má celou digitalizaci na starosti jeden člověk, nemůžeme čekat zázraky a i za to málo bychom měli být vděční

co mě chybí je aspoň zmínka o postupu digitalizace, nějaký harmonogram (spíš posloupnost s jakou budou jednotlivé farnosti/oblasti digitalizovány) bych uvítal...
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod carlos » ned dub 03, 2011 22:22

Mě to také vyhovuje ze všech archivů nejvíce. Stáhnu si co potřebuju a prohlížím kdekoliv a kdykoliv bez připojení k netu. A hlavně je to rychlejší než prohlížení online. Jinak koukám,že se musí nainstalovat knihovny do systému a jiné zhýralosti,takže nebudu roubovat linuxové věci do woken.Nic není jednoduché.....
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Příspěvekod 0ndra » pon dub 04, 2011 8:50

instalace wget do windows opravdu není složitá, jen to stáhnete, nainstalujete a je to (a skript .sh přepíšete na .bat s odstraněním komentářů), ale nebojte, když se na webu objeví něco nového, určitě se to dozvíme, minimálně já to aspoň jednou týdně spouštím
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice

Polička

Příspěvekod Trojmax » úte dub 05, 2011 15:49

Díky za odpověď, musím si tedy počkat ....
Trojmax
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 28, 2011 18:43

Příspěvekod SabiPur » sob dub 16, 2011 16:25

Dobrý den,
info pro zájemce, včera, tj. 15.dubna 2011, konečně Zámrsk výrazně aktualizoval informace o digitalizaci matrik. V seznamu matrik jsou mimo matriky digitalizované a dané internet i matriky zatím pouze digitalizované čekající na kontrolu (mimo zbytek Rychnova nad Kněžnou též všechny farní úřady Českobratrské církve evangelické a Německé církve evangelické) plus plán digitalizace.
Zdravím
SabiPur
 
Příspěvky: 40
Registrován: sob lis 06, 2010 19:14
Bydliště: Praha

Příspěvekod hanucha » ned dub 17, 2011 0:21

SabiPur píše:Dobrý den,
info pro zájemce, včera, tj. 15.dubna 2011, konečně Zámrsk výrazně aktualizoval informace o digitalizaci matrik. V seznamu matrik jsou mimo matriky digitalizované a dané internet i matriky zatím pouze digitalizované čekající na kontrolu (mimo zbytek Rychnova nad Kněžnou též všechny farní úřady Českobratrské církve evangelické a Německé církve evangelické) plus plán digitalizace.
Zdravím

Diky za info, ja tam porad nahlizim a stale nic. Tak konecne :-) No a pro me dobra zprava, okres Nachod bude pristi rok, to se da vydrzet :D A navic dalsi matriky z RK cekaji uz jen na kontrolu, proste smae dobre zpravy pro me...
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Příspěvekod sHImi » úte dub 19, 2011 12:59

No a Pardubice 2013, škoda, musím ještě vydržet :-)
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Příspěvekod 0ndra » úte dub 19, 2011 13:46

já budu permanentně nedočkavej... nejdřív čekám na Rychnov, Ústí, pak Náchod, Hradec a asi nejdůležitější Pardubice mám naposled

ale jsem rád že aspoň vím, v jakém sledu to půjde...
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Dana Schubertová » pát dub 22, 2011 4:43

SabiPur píše:Dobrý den,
info pro zájemce, včera, tj. 15.dubna 2011, konečně Zámrsk výrazně aktualizoval informace o digitalizaci matrik. V seznamu matrik jsou mimo matriky digitalizované a dané internet i matriky zatím pouze digitalizované čekající na kontrolu (mimo zbytek Rychnova nad Kněžnou též všechny farní úřady Českobratrské církve evangelické a Německé církve evangelické) plus plán digitalizace.
Zdravím


Asi jsem "levá", ale ty moje matriky nejdou otevřít. Může mi, prosím, někdo pomoci? Jedná se mi o evangelické matriky - konkrétně Semtěš. Poradí mi někdo jak je otevřít? Velký dík předem.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod bursica.d » pát dub 22, 2011 7:34

Dana Schubertová píše:
SabiPur píše:Dobrý den,
info pro zájemce, včera, tj. 15.dubna 2011, konečně Zámrsk výrazně aktualizoval informace o digitalizaci matrik. V seznamu matrik jsou mimo matriky digitalizované a dané internet i matriky zatím pouze digitalizované čekající na kontrolu (mimo zbytek Rychnova nad Kněžnou též všechny farní úřady Českobratrské církve evangelické a Německé církve evangelické) plus plán digitalizace.
Zdravím


Asi jsem "levá", ale ty moje matriky nejdou otevřít. Může mi, prosím, někdo pomoci? Jedná se mi o evangelické matriky - konkrétně Semtěš. Poradí mi někdo jak je otevřít? Velký dík předem.


Dobrý den, mohu Vás uklidnit - nejste levá. Vaše matriky nejsou ještě na internetu. Stáhnout si je budete moci tehdy, až v posledním řádku u každé matriky bude odkaz : http://195. .......
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Dana Schubertová » pát dub 22, 2011 14:15

Děkuji. Takže se musím obrnit trpělivostí. Snad je brzo zpřístupní. Krásné svátky. :D
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Příspěvekod hanucha » ned črc 17, 2011 21:08

Nevite co se v Zamrsku deje? Nejde mi dnes nic stahnout :-( Doufam, ze je to nova aktualizace, maji ted na strankach seznam k 15.7. tak doufam ze to brzy pojede...
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Příspěvekod Rooka » čtv srp 11, 2011 1:12

zdravím, také bych se rád vydal do Zamrsku, ale spíš bych jel autem a vzal po cestě někoho např DKnL nebo Jaroměř možno se zajíždkou HK. Jinak nevíte jak to je z matrikama pro Trutnov Solnici Žacléř děkuji Lampertice a bernartice již Jsou ale potrebuji i Rtyni v podkrkonoši
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod 0ndra » čtv srp 11, 2011 8:11

okresy Trutnov (Žacléř) i Náchod (Rtyně) jsou plánované k digitalizaci až na rok 2012, viz http://www.archivzamrsk.cz/sbirkamatrik/plandigitalizace.pdf, Solnice by měla být už hotová, mrkněte na http://www.archivzamrsk.cz/sbirkamatrik/inventar.pdf a dejte si hledat "Solnice"
0ndra
 
Příspěvky: 87
Registrován: stř led 19, 2011 10:13
Bydliště: Pardubice

Re: Nové matriky Zámrsku

Příspěvekod hanucha » pát dub 20, 2012 20:08

Hezký den, mám dotaz, jde vám dnes stáhnou něco ze Zámrsku? Včera mi to jelo a dneska nic :-( Měsíc jsem se k tomu nedostala a teď když mám dva dny čas tak to nejede :-( Díky.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků