SOA Zámrsk - aktualizace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Rooka » pát zář 14, 2012 1:18

Ewka píše:V inventáři Zámrsku samotné indexy pro Žacléř nejsou, dokonce u matriky Bobr 1836 - 1867 je index její součástí.Tedy platí má předchozí odpověď - index je stále v Žacléři na matričním úřadě. Přeji hodně štěstí v bádání :)

Eva


Zdravím a zaroven děkuji, ale stejně jsem na inventar.pdf. nenašel index ani matriku 1870-1949 v roce 1872 se mi narodila prababička a co jsem se dozvěděl tak v Bobru proto hledam presně odkud sem prišli pokud neměli jinou obecní přislušnost a nespadali například jinam predem děkuji Michal
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Claricia » pát zář 14, 2012 6:39

Rooka píše:
Ewka píše:V inventáři Zámrsku samotné indexy pro Žacléř nejsou, dokonce u matriky Bobr 1836 - 1867 je index její součástí.Tedy platí má předchozí odpověď - index je stále v Žacléři na matričním úřadě. Přeji hodně štěstí v bádání :)

Eva


Zdravím a zaroven děkuji, ale stejně jsem na inventar.pdf. nenašel index ani matriku 1870-1949 v roce 1872 se mi narodila prababička a co jsem se dozvěděl tak v Bobru proto hledam presně odkud sem prišli pokud neměli jinou obecní přislušnost a nespadali například jinam predem děkuji Michal

Pokud se jedná o prababičku, sedněte, napište dopis na matriku v Žacléři a požádejte tamní úřad o poskytnutí informací ze zápisu o jejím narození. Nežádejte o rodný list, z toho se nic nedozvíte, ale o kompletní výpis z matriky. Platí se správní poplatek 30,- Kč, podpis na žádosti musí být ověřený (to udělají na poštách, kde je CzechPoint) a k žádosti přiložte kopii vlastního rodného listu.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod stanley4 » pát zář 14, 2012 8:38

Claricia píše:
Rooka píše:
Ewka píše:V inventáři Zámrsku samotné indexy pro Žacléř nejsou, dokonce u matriky Bobr 1836 - 1867 je index její součástí.Tedy platí má předchozí odpověď - index je stále v Žacléři na matričním úřadě. Přeji hodně štěstí v bádání :)

Eva


Zdravím a zaroven děkuji, ale stejně jsem na inventar.pdf. nenašel index ani matriku 1870-1949 v roce 1872 se mi narodila prababička a co jsem se dozvěděl tak v Bobru proto hledam presně odkud sem prišli pokud neměli jinou obecní přislušnost a nespadali například jinam predem děkuji Michal

Pokud se jedná o prababičku, sedněte, napište dopis na matriku v Žacléři a požádejte tamní úřad o poskytnutí informací ze zápisu o jejím narození. Nežádejte o rodný list, z toho se nic nedozvíte, ale o kompletní výpis z matriky. Platí se správní poplatek 30,- Kč, podpis na žádosti musí být ověřený (to udělají na poštách, kde je CzechPoint) a k žádosti přiložte kopii vlastního rodného listu.

Plne súhlasím, len doplním osobnú skúsenosť - pri podobnej prosbe, ktorú som na matriku zaslal prostredníctvom mailu mi bolo vyhovené - prepis poslali tiež mailom - bez môjho rodného listu, bez poplatku. Stačilo, že som napísal údaje, ktoré som o dotyčnom a jeho rodine mal a napísal na čo to potrebujem... asi to bolo dosť dôveryhodné :)
S rokom 1872 by nemuseli robiť problémy...
Samozrejme závisí na dobrej vôli konkrétneho úradníka... možno stačí len zavolať a oni povedia, čo všetko od Vás potrebujú... :wink:
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod hanucha » pát zář 28, 2012 14:12

Zdravim,
vcera jsem si stahla matriku 142-7 (Rychnov nad Kneznou, NOZ 1734-1771) a kdyz ji chci rozbalit, tak mi to pise ze je soubor poskozeny a nelze s nim nic udelat. Je dost velka, stahovala jsem to pres hodinu a pul :? no ale dobra, tak jsem ji smazla, zkusila dnes znovu a zase nic. Mate nekdo zkusenost? Co s tim, mam napsat do Zamrsku nebo muze byt chyba u me? Nemate ji nahodou nekdo stazenou?
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Ewka » pát zář 28, 2012 14:50

hanucha píše:Zdravim,
vcera jsem si stahla matriku 142-7 (Rychnov nad Kneznou, NOZ 1734-1771) a kdyz ji chci rozbalit, tak mi to pise ze je soubor poskozeny a nelze s nim nic udelat. Je dost velka, stahovala jsem to pres hodinu a pul :? no ale dobra, tak jsem ji smazla, zkusila dnes znovu a zase nic. Mate nekdo zkusenost? Co s tim, mam napsat do Zamrsku nebo muze byt chyba u me? Nemate ji nahodou nekdo stazenou?


Hezký den, zkoušela jsem matriku stáhnout a mě bez problému funguje. Používám program Al-zip, tak to zkuste:) Kdyby vám to nešlo, ozvěte se a zkusím to nahrát někam jinam:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod hanucha » pát zář 28, 2012 15:07

Hm, to je divne, ale diky, jeste to teda vecer zkusim, ted jsem si stahla jinou matriku a ta mi bez problemu funguje... Mne to prave nejde v nicem, pouzivam Total Commander i cosi jineho a v nicem to neslo otevrit ani na nahled, ani normalne v pruzkumnikovi a to normalne jde.
Ozvu se jak jsem dopadla.
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Ewka » pát zář 28, 2012 15:21

hanucha píše:Hm, to je divne, ale diky, jeste to teda vecer zkusim, ted jsem si stahla jinou matriku a ta mi bez problemu funguje... Mne to prave nejde v nicem, pouzivam Total Commander i cosi jineho a v nicem to neslo otevrit ani na nahled, ani normalne v pruzkumnikovi a to normalne jde.
Ozvu se jak jsem dopadla.


Už vám to nahrávám na uloz.to, za hodinu by to mělo být nahrané:) Pošlu vám pak odkaz do SZ:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod hanucha » pát zář 28, 2012 20:45

Dekuju moc a moc, ted se to stahlo a jde to, parada! :D
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Ewka » pát zář 28, 2012 21:02

hanucha píše:Dekuju moc a moc, ted se to stahlo a jde to, parada! :D

Není vůbec zač:) klidně se ozvěte, kdyby něco:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod aloe » pon pro 10, 2012 21:55

Neví někdo novinky o aktualizaci..? neplánují něco vypustit do světa? je stále stoplá digitalizace..?
Uživatelský avatar
aloe
 
Příspěvky: 419
Registrován: sob lis 13, 2010 2:26

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod sHImi » pon pro 10, 2012 22:03

Dokonce dneska ráno jsem jim tam psal, pokud odpoví, tak se o to podělím :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Claricia » úte pro 11, 2012 11:03

Digitalizace je pozastavená, zveřejňování taktéž, dokud nebude "roztříděna" práce zemřelého vedoucího badatelny, který měl digitalizaci i zveřejňování na starosti. Snad se dočkáme brzy.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod sHImi » úte pro 11, 2012 11:47

Doplňuji Claricii a cituji odpověď ze Zámrsku:
Dobrý den,
od ledna letošního roku byla digitalizace pozastavena. Po personálních změnách vynucených listopadovou tragickou událostí se mění přístup k organizaci digitalizace a v současnosti pověření kolegové přebírají podklady a jednají s americkou stranou. Digitalizovat by se mělo opět začít ve druhém čtvrtletí příštího roku, pravděpodobně v březnu by měly být zpřístupněny další již fyzicky zdigitalizované matriky (Náchodsko atd.- viz mapa na našem webu). Doufáme, že už nedojde k podobným prodlevám, jako letos ani jiným technickým problémům a digitalizované matriky budou od druhého pololetí přístího roku průběžně zpřístupňovány ke stažení.

S pozdravem
K. Pavlíková, SOA v Zámrsku


Takže, nezbývá nám nic jiného než čekat :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod hanucha » stř pro 12, 2012 22:11

Diky za zpravy, hold trpelivost prinasi ruze :-) Aspon vim ze uz je to nasnimany, jen to zverejnit... Do brezna snad vydrzim :-)
Bádám hlavně v okresech Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Pelhřimov, České Budějovice a Kroměříž
hanucha
 
Příspěvky: 157
Registrován: pon lis 22, 2010 1:04
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: okresy: Náchod, Rychnov n.Kn., Tábor, Jindřichův Hradec, Č. Budějovice, Pelhřimov, Kroměříž

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Ewka » stř pro 12, 2012 23:22

A já už se na to Náchodsko těším tááák moc dlouho:)
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků