SOA Zámrsk - aktualizace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » úte bře 14, 2017 13:35

Aktualizace - stav k 13. 3. 2017:

Kompletní římsko-katolické farní úřady:
Malá Úpa, Rudník;

Nekompletní římsko-katolické farní úřady: Chotěvice;

Doplňky celé nebo zčásti: Dubenec, Turnov, Třebosice, Mladé Buky, Svinčany, Ruprechtice, Poniklá, Pohled, Javorník, Horní Branná, Jablonec nad Jizerou, Ronov nad Doubravou, Lučice, Dolní Olešnice, Chvaleč, Horní Staré Město;

Kompletní civilní úřady (doplněné a nové): Broumov, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Chotěboř, Chrudim, Lanškroun, Ledeč nad Sázavou, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov, Semily, Trutnov, Turnov, Vrchlabí, Vysoké Mýto, Žamberk;

Nekompletní civilní úřady: Jilemnice, Náchod, Litomyšl, Nová Paka, Pardubice, Polička;

Evangelické sbory celé nebo zčásti: Černilov, Dolní Sloupnice, Hradec Králové, Chrudim, Litomyšl, Pardubice, Svratouch;

Československá církev celé nebo zčásti: Havlíčkův Brod, Heřmanův Městec, Hlinsko, Holohlavy, Hradec Králové, Hronov, Jaroměř, Machov, Pardubice, Skuteč, Úpice;

Stavovské úřady zčásti: Červená Voda;

Stavoské úřady celé: Dolní Libchavy, Králíky;

Matriční knihy, které lze předkládat od roku 2017 (nekompletní): Ústí nad Orlicí (sign. 6498); Písečná (sign. 128-6350), Vernéřovice (sign. 174-7364), Plotiště nad Labem (sign. 129-6682), Luže (sign. 6968, 6966, 6969), Libuň (sign. 6191), Jaroměř (sign. 66-7339);

Opravy: Habry, Smidary, Boharyně;

Odkaz na aktuální seznam: http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/fi ... 10/8700_Sbírka-matrik-Východočeského-kraje-1587-1949_NAD_190-stav-2017-03-13.pdf
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Zuzana Jah » úte bře 14, 2017 14:36

Jé, to je milé překvapení:-) aktualizaci jsem nečekala tak brzo, myslela jsem, že další data dají koncem měsíce:-) - díky za zprávu:-) Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Iveta Machilová » úte bře 14, 2017 17:38

Sláva! Sláva! Konečně Trutnov!
Iveta Machilová
 
Příspěvky: 49
Registrován: ned lis 07, 2010 15:24
Bydliště: Hostinné

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » úte bře 14, 2017 18:25

Iveta Machilová píše:Sláva! Sláva! Konečně Trutnov!


Jen civilní.
Radix
 
Příspěvky: 3171
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Zuzana Jah » úte bře 14, 2017 20:41

Nevíte, které soubory opravovali? Ze soupisu matrik to nepoznám a nechce se mi znovu stahovat celá farnost - potřebuji Boharyni a hlavně Smidary. Díky předem za odpověď. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » stř bře 15, 2017 2:09

Zuzana Jah píše:Nevíte, které soubory opravovali? Ze soupisu matrik to nepoznám a nechce se mi znovu stahovat celá farnost - potřebuji Boharyni a hlavně Smidary. Díky předem za odpověď. Zuzana


Asi nejlepší ve Vašem případě bude se zeptat přímo v Zámrsku - poznat to totiž jde z datumu u jednotlivých souborů a souboru metadat (formát csv), ale to byste musela opět stahovat zazipované soubory. Otázka však je, co je rychlejší, jestli věnovat odpoledne stahování a hledání nových souborů, nebo čekat na odpověď z archivu. :-)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » pon bře 27, 2017 9:01

Proběhly opravy (doplnění snímků) římskokatolických matrik f.ú. Úpice, sign. 167-7242, sign. 167-7243, f.ú. Libice nad Doubravou, sign. 734, f.ú. Babice, sign. 1-3, f.ú. Bělá, sign. 3-2, f.ú. Bělá nad Svitavou, sign. M-17 2251, M-17 7550, M-17 7880, f.ú. Bílý Újezd, sign. 6-6132, f.ú. Biskupice, sign. M-1 1505.
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jarda51 » pon bře 27, 2017 12:51

Noodle píše:Proběhly opravy (doplnění snímků) římskokatolických matrik f.ú. Úpice, sign. 167-7242, sign. 167-7243, f.ú. Libice nad Doubravou, sign. 734, f.ú. Babice, sign. 1-3, f.ú. Bělá, sign. 3-2, f.ú. Bělá nad Svitavou, sign. M-17 2251, M-17 7550, M-17 7880, f.ú. Bílý Újezd, sign. 6-6132, f.ú. Biskupice, sign. M-1 1505.

Kdy a kde proběhly opravy a doplněním snímků f.ú. Úpice, sign. 167-7242 (fol.145) a sign. 167-7243 (fol. 137), o které jsem osobně žádal v archívu Zámrsk. Po dnešním znovu stažení jsem opravu chyb nezaznamenal a ani mi doposud žádná reakce na můj upozorňující mail ze strany Zámrsku nepřišla. Odkud máte informaci o opravě?
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » úte bře 28, 2017 0:17

jarda51 píše:
Noodle píše:Proběhly opravy (doplnění snímků) římskokatolických matrik f.ú. Úpice, sign. 167-7242, sign. 167-7243, f.ú. Libice nad Doubravou, sign. 734, f.ú. Babice, sign. 1-3, f.ú. Bělá, sign. 3-2, f.ú. Bělá nad Svitavou, sign. M-17 2251, M-17 7550, M-17 7880, f.ú. Bílý Újezd, sign. 6-6132, f.ú. Biskupice, sign. M-1 1505.

Kdy a kde proběhly opravy a doplněním snímků f.ú. Úpice, sign. 167-7242 (fol.145) a sign. 167-7243 (fol. 137), o které jsem osobně žádal v archívu Zámrsk. Po dnešním znovu stažení jsem opravu chyb nezaznamenal a ani mi doposud žádná reakce na můj upozorňující mail ze strany Zámrsku nepřišla. Odkud máte informaci o opravě?


Informace o aktualizacích SOA Zámrsk čeprám z jejich profilu na sociální síti Facebook: SOA Zámrsk Snad se Vám zobrazí i bez přihlášení :-)
Možná bude potřeba chvíli počkat, než se aktualizují soubory na serverech - v případě Zámrsku to znamená nahrát celý .zip soubor znovu. Zkuste se ještě podívat na konec zipu, kde mohou být obrázky s odlišným názvem značící právě dodatky.
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jarda51 » úte bře 28, 2017 7:01

Noodle píše:
jarda51 píše:
Noodle píše:Proběhly opravy (doplnění snímků) římskokatolických matrik f.ú. Úpice, sign. 167-7242, sign. 167-7243, f.ú. Libice nad Doubravou, sign. 734, f.ú. Babice, sign. 1-3, f.ú. Bělá, sign. 3-2, f.ú. Bělá nad Svitavou, sign. M-17 2251, M-17 7550, M-17 7880, f.ú. Bílý Újezd, sign. 6-6132, f.ú. Biskupice, sign. M-1 1505.

Kdy a kde proběhly opravy a doplněním snímků f.ú. Úpice, sign. 167-7242 (fol.145) a sign. 167-7243 (fol. 137), o které jsem osobně žádal v archívu Zámrsk. Po dnešním znovu stažení jsem opravu chyb nezaznamenal a ani mi doposud žádná reakce na můj upozorňující mail ze strany Zámrsku nepřišla. Odkud máte informaci o opravě?


Informace o aktualizacích SOA Zámrsk čeprám z jejich profilu na sociální síti Facebook: SOA Zámrsk Snad se Vám zobrazí i bez přihlášení :-)
Možná bude potřeba chvíli počkat, než se aktualizují soubory na serverech - v případě Zámrsku to znamená nahrát celý .zip soubor znovu. Zkuste se ještě podívat na konec zipu, kde mohou být obrázky s odlišným názvem značící právě dodatky.


Tak to Vás na tom Facebooku balamutí, protože po znovu stažení není opravený snímek ani na konci, ani na začátku ani tam, kde má být.
Je tam stále toto:
http://img24.cz/images/67845600488512098182.jpg
Totéž platí i o druhém "opraveném" odkazu Úpice.
Příště si, prosím ověřte pravdivost svých (a jejich) informací a pak je zveřejňujte.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Tamy » úte bře 28, 2017 10:04

Jako nezlobte se, ale takhle byste s Noodle mluvit nemusel. Nemůže za to co Zámrsk dělá nebo nedělá, pouze překopírovává informace. Kdyby nebyl rychlejší, udělala bych to sama. Jestli se Vám něco nezdá, kontaktujte archiv. Tady spolu lidé vždy jednali slušně a to je na tomto foru skvělé.
Tamy
 
Příspěvky: 283
Registrován: úte srp 09, 2016 20:22

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » úte bře 28, 2017 12:56

jarda51 píše:
Noodle píše:
jarda51 píše:Kdy a kde proběhly opravy a doplněním snímků f.ú. Úpice, sign. 167-7242 (fol.145) a sign. 167-7243 (fol. 137), o které jsem osobně žádal v archívu Zámrsk. Po dnešním znovu stažení jsem opravu chyb nezaznamenal a ani mi doposud žádná reakce na můj upozorňující mail ze strany Zámrsku nepřišla. Odkud máte informaci o opravě?


Informace o aktualizacích SOA Zámrsk čeprám z jejich profilu na sociální síti Facebook: SOA Zámrsk Snad se Vám zobrazí i bez přihlášení :-)
Možná bude potřeba chvíli počkat, než se aktualizují soubory na serverech - v případě Zámrsku to znamená nahrát celý .zip soubor znovu. Zkuste se ještě podívat na konec zipu, kde mohou být obrázky s odlišným názvem značící právě dodatky.


Tak to Vás na tom Facebooku balamutí, protože po znovu stažení není opravený snímek ani na konci, ani na začátku ani tam, kde má být.
Je tam stále toto:
http://img24.cz/images/67845600488512098182.jpg
Totéž platí i o druhém "opraveném" odkazu Úpice.
Příště si, prosím ověřte pravdivost svých (a jejich) informací a pak je zveřejňujte.


Pane Jardo51,

předem chci říci, že nejsem nijak zainteresován v SOA Zámrsk a jsem spolu s Vámi na stejné straně pomyslné barikády - u genealogů-amatérů. Zveřejnění příspěvku na Facebooku ještě neznamená, že se taková oprava již promítla do souborů na webu. Neznám aktualizační procesy SOA Zámrsk, ale dá se předpokládat, že se nebude aktualizovat jedna matrika, ale víc najednou v určité dávce, která se promítne i do aktualizace Seznamu inventární sbírky. A z mnou uveřejněného příspěvku nevyplývá, že aktualizace na webu již proběhla, nebo kdy proběhne, ale pouze dává najevo, že se můžete těšit na opravené stránky. Rovněž nevidím důvod, proč bych měl ověřovat informaci poskytnutou archivem (prostě předpokládám, že archiv informuje pravdivě).

Tady pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě. Vaše slova o nějakém 'balamucení' si, prosím, směřujte na příslušná místa SOA Zámrsk a ne na mě, jako na řadového badatele v zámrském SOA. Debata na tomto diskusním fóru probíhá v přátelském duchu a atmosféře, proto si ji zachovejme.

Děkuji. N.


Tamy píše:Jako nezlobte se, ale takhle byste s Noodle mluvit nemusel. Nemůže za to co Zámrsk dělá nebo nedělá, pouze překopírovává informace. Kdyby nebyl rychlejší, udělala bych to sama. Jestli se Vám něco nezdá, kontaktujte archiv. Tady spolu lidé vždy jednali slušně a to je na tomto foru skvělé.

Tamy, děkuji za zastání :-) , možná jsem byl rychlejší, ale také jako první voják na ráně :-) Pěkný jarní den :-)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jarda51 » úte bře 28, 2017 13:46

Informace o aktualizacích SOA Zámrsk čeprám z jejich profilu na sociální síti Facebook: SOA Zámrsk Snad se Vám zobrazí i bez přihlášení :-)
Možná bude potřeba chvíli počkat, než se aktualizují soubory na serverech - v případě Zámrsku to znamená nahrát celý .zip soubor znovu. Zkuste se ještě podívat na konec zipu, kde mohou být obrázky s odlišným názvem značící právě dodatky.[/quote]

Tak to Vás na tom Facebooku balamutí, protože po znovu stažení není opravený snímek ani na konci, ani na začátku ani tam, kde má být.
Je tam stále toto:
http://img24.cz/images/67845600488512098182.jpg
Totéž platí i o druhém "opraveném" odkazu Úpice.
Příště si, prosím ověřte pravdivost svých (a jejich) informací a pak je zveřejňujte.[/quote]

Pane Jardo51,

předem chci říci, že nejsem nijak zainteresován v SOA Zámrsk a jsem spolu s Vámi na stejné straně pomyslné barikády - u genealogů-amatérů. Zveřejnění příspěvku na Facebooku ještě neznamená, že se taková oprava již promítla do souborů na webu. Neznám aktualizační procesy SOA Zámrsk, ale dá se předpokládat, že se nebude aktualizovat jedna matrika, ale víc najednou v určité dávce, která se promítne i do aktualizace Seznamu inventární sbírky. A z mnou uveřejněného příspěvku nevyplývá, že aktualizace na webu již proběhla, nebo kdy proběhne, ale pouze dává najevo, že se můžete těšit na opravené stránky. Rovněž nevidím důvod, proč bych měl ověřovat informaci poskytnutou archivem (prostě předpokládám, že archiv informuje pravdivě).

Tady pláčete sice hezky, ale na špatném hrobě. Vaše slova o nějakém 'balamucení' si, prosím, směřujte na příslušná místa SOA Zámrsk a ne na mě, jako na řadového badatele v zámrském SOA. Debata na tomto diskusním fóru probíhá v přátelském duchu a atmosféře, proto si ji zachovejme.

Děkuji. N.


Tamy píše:Jako nezlobte se, ale takhle byste s Noodle mluvit nemusel. Nemůže za to co Zámrsk dělá nebo nedělá, pouze překopírovává informace. Kdyby nebyl rychlejší, udělala bych to sama. Jestli se Vám něco nezdá, kontaktujte archiv. Tady spolu lidé vždy jednali slušně a to je na tomto foru skvělé.

Tamy, děkuji za zastání :-) , možná jsem byl rychlejší, ale také jako první voják na ráně :-) Pěkný jarní den :-)[/quote]

Já zde nepláču ani hezky, ani na špatném hrobě. Jen chci upozornit, že by se zde měly předkládat pravdivé a ověřené informace. Vím, že jste chtěl být s informací první a tudíž zajímavý, ale takto by to fungovat nemělo.
Protože pak Vaše "informace" nemají smysl, jsou bezpředmětné a zavádějící.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » úte bře 28, 2017 14:16

jarda51 píše:Já zde nepláču ani hezky, ani na špatném hrobě. Jen chci upozornit, že by se zde měly předkládat pravdivé a ověřené informace. Vím, že jste chtěl být s informací první a tudíž zajímavý, ale takto by to fungovat nemělo.
Protože pak Vaše "informace" nemají smysl, jsou bezpředmětné a zavádějící.


Pane Jardo51,

napsal jsem Vám, že nenesu odpovědnost za pravdivost údajů ze SOA Zármsk. Pokud to SOA Zámrsk uvede na svém informačním kanále, považuji informaci za pravdivou (čili předpokládám, že archiv nemá zájem vypouštět desinformace mezi badatele). V případě, že se ukáže, že informace není pravdivá (nebo bude pravdivá za nějaký čas), tak byste o tom měl uvědomit odpovědnou osobu v SOA Zámrsk a ne zde plísnit spoludiskutující, že jsou to oni, co poskytují nepravdu. Takže ano, na špatném hrobě opravdu pláčete.

Asi jsem měl o té zprávě pomlčet, Vy byste si ušetřil tři komentáře a na situaci se špatnými scany by se stejně nic nezměnilo. Ti lidé na scanech na Vás počkají, nebojte.

S pozdravem Noodle.
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jarda51 » úte bře 28, 2017 15:22

Abychom to nějak ukončili. Zodpovědnost za nepravdivé údaje je samozřejmě na Vás a spíše bych od Vás za to očekával omluvu, než sáhodlouhé litanie.
SOA Zámrsk to na tomto fóru nezveřejnil a mně o opravě, jako zadavatele k opravě, neinformoval.
A ještě něco. Je s podivem, když někdo upozorní na nepravdivou informaci, jakou to vyvolá reakci.
Spíš bych očekával, že badatelé budou vyžadovat informace pravdivé a ne smyšlenky. Ale to ať si každý z přispívajících do tohoto tématu přebere sám.
Jen více zcestných informací, badatelům se to zde asi líbí.
Děkuji za pozornost.
jarda51
 
Příspěvky: 240
Registrován: pát srp 18, 2006 5:28

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků