SOA Zámrsk - aktualizace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » stř dub 27, 2016 12:00

A zase malá část přibude... :-)

SOA Zámrsk píše:...doplněny budou některé dosud chybějící matriky, resp. odkazy ke stažení zatím ve farnostech Heřmánkovice, Moravská Třebová, Ledeč n.S., Bílý Újezd, Černíkovice, Rychnov n.K., Říčky v Orl.horách, Bernartice,.......
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » čtv dub 28, 2016 16:05

...oblasti přibývají každým okamžikem... :D

SOA Zámrsk píše:...přibude také Předhradí (Rychmburk) a Vilémov...
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Kašpar » čtv dub 28, 2016 16:14

Noodle píše:...oblasti přibývají každým okamžikem... :D

SOA Zámrsk píše:...přibude také Předhradí (Rychmburk) a Vilémov...


Dokud to nebude začleněné do seznamu digitalizovaných matrik v pdf a zároveň dáno ke stažení, tak si mohou malovat na fb co chtějí.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Karolina Vernerova » čtv dub 28, 2016 16:17

já jsem to chápala tak, že tyhle vesnice jdou tedy stáhnout pomocí upraveného adresního řádku, ne?
(ale ten můj ostrůvek- Rudník pořád nic)
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Kašpar » čtv dub 28, 2016 16:18

Karolina Vernerova píše:já jsem to chápala tak, že tyhle vesnice jdou tedy stáhnout pomocí upraveného adresního řádku, ne?
(ale ten můj ostrůvek- Rudník pořád nic)


Je to možné, nezkoušel jsem.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » čtv dub 28, 2016 16:20

Já to taky tak pochopil, že se na jejich servery nahrávají matriky a jdou po úpravě odkazů stáhnout, ale nezkoušel jsem to (stále to není moje poslední oblast zájmu). Ale minimálně jako bludička, je ta informace dobrá. :-)

Karolina Vernerova píše:já jsem to chápala tak, že tyhle vesnice jdou tedy stáhnout pomocí upraveného adresního řádku, ne?
(ale ten můj ostrůvek- Rudník pořád nic)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Kašpar » čtv dub 28, 2016 16:22

Noodle píše:Já to taky tak pochopil, že se na jejich servery nahrávají matriky a jdou po úpravě odkazů stáhnout, ale nezkoušel jsem to (stále to není moje poslední oblast zájmu). Ale minimálně jako bludička, je ta informace dobrá. :-)

Karolina Vernerova píše:já jsem to chápala tak, že tyhle vesnice jdou tedy stáhnout pomocí upraveného adresního řádku, ne?
(ale ten můj ostrůvek- Rudník pořád nic)


Jako bludička ano.
Snad něco v červnu ...
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod karel2 » čtv dub 28, 2016 18:10

Karolina Vernerova píše:já jsem to chápala tak, že tyhle vesnice jdou tedy stáhnout pomocí upraveného adresního řádku, ne?
(ale ten můj ostrůvek- Rudník pořád nic)

... to bohužel nejde, nahrávají asi vždy celý balík matrik najednou.
karel2
 
Příspěvky: 117
Registrován: čtv čer 10, 2010 12:34

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Zuzana Jah » pát dub 29, 2016 5:42

co jsem vypozorovala: matriky vkládají na datové úložiště krátce před oficiálním zveřejněním - asi předem vypíšou, které soubory se do Zámrsku "vrátily" v elektronické podobě, pak je ještě kontrolují....později vloží na server a upraví seznam s odkazy na stahování:-)
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod bilekj » pon kvě 02, 2016 17:10

Je to opravdu tak, matriky na server nejsou ukládané průběžně, ale až krátce před doplněním inventárního seznamu. Teď u poslední dubnové aktualizace poprvé oznámili, že je tam začínají ukládat, což byl od nich výborný nápad, jak to nám nedočkavcům urychlit :-) Nevím, jak rychlý internet mají, ale to odesílání trvalo skoro týden a když jsem zkoušel matriky stahovat úpravou adresního řádku, bylo vidět, jak postupně přibývají podle abecedy.
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » pon kvě 02, 2016 19:39

Nemáte někdo v Zámrsku konexe?
Potřeboval bych vědět proč stále není a kdy bude matrika 74-1, farnost Kocléřov, okres Trutnov.
Všechny ostatní matriky této farnosti již dávno jsou.
Do Zámrsku jsem již asi třikrát psal (kvůli něčemu jinému), odpověď nikdy nepřišla.

Obrázek
Radix
 
Příspěvky: 3171
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » pon kvě 02, 2016 21:26

Radix píše:Nemáte někdo v Zámrsku konexe?
Potřeboval bych vědět proč stále není a kdy bude matrika 74-1, farnost Kocléřov, okres Trutnov.
Všechny ostatní matriky této farnosti již dávno jsou.
Do Zámrsku jsem již asi třikrát psal (kvůli něčemu jinému), odpověď nikdy nepřišla.

Obrázek


Konexe v Zámrsku nemám, ale myslím, že to souvisí s vydávanou mapou aktualizací u nich na webu - oranžovou barvou jsou tam vybarveny oblasti, které nejsou kompletně zveřejněny (např. z důvodů, že jim ještě nepřišly některé scany z té které knihy z "Ameriky"). Oranžová je jak u Kocléřova, tak v sousedství u Dvora Králové, Chvalkovic, Dolní Olešnice a dalších... :-)

[url]http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2011/10/Mapa-digi-ŘK-farností-k-4.4.2016.jpg[/url]
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » pon kvě 09, 2016 15:32

Noodle píše:...oblasti přibývají každým okamžikem... :D

SOA Zámrsk píše:...přibude také Předhradí (Rychmburk) a Vilémov...


SOA Zámrsk píše:...přidáme i Hněvkovice, Včelákov, Žumberk a asi třetinu matrik f.ú. Dubenec...
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod shr3k » čtv kvě 12, 2016 21:02

Trochu mě štval ten systém zveřejňování matrik v ZIPech, tak jsem pár hodil online tak, aby se dalo odkazovat na jednotlivé stránky. http://www.matrikyonline.cz/ Je to víceméně pro moji potřebu, ale pokud by chtěl někdo další matriky ze Zámrsku, než je zveřejní mormoni, není problém, alespoň se otestuje, jak moc je hosting u WEDOSu neomezený. :D
Uživatelský avatar
shr3k
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv kvě 12, 2016 20:59
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Sezemice, Holice, Hroubovice, Chrast, Žumberk, Čankovice, Čechticko, Humpolecko, Sedlice, Želiv, Hořovice, Postoloprty, Třeboň, Dürnkrut, Střední Pováží, Wien, Frankstadt (Nový Malín), Lomigsdorf (Dlouhomilov)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Luki » pát kvě 13, 2016 9:49

Tak to je opravdu dobrý nápad, že to Mormoni zveřejní. Připadá mi že majsí časové zpoždění :=))
Luki
 
Příspěvky: 267
Registrován: pát bře 08, 2013 12:48

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků