SOA Zámrsk - aktualizace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » úte pro 29, 2015 17:38

Že na mailové dotazy v Zámrsku neodpovídají mohu potvrdit.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod bilekj » stř pro 30, 2015 9:50

terminal píše:... tak dopoledne jsem si půjčil 6 matrik (s čímž jsem si do oběda opravdu vystačil) a po obědě jsem měl půjčenou 1 knihu gruntovní...

Tak nevím, když jsem tam byl naposledy (leden 2014), tak mi 7. knihu už odmítli půjčit, přestože jsem ty předchozí už vrátil. Od té doby už raději čekám na digitalizaci a naštěstí to už mám skoro kompletní :-)
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod sHImi » stř pro 30, 2015 17:31

jpavlic píše:...že jim chodí řada dotazů ohledně toho kdy přidají další matriky a oni se snaží dalším dotazům takto předejít....

Také v to doufám :-)

Jinak matriky by měli mít naskenovány všechny, před půlrokem to ventilovali na Facebooku. Takže je jen otázka kdy se skeny dostanou z USA do Zámrsku a ze Zámrsku na web.
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » čtv led 21, 2016 14:40

Kolegové, před dvěma hodinami se na facebooku SOA Zámrsk objevilo tohle sdělení (a my se můžeme těšit na další aktualizaci :mrgreen: ):
SOA Zámrsk píše:Připravujeme další aktualizaci. Začátkem února se můžete těšit na zpřístupnění digitalizovaných matrik např. z farností Plotiště nad Labem, Kukleny, Opatovice nad Labem, Ostřetín, Holice, Pecka, Metličany, Dvůr Králové nad Labem, a dalších...


A tady odkaz na aktuální mapu (k 30. 1. 2016)
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Kašpar » čtv led 21, 2016 16:23

Noodle píše:Kolegové, před dvěma hodinami se na facebooku SOA Zámrsk objevilo tohle sdělení (a my se můžeme těšit na další aktualizaci :mrgreen: ):
SOA Zámrsk píše:Připravujeme další aktualizaci. Začátkem února se můžete těšit na zpřístupnění digitalizovaných matrik např. z farností Plotiště nad Labem, Kukleny, Opatovice nad Labem, Ostřetín, Holice, Pecka, Metličany, Dvůr Králové nad Labem, a dalších...


A tady odkaz na aktuální mapu (k 30. 1. 2016)


To je hezké, ale z mé oblasti - podle mapky - stále nic.
Vyčkám na vydání aktualizovaného seznamu v pdf.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Zuzana Jah » čtv led 21, 2016 16:55

Také jsem nenašla na mapce některé farnosti, na které čekám - ale i tahle aktualizace bude fajn:-) a jen tak dál:-) Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Dagmar8 » čtv led 21, 2016 22:39

No tak pro mně konečně nějaká radost! :D
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Ven_zima » stř led 27, 2016 11:03

"Nové matriky ze Zámrsku" už lze stahovat - pokud si přepíšete v příkazovém řádku číslo matriky a nemusíte čekat na nové pdf s odkazy z webu... VZ
Ven_zima
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř zář 16, 2015 20:43
Oblast pátrání: Praha a okolí , Suchdol n. L, Chotěboř a okolí, Polná a okolí, Herálecká huť

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Zuzana Jah » stř led 27, 2016 11:11

díky - včera jsem to nezkusila a v pondělí ještě nic nešlo - tak budu mít o zábavu postaráno. Zuzana
Zuzana Jah
 
Příspěvky: 275
Registrován: ned srp 03, 2014 15:09
Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod míla.s » stř led 27, 2016 17:01

Ven_zima píše:"Nové matriky ze Zámrsku" už lze stahovat - pokud si přepíšete v příkazovém řádku číslo matriky a nemusíte čekat na nové pdf s odkazy z webu... VZ

Ano už to funguje,stahoval jsem matriky farnosti Heřmaň.
míla.s
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob led 02, 2016 14:05
Oblast pátrání: farnost Libice n/D

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » pát led 29, 2016 12:41

Tak už je nový seznam včetně odkazů.
Radix
 
Příspěvky: 3179
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Kašpar » pát led 29, 2016 15:31

Radix píše:Tak už je nový seznam včetně odkazů.


Tak zas dál čekat ....
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Jardex » sob úno 13, 2016 23:38

Nikdo to zatím nenapsal, tak píšu já, mohu-li – na Facebooku SOA Zámrsk je již pár dnů následující informace :
Pro příští aktualizaci (chtěli bychom v dubnu) máme už připravené matriky z farních úřadů Kunětice, Rosice, Rohovládova Bělá, Petrovice, Smidary, Újezd pod Troskami, Loučky, Libuň. Zpřístupníme také většinu knih farního úřadu Ledeč nad Sázavou, Chrudim, Sezemice, Zdechovice, Lázně Bohdaneč. V přípravě je farní úřad Chotěboř... A pracujeme na dalších...
Jardex
 
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 01, 2016 18:22
Oblast pátrání: Kutná Hora, Bílé Podolí, Přelouč, Kaznějovsko, Plzeň, Dačice, Vídeň, Volyň, Argentina

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod bilekj » stř úno 17, 2016 8:02

Už to doplnili: Připraveny Chotěboř, Lipoltice, Slatiňany, Chrast, Skála.
Zdá se, že v dubnu toho bude docela dost a možná to do konce roku stihnou podle původního plánu... :-)
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » pát úno 19, 2016 23:34

Ze Zámrska (Zámrsku?) horké info :-)

"Tak máme připravené fary Choltice a Moravany, zpřístupněna bude též většina matrik z far Svinčany, Luže a Horní Roveň....
A pokračujeme...."
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků