SOA Zámrsk - aktualizace

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Kašpar » úte pro 08, 2015 7:43

Aktualizace - Aktualizace - Aktualizace
Kód: Vybrat vše
http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2015/12/8700_Sbírka-matrik-Východočeského-kraje-1587-1949_NAD_190-stav-2015-12-03.pdf

(stav k 3. 12. 2015)
---
Ani jedna ze čtyř farností v oblasti zájmu neuvedena - příští rok, pokud vůbec.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » úte pro 08, 2015 8:49

Nově přístupné římskokatolické matriky farních úřadů:
Míčov
Sobotka
Hlušice
Kladruby nad Labem
Kopidlno
Veliš
Vysoké nad Jizerou
Tatobity
Jaroměř
Choustníkovo Hradiště
Jasenná
Nová Paka
Licibořice
Libčany
Krouna
Chřenovice
Kameničky
Nová Ves u Chotěboře
Nový Hradec Králové
Hradec Králové
Zaloňov.
K tomu ještě části farností: Všeň, Poniklá, Kocléřov a Pardubice.
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod hanaku » úte pro 08, 2015 10:37

Holohlavy ale pořád nic. Škoda, taky bych chtěla dárek k vánocům
hanaku
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát lis 13, 2015 13:44
Oblast pátrání: Královehradecký kraj: Holohlavy, Černilov, Kostelec nad Orlicí- Pardubický kraj: Klášterec nad Orlicí

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » úte pro 08, 2015 10:40

Pro mě alespoň Choustníkovo Hradiště a Kocléřov. Tak je co dělat.
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod martin.foto » čtv pro 10, 2015 0:37

Kašpar píše:Aktualizace - Aktualizace - Aktualizace
Kód: Vybrat vše
http://vychodoceskearchivy.cz/zamrsk/files/2015/12/8700_Sbírka-matrik-Východočeského-kraje-1587-1949_NAD_190-stav-2015-12-03.pdf

(stav k 3. 12. 2015)
---
Ani jedna ze čtyř farností v oblasti zájmu neuvedena - příští rok, pokud vůbec.


Tak soubor se jmenuje sice stejne ale uvnitr je ted uvedeno stav k 4.12.2015 - opravene vydani
TY Martin
martin.foto
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon bře 17, 2014 0:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Praha, Lipník nad Bečvou, Pelhřimov, Blatná, Chotěšice, Mělník, Veltrusy, Chomutov, Nelahozeves, Přívlaka, Horní Bousov, Veltrusy, Kouřim, Žatec, Hluboš, Tábor, Čáslav

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod strike » pát pro 11, 2015 14:45

Míčov
obec Zbyslavec :-) paráda
strike
 
Příspěvky: 122
Registrován: pát črc 19, 2013 6:58

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod sHImi » ned pro 27, 2015 21:51

Na Zámrskaném webu stojí:

22, 12. 2015
Digitalizace Sbírky matrik Východočeského kraje
Vzhledem k provozně technickým problémům není dosud proces digitalizace matrik a jejich publikování
ukončen. Přesný termín zveřejnění všech digitalizátů nejsme v tuto chvíli schopni sdělit.
Děkujeme za pochopení


Vím, že na digitalizaci nemáme žádný nárok, ale ten způsob, jakým se zveřejňují digitalizované matriky, mne naplňuje pesimismem, že k digitalizování a zveřejnění nějakého velkostatku dojde až za pár desítek let... to už na to ale neuvidím.

Musel jsem si tu vylít srdíčko i když vím, že si tím nepomůžu, dost mne to štve...
Obrázek
Uživatelský avatar
sHImi
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon led 31, 2011 9:39
Bydliště: Přelouč
Oblast pátrání: Pardubický kraj - Přeloučsko, Chlumec nad Cidlinou, Převážně fary: Vápno, Chlumec nad Cidlinou, Lovčice.

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Karolina Vernerova » ned pro 27, 2015 23:16

Tak kdybyste to viděl takhle špatně, tak to snad bude jednodušší do toho Zámrsku zajet, pobýt tam pár dní a mít klid .... Za sebe můžu s čistým svědomím říct, že čtení ve skutečných knihách mi jde rychleji a víc toho najdu, než při listování v počítači...
Ale jistě, každý tam nemůže. Já tam taky nejedu. Ještě čekám.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Semik » pon pro 28, 2015 9:43

sHImi píše:Vím, že na digitalizaci nemáme žádný nárok, ale ten způsob, jakým se zveřejňují digitalizované matriky, mne naplňuje pesimismem, že k digitalizování a zveřejnění nějakého velkostatku dojde až za pár desítek let... to už na to ale neuvidím.

Musel jsem si tu vylít srdíčko i když vím, že si tím nepomůžu, dost mne to štve...


Informace ze Zámrsku jsou jak jízda na horské dráze. Po optimistické zprávě přichází zpráva opačná... Co se týká digitalizace velkostatků, doporučuji si naplánovat cestu do Zámrsku. Dle jejich plánů (pravda ne zcela jasných) se neplánuje zveřejnění skenů urbářů velkostatků na internetu (rok stará zpráva).
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod terminal » pon pro 28, 2015 18:43

Karolína má v tomhle pravdu... Já svého času čekal jak to dopadne s okr. Havl.Brod a když jsem to pak viděl, tak jsem hupsnul na vlak a jel. Ano, mám to vlakem 5 hodin tam, 5 zpátky a za (celodenní jízdenku) 550 Kč, ale prohládl jsem si nejen matriky, ale i pozůstalostní knihy které na netu (asi) jen tak nebudou. Ale hlavně (a v tom mi dá asi každý zapravdu) ten pocit při listování starou knihou zastíní to nepohodlí při cestování...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod bilekj » úte pro 29, 2015 13:33

No jo, když si odmyslím, že si na to beru dovolenou a za nemálo peněz strávím několik hodin ve vlaku, pak je při návštěvě Zámrsku jiné, mnohem horší omezení: půjčují jen 6 knih denně. Pokud v některé matrice nenajdu to, co jsem hledal, tak za chvíli vyčerpám "kvótu" a mohu jet domů...
Naposledy upravil bilekj dne pát led 01, 2016 12:08, celkově upraveno 1
bilekj
 
Příspěvky: 96
Registrován: ned kvě 15, 2011 9:26
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Jičínsko, Turnovsko, Rokytnice n/J., Černokostelecko, Kralupsko, Volyňští Češi

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Noodle » úte pro 29, 2015 14:37

Ale pořád nevíme nic konkrétního, pod "provozně technické problémy" se toho hodně schová. Třeba se mohlo rozbít skenovací/foticí zařízení a čeká se na servis, mohli onemocněli archiváři... Nevěšte hlavu - před půl rokem se psalo na Facebooku, že nafocen je sever a střed Královéhradeckého kraje a že zbývá zhruba jih (od Hradce dolů) a za půl roku se mohla situace taky změnit - nevíme kolik toho zbývá přefotit/skenovat. A, jak už se zde několikrát psalo, data se posílají do USA k Mormonům, kde se kontrolují a posílají zpět do Zámrska na nosičích zcela nahodile, v Zámrsku pak data skládají k farnostem a dělají aktualizace Inventárního seznamu, takže by případným výpadkem skenování neměla být ovlivněna aktualizace (po nějakou dobu samozřejmě). Ale úplně nejlepší by bylo, kdyby se podařilo získat vyjádření od někoho zevnitř archivu. Do té doby můžeme jen čekat :idea:
Noodle
 
Příspěvky: 153
Registrován: sob lis 01, 2014 21:04
Oblast pátrání: Semilsko, Lomnicko (n. Popelkou), Chlumec nad Cidlinou (okolí), Kopidlno (okolí)

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod terminal » úte pro 29, 2015 16:50

bilekj píše:...půjčují jen 6 knih denně...
Nevím, jak přesněto mají nastaveno, ale když jsem tam byl naposled, tak dopoledne jsem si půjčil 6 matrik (s čímž jsem si do oběda opravdu vystačil) a po obědě jsem měl půjčenou 1 knihu gruntovní, 2 pozemkové, a pak po jedné knihy pozůstalostní, svat.smluv a pozůstalostní. Byl jsem rád, že jsem stíhal vlak... :D . Takže je otázka zda (pokud dokumenty naskenované nejsou a v dohledné době nebudou) do Zámrsku jet (vzít si dovolenou, utratit nemálo peněz za dráhu, absolvovat 5-10 hodin ve vlaku) a možná něco najít, anebo nikam nejet, neutratit a nic nemít. Já tedy volím první možnost.
p.s. Jen dovětek ... a možná něco najít a mít vééééééélikananánskou radost. :wink:
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod Radix » úte pro 29, 2015 17:22

data se posílají do USA k Mormonům, kde se kontrolují a posílají zpět do Zámrska


Pak je s podivem, jak může být tolik chyb. Že některé knihy nejsou naskenované celé jsme už tady probírali.
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: SOA Zámrsk - aktualizace

Příspěvekod jpavlic » úte pro 29, 2015 17:27

Ta trochu záhadná věta ze stránek archivu Zámrsk může znamenat třeba jen to, že jim chodí řada dotazů ohledně toho kdy přidají další matriky a oni se snaží dalším dotazům takto předejít. Jinak pro kontakt se Zámrskem doporučuji používat jejich facebookovou stránku. Komunikuje tam na ní z jejich strany kdosi velmi milý a vstřícný.

Pokud si dobře pamatuji, tak Zámrsk naskenoval již VŠECHNY svoje matriky a teď zbývá jen převedení do správných formátů, kontrola (přes Mormony) a publikování na webu.
jpavlic
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 29, 2015 17:07
Oblast pátrání: Okrouhlické a lipnické panství na Havlíčkobrodsku, panství Kardašova Řečice a Červená Lhota v jižních Čechách, okolí Sušice, Ostrožská Nová Ves.

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků