Jimramov evang. - vyřešeno

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Jimramov evang. - vyřešeno

Příspěvekod artepa » pon črc 26, 2010 7:29

Dobrý den,
mám prosbu, zda by se tu našel někdo, kdo by mi mohl vyhledat zápis svatby z evangelické matriky v Zámrsku. Alespoň doufám, nevěsta byla z JImramova. Bohužel to mám hodně z ruky a na dovolenou mohu zapomenout :cry:
Díky moc
Naposledy upravil artepa dne pon črc 26, 2010 13:59, celkově upraveno 1
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Zámrsk - vyhledání zápisu

Příspěvekod Claricia » pon črc 26, 2010 8:39

artepa píše:Dobrý den,
mám prosbu, zda by se tu našel někdo, kdo by mi mohl vyhledat zápis svatby z evangelické matriky v Zámrsku. Alespoň doufám, nevěsta byla z JImramova. Bohužel to mám hodně z ruky a na dovolenou mohu zapomenout :cry:
Díky moc

Evangelické matriky pro Jimramov jsou uloženy v Moravském zemském archivu a jsou k dispozici online na http://www.actapublica.eu. Viz signatura 16684 a následující, resp. http://www.actapublica.eu/matriky/brno/brno/?pg=455.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Příspěvekod artepa » pon črc 26, 2010 9:12

Blanko, moc děkuji za radu. Najít evangelické matriky na netu je pro mě, bez pomoci, nesnadné.
Koukám, že v zeměpise plavu čím dál víc.
Ani nevím proč jsem chtěla ten Zámrsk :wink:
Kdosi mě navedl tam ...
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod Claricia » pon črc 26, 2010 9:22

artepa píše:Blanko, moc děkuji za radu. Najít evangelické matriky na netu je pro mě, bez pomoci, nesnadné.
Koukám, že v zeměpise plavu čím dál víc.
Ani nevím proč jsem chtěla ten Zámrsk :wink:
Kdosi mě navedl tam ...

Ona jak je to Vysočina, tak si člověk nemůže být jistý, kde to je, jestli Brno nebo Zámrsk. Problém je, že v rámci ActaPublica zatím vyhledávání u evangelických matrik prostě nefunguje, takže když člověk systém dobře nezná, tak nemá šanci cokoli najít.

Pro případ potřeby jsem udělala kompletní seznam všech farností, které jsou uloženy v MZA Brno (včetně těch evangelických):
http://claricia.psinec.com/rodo/mza.xls
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků