Vojenský archiv

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Vojenský archiv

Příspěvekod czluny » stř bře 04, 2015 0:08

Nejde! Nekdy okolo konce roku 2014 menili email! Pozor nutno pouzit tu novou!
TY Pavel
czluny

Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Příspěvekod Monika » stř bře 04, 2015 0:23

A nová je která? Tahle podatelna@vuapraha.cz nebo tahle podatelna-vua@army.cz? Tu druhou (podatelna-vua@army.cz) mají na stránce s kontakty, ale někdy se něco na stránce zapomene aktualizovat :wink:

Lepší by bylo, kdyby do PDF s pokyny k žádostem o informace tu adresu napsali rovnou. Takhle je v tom trochu zmatek (tedy pro mě).
Monika

Oblast pátrání: Lounsko, Slánsko, Kladensko, Rakovnicko, Nové Strašecí, Halič

Příspěvekod Dagmar8 » stř bře 04, 2015 1:15

Psala jsem na tuhle podatelna-vua@army.cz. přijde to poštou, tak nezapomeňte adresu :D
ty Dáša
Dagmar8

Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Příspěvekod Monika » stř bře 04, 2015 2:09

Jasně. Děkuji :)
Monika

Příspěvekod Zora » stř bře 04, 2015 10:05

POZOR ! Změna e-mailové adresy
Napsal uživatel admin dne Út, 12/02/2014 - 11:01.
Dne 2.12.2014 od 11:00 dochází ke změně e-mailové adresy na podatelna-vua@army.cz

Omlouváme se za případné komplikace.

Z.
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod Monika » stř bře 04, 2015 16:01

Dodatečně mi došlo, že tu správnou adresu sem dával taky czluny :oops:
Monika

Příspěvekod Petr Hůla » sob bře 07, 2015 19:35

Má tu někdo zkušenost s dotazováním na vyhotovení kopie kmenových listů více osob, nelegionářů? :-)
Samozřejmě bych si nejraději proklepnul větší část rodokmenu... Ale zas je nechci zahltit a faktura na pár tisíc by taky nepotěšila...
Vím, že minimálně 2 pradědové byli v 1. sv. nasazeni u ostatních nevím... Chtěl bych vědět, kde bojovali atd. u ostatních pradědů to taky vyloučit nemohu... Když jim pošlu dotaz na 8 osob, tak mě asi ukamenují a těžko odhadnout, jaká potom přijde faktura... No, pořád je to pro mě lepší než si brát dovolenou... Pár stovek oželím, pár tisíc bych si už rozmýšlel :-)
Petr Hůla

Příspěvekod Dagmar8 » ned bře 08, 2015 0:05

tady si rozklikněte ceník, určitě to nebude otázka tisíce korun
http://www.vuapraha.cz/dokumenty
ty Dáša
Dagmar8

Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Příspěvekod lukyrauch » ned bře 08, 2015 0:51

Já si dával v listopadu žádost asi na 8 předků, z toho se jim podařilo najít pouze 3 a to byli vyloženě mladší ročníky (cca 1940). Určitě bych jim napsal o všechny lidi, nikde není zaručeno, že se vše najde... Bylo mi také řečeno, že 99% kmenových listů pro ročníky narození 1887-1900 bylo již zničeno. A těžko říct, jaká je pravděpodobnost, že se povede najít i něco staršího...
lukyrauch

Příspěvekod Petr Hůla » ned bře 08, 2015 11:07

Dík za info... Zkusím to tedy...
Na ceník sem se díval. No a právě ho asi úplně nechápu, ale vlastně je to asi jedno. Do tisíců to nevleze...
Vychází mi jako minimální částka za 8 lidí 8x50 kč = 400 Kč. Tzn. 50 kč za jednu stránku nebo vyrozumění o negativním nálezu. Pokud by ke každému našli stránky 2, bylo by to 800 kč. Plus asi poštovné...
Co mě ale vystrašilo byla část C - "za vyhledání archiválie a pořízení kopie archiválie v analogové podobě nebo její digitální repliky 100,- Kč/hod ". To už může dělat s konečnou cenou divy :-) Ale tohle asi jen blbě chápu...
Petr Hůla

Příspěvekod czluny » ned bře 08, 2015 11:19

My platili za negativni odpoved jednoho vojaka 0 (nula)
TY Pavel
czluny

Oblast pátrání: Polička, Stachy, Terezín, Libochovice, Nekoř, Šajdíkove Humence, Ústí nad Labem, Bořitov, Sedlec, Těchonín, Bílina, Říhov, Dřínek, Borský Peter, Údolí

Příspěvekod Petr Hůla » pát dub 03, 2015 21:27

Nedávno jsem se tu ptal, teď mám odpověď z archivu, takže info z praxe:
8.3. jsem psal email/žádost na archiv o vyhledání 8 předků v kmenových listech. Doložil jsem přesně požadované informace, 9.3. přišel mail, že nemám odpověď čekat dřív jak za měsíc, kvůli abnormálnímu vytížení archivu...
30.3. tj. po 3 týdnech přišel dopis s informací, že nalezli 2 mé příbuzné. Zároveň mě upozorňují, že mnou požadovaný ročník 1870 nemají seřazený a roztříděný, takže v něm z časových důvodů hledání na zakázku neprovádí. Dále že ročníky 1887-99 byly v 70. a 80. letech skartovány, a že pro narozené po roce 1911 se mám obrátit na Vojenský historický archiv Bratislava.

Faktura byla vystavena na 137 kč. Rozpis: 5 kč kopírování 1 strany A4 + 4x 8 kč kopírování dvoustrany A4 + 100 kč za hodinu bádání. Čili přesně dle ceníku...

Oněch 9 stran pro 2 osoby obsahuje kartu vojína s popisem základních informací. Následuje hlavně seznam útvarů v nichž sloužil. Většina v němčině...
Teď mě čeká hledání informací o oněch jednotkách, kde předkové působili... Mrzí mě, že nenašli zmíněný ročních 1870, ale hlavně že nenašli mého předka ročník 1895, protože mám pohledy z dálných krajů, kde sloužil... Další poznatek je, že pro mladší pradědy ( :-) ) bych se měl obrátit na slovenský archiv... A že kdybych chtěl mít 100% jistotu, že moji předkové v kmenových listech nejsou, nezbyde mi než se vypravit do archivu osobně a zkusit prohledávat na vlastní pěst (ročník 1870). To by ale zabralo mnohem víc než tu 1 hodinu, co si v archivu naúčtovali...
Alespoň nějaký úspěch, takže jsem spokojený :-)
Petr Hůla

Příspěvekod Zuzana Jah » pát dub 03, 2015 21:55

Díky za informace. Z mojí strany spadají předci narozením do období skartovaných ročníků a z manželovi strany jeden. Jednoho pradědu bych mohla zkusit poslat:-) Cena je velmi slušná, jenom cesta by přišla na větší částku. Hezké Velikonoce. Ty Zuzana
Zuzana Jah

Oblast pátrání: Královéhradecký kraj

Příspěvekod Semik » pát dub 03, 2015 23:20

V polovině února jsem posílal dotaz na 4 osoby:
ročník 1887 (nenalezeno)
r. 1884 (existuje v seznamu legionářů, nalezeno)
r. 1880 (nalezeno)
r. 1874 (nalezeno)
Koncem března mi přišla obálka s kopiemi a fakturou na necelých 300,- Kč.
Semik

Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Příspěvekod ductrix » úte dub 14, 2015 16:17

Já jsem žádala informace o pradědečkovi, ročník jsem neznala. Žádost jsem odeslala 21.1.2015 a odpověď přišla včera, trvalo to tak dlouho, protože se nedařilo najít rok narození. Narodil se 1887 a v obálce bylo docela dost materiálu o něm a faktura na 200,- takže zřejmě nebyly skartovány všechny záznamy o ročnících 1887-1899. Za pokus to určitě stojí
Ty Marcela
ductrix

Oblast pátrání: Boží Dar, Krásná Lípa, Kutná Hora, Semilsko, střední Čechy

PředchozíDalší

Zpět na O archivech