Vojenský archiv

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Vojenský archiv

Příspěvekod Zora » pát dub 29, 2016 14:23

petra28 píše:To by se jim právě nevyplatilo, když si za hodinu hledání berou 100 Kč :) To by pak všichni ti hledači byli bez práce - naskenovali by a mohli by dát výpověď. Když hledá 1 osoba 7 hodin denně, tak to je 700 za den do kasy ministerstva obrany. Krát 21 dní pracovních = 14700 Kč. A teď kolik tam těch hledačů pracuje... To jen tak pro pobavení, jak si ten systém představuju já :)

Ono to tu hodinu ani nemusí trvat... horší je to se skenováním a za to si čas u skeneru zvlášť neúčtují...

Pro Karolinu - proboha, zadrž :-)))
přednostně by měli ale naskenovat tzv. vojenské matriky... mají oproti písemným slibům v médiích pořádný skluz...

Z
Zora

Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Příspěvekod Semik » pát dub 29, 2016 15:35

...naskenovat tzv. vojenské matriky... Ale ty vojenské matriky podle mých informací, pravda již nějakou dobu starých, naskenované jsou. "Jen" nejsou dostupné na internetu.
Semik

Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Příspěvekod Karolina Vernerova » pát dub 29, 2016 15:51

Semik: to jsem myslela- však jsme na to někde koukali... ale i kmenové listy by mohli.
TY Karolina
Karolina Vernerova

Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Příspěvekod genex » čtv kvě 05, 2016 4:00

Zdravím,
ja by som chcel len dodať jednu menej známu informáciu, ktorá ma prekvapila, že kmeňové listy z rokov 1903-1910 boli skartované až v 90. rokoch!
Okrem dôstojníkov by však mali byť zachovaní aj príslušníci zahraničného odboja.
(Podal som si žiadosť, na ktorú mi odpísali ako zvyčajne, že to do 30 dní nestihnú, tak sa nechám prekvapiť)
genex

Příspěvekod genex » sob kvě 21, 2016 2:38

Došla mi docela rýchlo poštou odpoveď. Pre príslušníka zahraničného odboja v 2. sv. v. mi poslali záznam z kartotéky a jeho "odvodní (presentační) lístek". Čo sa týka kmeňového listu, tak odpoveď je nasledovná: "Vojenské kmenové listy narozených v letech 1903-1910, byly v 80. a 90. letech minulého století téměř všechny neodborně vyskartovány."
genex

Předchozí

Zpět na O archivech