Archiv Opava

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Archiv Opava

Příspěvekod stanley4 » úte čer 17, 2014 10:10

IvoD píše:Jak vás tak poslouchám, tak nepřestávám děkovat tomu, že jsem "permalinkům" od začátku nevěřil a všechny požadované stránky matrik jsem od počátku stahoval na lokální disk.

tiež mám všetko potrebné stiahnuté, napriek tomu tú zmenu vnímam zatiaľ negatívne - predošlý systém prehliadania mi vyhovoval viac
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Archiv Opava

Příspěvekod herbert24 » úte čer 17, 2014 18:35

zpočátku jsem také stahoval. Ale čím bylo více příbuzných, tak jsem uvěřil "internetu". No aspoň, že to opravdu funguje tak, že starý odkaz vede alespoň na tu danou matriku a poslední číslo v odkazu je stránka v matrice
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: Archiv Opava

Příspěvekod herbert24 » úte čer 17, 2014 18:42

Navíc je jiné ovládání myší. Nefunguje například přiblížení pomoci kolečka myši, což je velké zdržení. Teda alespoň pro mne, když jedu rychloobrátkovou metodu vyhledávání v matrice :-)
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: Archiv Opava

Příspěvekod stanley4 » úte čer 17, 2014 20:45

herbert24 píše:Navíc je jiné ovládání myší. Nefunguje například přiblížení pomoci kolečka myši, což je velké zdržení. Teda alespoň pro mne, když jedu rychloobrátkovou metodu vyhledávání v matrice :-)

súhlas, tiež mi to chýba :(
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Archiv Opava

Příspěvekod herbert24 » stř čer 18, 2014 19:13

Napsal jsem dotaz na technickou podporu, zda-li je to finální verze systému, nebo plánují nějaký vývoj a úpravy. Pro mne osobně, kdy mám všechny příbuzné v těchto matrikách, je to opravdu velká čára přes rozpočet.
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: Archiv Opava

Příspěvekod herbert24 » pát čer 20, 2014 18:11

Odpověď byla rychlá. Ve zkratce - systém Zoomify je otevřený, teprve jej čekají úpravy, takže je možné očekávat postupné vylepšování. Samotné Vademecum je již údajně vytuněno na maximum.
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: Archiv Opava

Příspěvekod stanley4 » sob čer 21, 2014 12:05

herbert24, vďaka za info :)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

SOA Opava

Příspěvekod Rozina » pát črc 04, 2014 8:52

Jsem zvědavá kdy s tím něco udělají. Tak to dříve bezvadně fungovalo a teď se člověk u toho může jen vztekat.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: SOA Opava

Příspěvekod eMKa » pát črc 04, 2014 9:20

Oni se tam myslím řídí pravidlem, že když něco funguje, je potřeba to pokazit :-)
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: SOA Opava

Příspěvekod carlos » pát črc 04, 2014 15:25

To je u ajťáků přece známé. Chodí - li něco, je třeba to změnit. A je - li to uživatelsky přívětivé, tím je třeba změnu provézt dvakrát. :oops:
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Re: SOA Opava

Příspěvekod eMKa » sob črc 05, 2014 19:00

carlos píše:To je u ajťáků přece známé. Chodí - li něco, je třeba to změnit. A je - li to uživatelsky přívětivé, tím je třeba změnu provézt dvakrát. :oops:

v Opavě to mají večer místo otčenáše :-D
Uživatelský avatar
eMKa
 
Příspěvky: 594
Registrován: ned dub 06, 2014 5:15

Re: Archiv Opava

Příspěvekod herbert24 » ned črc 06, 2014 17:55

Hlavní argument, který padl byl přechod na Zoomify bez Adobe flash. Nevím, kolik z Vás tady prohlíží matriky na mobilech, tabletech či jiných zařízeních, kde flash není úplnou samozřejmostí. Nicméně na noteboocích, PC si myslím Flash není žádný problém. Pro mne tedy podpásovka.
Co se týče vyhledávacího modulu Vademeca....dostal jsem vysvětlení, že pracovali spíše na vyhledávacím enginu. Vlastní uživatel tedy na první pohled nic zásadního nezjistí, ale měl by se rychleji dostat k výsledkům. Nicméně k čemu to je, když pak musím hledat v novém nepraktickém Zoomify.
Vita somnium breve!
Uživatelský avatar
herbert24
 
Příspěvky: 157
Registrován: ned led 27, 2013 21:59
Bydliště: Schlesien
Rodokmen online: .

Re: SOA Opava

Příspěvekod Sagitarius » sob črc 12, 2014 16:18

eMKa píše:
carlos píše:To je u ajťáků přece známé. Chodí - li něco, je třeba to změnit. A je - li to uživatelsky přívětivé, tím je třeba změnu provézt dvakrát. :oops:

v Opavě to mají večer místo otčenáše :-D

Neplete si to s markeťákama? Já se považuju za ajťáka, a moje heslo je "Neser se do něčeho, co funguje." :-)
Uživatelský avatar
Sagitarius
 
Příspěvky: 716
Registrován: pon srp 16, 2010 12:41
Bydliště: Praha 5
Oblast pátrání: Ústeckoorlicko (Dolní Dobrouč, Letohrad, Písečná, Dolní Čermná), Nové Město nad Metují (Lhota, Černčice, Krčín, Rychnovek, Dolní Poříčí) Velkomeziříčsko (Radostín, Netín, Záseka, Vídeň, H/D Bory) Praha, Berounsko

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Zora » sob črc 12, 2014 17:22

Markeťák, to je od supermarketu nebo další "řemeslo" z oblasti PC? Prosím poučit starší osobu, ať vím, koho dalšího se ještě mám obávat :-), naprosto souhlasím s Carlosem ....

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29090
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Archiv Opava

Příspěvekod Míla » sob črc 12, 2014 18:05

Zoro,čtete mi z duše.Taky už se v těch výrazech ztrácím. Ale ti markeťáci fakt sedí na Tesko, tam pořád stěhuji regály z místa na místo a člověk pořád musi něco hledat.
Míla
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř říj 02, 2013 9:09
Oblast pátrání: okres Frýdek Místek

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků