VÚA Praha

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

VÚA Praha

Příspěvekod Ládínek » sob bře 20, 2010 10:47

Zdravím všechny nadšence. Možná se to někde již probíralo, ale možná někomu moje aktuální upřesnění pomůže, i když nepotěší. Minulý týden jsem dostal odpověď z VÚA Praha, kde jsem žádal o info nebo kmenový list k osobě mého dědy, ročník 1896. Odpověď byla následující: Vámi hledaný ovšem spadá do řady kmenových listů 1887-1910 (s výjímkou let 1901-2), kteríé byly po neodborném rozhodnutí vyskartovány (mužstvo) a zachovány jen dokumenty k vyšším důstojníkům a významným osobnostem.
Nevíte náhodou někdo, zda se nedělaly v minulosti kopie těchto dokumentů a nedají-li se objevit ještě někde jinde? Napadá mě snad jen KA Vídeň.
Díky za případnou radu, začínám s hledáním a hned na začátek je to těžká rána. :cry:
Ládínek
Ládínek
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob bře 20, 2010 9:15
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: Dukovany, Velké Meziříčí, Habří

Příspěvekod Anna » sob bře 20, 2010 11:06

Řešila jsem obdobný problém, na dotaz u KA Vídeň mi bylo sdělelno, že všechna evidence byla po rozpadu monarchie předána nástupnickým státům.
V mém případě prohledali dostupné fondy (fondy polních špitálů a fondy ruského zajetí) a našli pouze jeden záznam o léčbě mého předka v nemocnici ve Vídni. Za rešerši a jednu půlstránkovou kopii si vyúčtovali 40,- EUR. Ale byla jsem vděčná i za to.
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků