Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv bře 18, 2021 20:02

dávám na to pozor, zatím nic takového, nekontroluju sice čísla stránek při posunu, ale návaznost dat další stránky na tu předchozí...

Naopak, mně opakovaně stává, že když kliknu na šipku posunu, nic se nestane. Tím nemám na mysli, že se to zadrhne, ale vůbec se nerozběhne na liště ikonka, že se načítá a že se čeká. Neděje se nic, jako bych ani nezmáčkla, matrika zůstane otevřená stále na listě, který chci opustit.
až po zmáčknutí RE (kolečko s šipkou) se to o list posune.
Poslední dny funguje MZA mnohem lépe, ale tohle se mně třeba dnes za odpoledne stalo asi 5x
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » pát bře 19, 2021 9:31

Taky nesleduju, že by se mi MZA posouvalo o dva kroky - nemáte blbou myš? Kdysi se mi na ní rozbilo tlačítko tak, že dělala občas místo kliku dvojkliky.
Současně potvrzuju občasné zamrznutí tak, že se "nic neděje" a je potřeba aplikaci říct znovu a důrazněj, co od ní žádám.

A nakonec ještě informace z MZA - viz i aktuality - až na tři drobnosti MZA považuje konverzi ze staré verze na novou úspěšně dokončenou. No, já ještě registruju 315 matrik, kde je "nějaká" chyba - ale týká se to i matrik nově zveřejněných a bohužel z MZA nemám seznam matrik, kde byly umazány úvodní a závěrečné snímky z mikrofilmů, takže předpokládám, že velká část z těch 315 chyb se bude týkat tohohle. Snad mi pošlou nějaký seznam toho, kde snímky mazali, abych mohl tyhla matriky zprovoznit i v převodníku. Teď převodník nepřavádí nic, kde nesedí počet snímků nové a staré verze nebo kde vím o jiné prokazatelné chybě.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » pát bře 19, 2021 9:44

Hm, nikde jinde jsem takové chování nepozoroval, takže myší to spíš nebude.

Jinak různé způsoby zatuhnutí, kdy se nic neděje (buď se další snímek nenačte, nebo se načítá a nenačte, nebo zůstane jen černé pozadí, sem tam proxy error), mohu potvrdit.

Obecně: tento způsob pokroku shledávám poněkud nešťastným. :-(
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pát bře 19, 2021 10:23

Jinak různé způsoby zatuhnutí, kdy se nic neděje (buď se další snímek nenačte, nebo se načítá a nenačte, nebo zůstane jen černé pozadí, sem tam proxy error), mohu potvrdit.
-----
Měla jsem na mysli něco jiného
Kliknu a vůbec netuším, zda mám blbou myš, či zda se klikanec někam přenesl, prostě absolutně žádná změna ikonka, na liště taky nesignalizuje žádnou činnost.
Na otevřené stránce, ze které se chci dostat ,se dá i kurzorem posunovat.

Takže kliknu na Re a obratem se otevře nová stránka.

Musím ale konstatovat, že rychlost se podstatně zvýšila a "padání stránek" se minimalizuje a to i ve frekventovaných časech.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » pát bře 19, 2021 11:01

a změní se po tom kliknutí číslo snímku na počítadle? Já kliknu, počítadlo poskočí o jedna, ale snímek zůstane ten samý, a taky se dá posunovat atp., a dokud neobnovím, nebo neodentruju s kurzorem v počítadle, nestane se nic.
(Ten problém s poskočením o dva snímky naopak pozoruju, když aplikace jinak jede docela svižně.)
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pát bře 19, 2021 11:05

to nevím, já tam nekoukám :oops: ... zvyk - kontroluji návaznost stránek

zkusím si dávat na tohle pozor.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pát bře 19, 2021 11:11

a ještě se mně stává jedna věc.
vyhledávání dle obce.

Zadám název obce, objeví se tři možnosti (každá jiná), kliknu na tu potřebnou,...
ejhle, zobrazí se nabídka matrik pro všechny tři obce se stejným názvem. Napodruhé to zafunguje správně.
Stává se mně to poměrně dost často.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv bře 25, 2021 13:26

Tak - teď se mnou v MZA (ne)pěkně vyběhli :-(
Pořád máme něco kolem 110 matrik, u kterých nelze spolehlivě převádět staré odkazy na nové. Přesněj řečeno, převádět to nejde, protože převodník u těch matrik bude vracet nesmysly.
Vím přesně, o které matriky se jedná. U některých mají poznámku, že u ní smazali duplicitu. Jenže si nepoznačili, co konkrétně smazali, takže nikdo neví, kde je v matrice rozdíl. U jedné matriky, kterou nově přeskenovali, chybí 10 snímků (!). Když jsem si o tom s nimi psal, tak jasně řekli, že oni ty rozdíly hledat nebudou. Chápu, to po nich ani nechci. Prosil jsem, jestli by někde mohli vystavit tu starou aplikaci (poradil bych si s ní i bez flashe). Nelze. Prosil jsem, jestli by mi mohli poslat ty staré sady skenů, třeba jen v náhledové kvalitě. Nelze. Prosil jsem, jestli by bylo možné zajet na badatelnu, kde bych si to prošel sám. Nelze. :-( Prostě neexistuje způsob, jak pro těch posledních cca 110 matrik zprovoznit převodník :-( Prý stejně nebude převodník převádět správně hodně staré odkazy, kde docházelo k nějakým matričním opravám. A že stejně si musí badatelé včechny odkazy zkontrolovoat, tak je zbytečné, abychom ten převodník měli 100% funkční :-(
Taky přístup :-(
Ještě něco vyzkouším, uvidím, jestli to vyjde… Držte mi palce. Teda držte nám všem palce :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv bře 25, 2021 13:43

Držím Vám všechny 4 palce :-)

zburget píše:Prý stejně nebude převodník převádět správně hodně staré odkazy, kde docházelo k nějakým matričním opravám. A že stejně si musí badatelé včechny odkazy zkontrolovoat, tak je zbytečné, abychom ten převodník měli 100% funkční :-(
Taky přístup :-(


Tím, jaký sami poskytují převodník, svůj přístup dali poměrně jasně najevo.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv bře 25, 2021 14:52

To snad ani komentovat nelze... Poskytují službu a přitom vědí, že je jasně nekvalitní. Neuvěřitelné...

(Podobně jako s těmi obcemi pod jednotlivými farnostmi...)

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » čtv dub 15, 2021 9:32

15.04.2021
Na Acta publica byly zveřejněny následující matriční přírůstky:

2866 Římsko-katolický farní úřad Lanžhot, matrika narozených 1901-1916, zveřejněna celá
4800 Římsko-katolický farní úřad Újezd u Vizovic, matrika narozených 1895-1916, zveřejněna celá
7964 Římsko-katolický farní úřad Kroměříž-Panny Marie, matrika narozených 1907-1916, zveřejněna celá
8949a Římsko-katolický farní úřad Horní Štěpánov, index narozených 1661-1762, zveřejněn celý
8949b Římsko-katolický farní úřad Horní Štěpánov, index oddaných 1874-1894, zveřejněn celý
8949c Římsko-katolický farní úřad Horní Štěpánov, index zemřelých 1874-1894, zveřejněn celý
11393 Římsko-katolický farní úřad Boršice u Buchlovic, matrika zemřelých 1922-1944, zveřejněna celá
11907 Římsko-katolický farní úřad Popovice, matrika oddaných 1913-1944, zveřejněny roky 1913-1936
15943 Římsko-katolický farní úřad Nové Město na Moravě, matrika zemřelých 1877-1944, zveřejněna celá
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod sanssouci » čtv dub 15, 2021 10:07

Lépe, než si tady stěžovat, by bylo, napsat přímo do achivu.
Tady to z archivu asi nikdo číst nebude.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 10:33

přečti si celé vlákno, není třeba radit nám...... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod readr » čtv dub 15, 2021 19:16

Na Acta publica byly zveřejněny 15.4.2021 následující matriční opravy:

2238 Okresní národní výbor Brno-venkov, matrika oddaných 1921-1924, opravena duplicita na skenech 166-167; v knize byly špatně poskládané strany - opraveno

6876 Římsko-katolický farní úřad Smrčná, matrika narozených 1868-1910, prohozeny poslední 2 strany

9765 Římsko-katolický farní úřad Suchdol-Jednov, matrika narozených 1785-1809, prohozeny strany 162-163

12766 Římsko-katolický farní úřad Křižanovice, index narozených, oddaných a zemřelých 1883-1893, smazán sken 55

15531 Římsko-katolický farní úřad Doubravník, matrika narozených, oddaných a zemřelých 1715-1751, odstraněna duplicita ze skenů 452-453

R
readr
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv dub 15, 2021 19:22

2238 Okresní národní výbor Brno-venkov, matrika oddaných 1921-1924, opravena duplicita na skenech 166-167; v knize byly špatně poskládané strany - opraveno
:-)
Ony tam byly pouze liché strany... ne, že byly špatně poskládané
nebo sudé, musela bych to hledat)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků