Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod pasou » úte bře 05, 2013 18:59

Pichnat4 píše:Upozornění pro uživatele projektu Acta Publica
Upravujeme aplikaci Acta Publica, přičemž jsme limitování finančními prostředky. Projekt byl koncipován pro cca 100 zájemců denně. Díky televiznímu pořadu Tajemství rodu se dnes počet uživatelů pohybuje kolem 8 000 denně, a to si ještě téměř každý rozklikává více stran. Bude-li funkčnost aplikace nespokojivá, budeme muset omezit počet souběžně pracujících uživatelů. Alternativou je návštěva badatelen státních archivů.

Jak to tak vypadá, tak je s klidným bádáním konec. Z toho co je uvedeno na úvodní stránce je zřejmé, že s tím asi nic dělat už nebudou.


Vždyť badatelny mají také omezené možnosti. Copak by zvládly větší množetví nových uživatelů. :roll:
P.S.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Actapublica

Příspěvekod calmar » úte bře 05, 2013 20:51

V MZA lze studovat matriky toliko na mikrofilmu; mají tam asi 12 čteček, takže to představuje jistě zajímavou alternativu a možnost citelného odlehčení aplikaci s návštěvností 8.000 :-)
calmar
 
Příspěvky: 165
Registrován: stř zář 15, 2010 14:11
Bydliště: Opava
Oblast pátrání: Pomezí středních, severních a východních Čech
Bučovicko
Západní Těšínsko
Hranicko-Kelečsko-Valašsko
Hodonínsko
Opavsko

Re: Actapublica

Příspěvekod Martin Jílek » úte bře 05, 2013 20:57

calmar píše:V MZA lze studovat matriky toliko na mikrofilmu; mají tam asi 12 čteček, takže to představuje jistě zajímavou alternativu a možnost citelného odlehčení aplikaci s návštěvností 8.000 :-)

:-D Zajímavé je,že Třeboň a Opava takové problémy nemá!Škoda,že s v Brně neinspirují od nich.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Actapublica

Příspěvekod pasou » úte bře 05, 2013 21:40

Martin Jílek píše:
calmar píše:V MZA lze studovat matriky toliko na mikrofilmu; mají tam asi 12 čteček, takže to představuje jistě zajímavou alternativu a možnost citelného odlehčení aplikaci s návštěvností 8.000 :-)

:-D Zajímavé je,že Třeboň a Opava takové problémy nemá!Škoda,že s v Brně neinspirují od nich.


Archiv hlavního města Praha jede také celkem dobře. A možná tam mají také nárust badatelů. :lol:
P.S.
pasou
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte říj 09, 2012 17:16
Bydliště: Městec Králové
Oblast pátrání: V podstatě celé střední Čechy, Praha Východ, západní část Hradeckého kraje - nejvíce: Nymbursko (farnost Kostomlaty nad Labem), Toušeň a okolí, Městec Králové a okolí, NovoBydžovsko, Horní Počernice a okolí, Kutnohorsko, Jičínsko (jižní část).

Re: Actapublica

Příspěvekod Rigel » ned bře 10, 2013 10:17

pasou píše:"Actapublicu" už spustili. Ale žádné nové digitalizované matriky tam ještě nepřidali (aspoň je neavizují). :roll:
P.S.

On ten proces ještě není dokončen? Myslel jsem že jsou zdigitalizované všechny dostupné (asi špatně), jak to tedy je? Jinak mě AP jakžtakž fungují, ale stejně to Tajemství rodu to pěkně zavařilo. Snad se to zpraví...
Uživatelský avatar
Rigel
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon říj 10, 2011 20:03
Bydliště: Hodonínsko

Re: Actapublica

Příspěvekod Ewka » ned bře 10, 2013 11:25

Však ono se to zase časem uklidní, pochybuji, že to všechny chytne natolik aby vydrželi :)

PS: mě osobně nejvíce vyhovuje Zámrsk - chvilku si sice počkáte, než se matrika stáhne, ale pak si ji můžete prohlížet kdekoli bez čekání..
Uživatelský avatar
Ewka
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte led 11, 2011 17:51
Bydliště: Broumov
Oblast pátrání: Broumovsko, Policko, Náchodsko, Dobrušsko, Podřipsko

Re: Actapublica

Příspěvekod Mirra » ned bře 10, 2013 13:13

Ewka píše:Však ono se to zase časem uklidní, pochybuji, že to všechny chytne natolik aby vydrželi :)

PS: mě osobně nejvíce vyhovuje Zámrsk - chvilku si sice počkáte, než se matrika stáhne, ale pak si ji můžete prohlížet kdekoli bez čekání..


Po převedení dat actapublica na "výkonější" servery se u mne zhoršila dostupnost otvírání stránek matrik z MZA Brno o 90%. Prohlížeč Mozilla, cache promázána. Navíc se začala objevovat hláška s následujícím textem:

Skript v tomto filmu způsobuje pomalý běh přehrávače Adobe
Flash Player. Pokud bude i nadále spuštěn, počítač může přestat
reagovat. Chcete skript prerušit? Adobe Flash Player

Můžete prosím někdo poradit, kde je chyba? Děkuji
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: Actapublica

Příspěvekod Pichnat4 » pát kvě 10, 2013 13:47

Tak konečně nastal ten den, kdy Actapublica běží jak má. Byla inzerována odstávka, kdy se bude měřit rychlost. Oznámení o problémech s načítáním zmizelo a načítání je megarychlé.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pát kvě 10, 2013 13:52

Ano, tváří se to, že to snad i funguje, ale .... nechvalme dne před večerem.... už jsem skeptická... uvidíme, jak to poběží k večeru a hlavně příští týden, kdy bude běžná zátěž... Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Co se děje na Actapublica?

Příspěvekod alenas » pát kvě 02, 2014 7:19

Zdravím -
nevíte co se děje na Actapublica? Do rána zmizely všechny matriky - každá má 0 stránek. Žádného upozornéní jsem si nevšimla ?!
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 536
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Co se děje na Actapublica?

Příspěvekod Zora » pát kvě 02, 2014 7:37

mám stejný problém, střídavě stránky 0 střídavě se nemůžui připojit.
aspoň jsme si potvrdily, že nejde o naše PC.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Co se děje na Actapublica?

Příspěvekod Pichnat4 » pát kvě 02, 2014 8:22

Vážení návštěvníci,
omluvte nedostupnost internetových stránek/aplikace dne 2.5. mezi 02:00 a 09:00 hodinou. Nedostupnost byla způsobena centrálním výpadkem elektrické energie v našem objektu.
Děkujeme za pochopení

PS. Příště bych to dal do již vytvořeného vlákna o Actapublica. Kdyby se to dělalo tak, že při každém problému se založí nové vlákno, tak tu za chvíli není nic jiného.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Co se děje na Actapublica?

Příspěvekod stanley4 » pát kvě 02, 2014 9:04

Pichnat4 píše:PS. Příště bych to dal do již vytvořeného vlákna o Actapublica. Kdyby se to dělalo tak, že při každém problému se založí nové vlákno, tak tu za chvíli není nic jiného.
súhlas - presunuté do hlavného vlákna :)
Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Actapublica

Příspěvekod Appian » pon kvě 19, 2014 3:28

Nechapu proc se plzenske matriky stehuji na vlastni stranky. Kazdy kraj/ soa ma vlastni webove stranky, vlastni koncepci co bude digitalizovat, vlastni specifickou grafiku. Prijemnejsi by bylo kdyby vsechny matriky z cele CR byly na jednom miste na actapublica, kde doted byla aspon praha, stredni cechy, zapadni a brno a ti ostatni misto toho aby se k nim pripojili tak se jeste jeden odtrhne.
treba ty www adresy ktere jsem si ulozil kde uz jsem nekoho nasel tak jsou samozrejme k nicemu, ale to by mi ani tak nevadilo, ale ze ty plzensky stranky zas funguji uplne jinak, jinak se v tom listuje, byl jsem zvykly na nejaky system, napr. tam bylo lip videt jake vesnice matrika obsahuje a ted se v tom vubec neorientuju. aby je vzal cert. nechapu proc to tam vlastne nemohli nechat kdyz uz to tam jednou bylo, nebo to mohli mit duplicitne a na actapublica to nechat.
Uživatelský avatar
Appian
 
Příspěvky: 382
Registrován: pon kvě 21, 2012 21:42

Re: Actapublica

Příspěvekod Pichnat4 » pon kvě 19, 2014 5:21

Appian píše:Nechapu proc se plzenske matriky stehuji na vlastni stranky. Kazdy kraj/ soa ma vlastni webove stranky, vlastni koncepci co bude digitalizovat, vlastni specifickou grafiku. Prijemnejsi by bylo kdyby vsechny matriky z cele CR byly na jednom miste na actapublica, kde doted byla aspon praha, stredni cechy, zapadni a brno a ti ostatni misto toho aby se k nim pripojili tak se jeste jeden odtrhne.
treba ty www adresy ktere jsem si ulozil kde uz jsem nekoho nasel tak jsou samozrejme k nicemu, ale to by mi ani tak nevadilo, ale ze ty plzensky stranky zas funguji uplne jinak, jinak se v tom listuje, byl jsem zvykly na nejaky system, napr. tam bylo lip videt jake vesnice matrika obsahuje a ted se v tom vubec neorientuju. aby je vzal cert. nechapu proc to tam vlastne nemohli nechat kdyz uz to tam jednou bylo, nebo to mohli mit duplicitne a na actapublica to nechat.

Odpověď je velmi jednoduchá. Každý archiv má vlastního ředitele, každý archiv má jiné pracovníky, jiný rozpočet. Navíc na actapublica byly získány finanční prostředek z evropské unie a ten již vypršel. MZA Brno je provozovatelem celého systému a občas vázla komunikace mezi archivy. Člověk je ale tvor přizpůsobivý, tak se snadno naučí novým kouskům.

PS. A víte o tom, že tam bude končit i SOA Praha?
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků