Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » sob črc 26, 2014 16:13

Dobrý den,

nechci narušovat dosavadní debatu, ale v poslední době mám s Actapublica jeden problém a chci se zeptat, zda je to tak i u jiných. Když ji po čase prvotně spustím, je vše v pořádku, ale hned vzápětí se mění kvalita snímků - písmo vybledne a nic, ani opětovné načítání, zavření celého panelu a druhé spuštění nebo dokonce restartování počítače nepomáhá. Sem tam jen na chvíli problikne opět jasné písmo, aby se vrátilo vybledlé - nejedná se přitom o konkrétní stav matriky, jak dokládám v příloze. Pod Actapublicou mám všechny předky a je-li v samotné matrice písmo již těžko čitelné pro svou nevýraznost nebo neuhlédnost a poté ještě dojde k tomuto zesvětlení a vymizení určitých detailů, některé snímky jsou opravdu v podstatě nečitelné a je to docela nepříjemné a čtení i úhledného písma, ale jinak vybledlého, unavuje oči mnohem dříve než toho zřetelného. Neví někdo, v čem je problém a případně, jak ho napravit?
Přílohy
acta 1.jpg
acta 2.jpg
acta3.jpg
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Kašpar » sob črc 26, 2014 16:19

můžete dát adresu, kde máte problém,k vyzkoušení ?
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » sob črc 26, 2014 16:46

Konkrétní odkazy na dané příklady jsou zde, i když se to děje kdekoliv, kam zavítám:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... atura=5384

I nyní, když jsem je vyhledával, několikrát problikávala vyráznost s vybledlostí. Napadlo mě, že mám nějaký problém s moduly, skripty, pluginy a podobnými záležitostmi, ve kterých se ani trochu nevyznám a znám je jen z různých chybových hlášek, kdy něco nejde zobrazit, ale v žádném jiném prohlížeči ostatních pramenů takový problém nemám, jen na Actapublica a jen v poslední době, dříve to zde bylo bez problémů.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Kašpar » sob črc 26, 2014 17:19

zedir píše:Konkrétní odkazy na dané příklady jsou zde, i když se to děje kdekoliv, kam zavítám:

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... /?strana=6

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... atura=5384

I nyní, když jsem je vyhledával, několikrát problikávala vyráznost s vybledlostí. Napadlo mě, že mám nějaký problém s moduly, skripty, pluginy a podobnými záležitostmi, ve kterých se ani trochu nevyznám a znám je jen z různých chybových hlášek, kdy něco nejde zobrazit, ale v žádném jiném prohlížeči ostatních pramenů takový problém nemám, jen na Actapublica a jen v poslední době, dříve to zde bylo bez problémů.


Dané odkazy se mi obrazí viz vzor 2), tedy pobledle, ale neproblikává.
Stránka je stabilní, skeny stále stejná bledost, přesvíceno.
Ovšem není problém v některém programu skeny, po sejmutí, dodatečně upravit.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob črc 26, 2014 17:36

Jaký používáte na svém počítači prohlížeč? IE, modzillu, google chrom? Zkuste pro vyzkoušení změnit. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » sob črc 26, 2014 20:12

Děkuji za rady. S úpravou v nějakém programu by ani nebyl takový problém, šlo mi spíše o samotné čtení a zobrazování matrik, protože v uplynulých dnech jsem kvůli chybějícím indexům prohlížel stovky snímků, které téměř stále byly takto vybledlé, takže toho člověk na jeden zátah nezvládne přečíst tolik, jako kdyby byly zřetelně vidět. Používám Mozillu, tak jsem zkusil Internet Explorer, ale daný problém přetrvává. Zkusil jsem se podívat na sousední počítač, který používá také Mozillu, ovšem nějakou starší verzi a na ní i při listování matrikou pořád zůstával kvalitní zřetelný obraz, takže problém paradoxně bude možná novější aktualizací. A pak, že aktualizace mají být k dobru...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob črc 26, 2014 20:28

To nebude aktualizací, ještě včera jsem hledala v Modzille na actap. Brno a vše bylo naprosto v pořádku..., teď už jsem na svém počítači (google chrome) a stále je vše v pořádku. Dokonce (zkusmo teď) na IE, opět v pořádku. Zobrazení matrik jsou stejná ve všech prohlížečích a nic se nezměnilo oproti kvalitě (nekvalitě) skenů matrik v minulých dnech.
Píšete, že problém je u Vás nejen v Modzille, ale i na IE, takže nejde pouze o aktualizaci Modzilly.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » sob črc 26, 2014 21:35

Pokud vám všechny prohlížeče fungují bezproblémově, tak se potom asi bude jednat o nějaký doplněk nezávislý na konkrétním prohlížeči a který s Kašparem nemáme, protože se mu Actapublica zobrazuje stejně vybledle jako mně. Chyba na straně jejich webu nebude, protože by se to zobrazovalo stejně všem ve všech prohlížečích, chyba bude muset být na straně každého dotčeného počítače - hmm, kdybych aspoň věděl a dokázal dohledat, co sousední počítač má navíc (nebo můj navíc?).
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » sob črc 26, 2014 23:49

ok, snad se to nějak podaří vyřešit,. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Kasr » ned črc 27, 2014 14:09

Aktualizuje si Flash player. V tom by mohl být problém. Chrome ho aktualizuje automaticky.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Actapublica

Příspěvekod PomněnkaPrvní » pon črc 28, 2014 9:09

Doplněn další rozpis skenů, tentokrát k matrice Boskovice 172 (narození, úmrtí a sňatky 1771 až 1791).

http://actapublica.eu/matriky/brno/detail/2941/

Máte-li doma v šuplíku poznámky, co kde v které matrice najít, posílejte jim to také. Nezabere to moc času a pomůže to všem.

Možná by byli takto přístupní k doplňování informací i v jiných archivech. Jinde se zatím příliš nepohybuji. Ale kdo ano, mohl by se jich zeptat, zda by o rozpisy měli zájem. Věřím, že by to ocenili i pracovníci archivů (když dělají rešerše, hledalo by se jim to líp).

Hezký den!
PomněnkaPrvní
 
Příspěvky: 562
Registrován: ned pro 15, 2013 18:22

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned zář 14, 2014 10:26

Zdá se, že dnes Brno zobrazuje pouze monitor :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod ozana » ned zář 14, 2014 13:28

přesněji televizní monoskop
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned zář 14, 2014 14:36

úplně přesně - nejelo to, teď nevím
- díky za opravu, moje blbost- holinky, hodinky :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod luko » ned zář 14, 2014 17:44

Je víkend,tak snad to zítra pojede... :?:
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 545
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků