Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » ned led 10, 2021 14:41

Je otázkou, jestli to přihlašování ještě k něčemu je. Po další migraci AP na nově připravovaný przentační web (což by mělo být někdy v r. 2025) už žádná možnost přihlášení stejně nebude.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » ned led 10, 2021 16:27

zburget píše:Je otázkou, jestli to přihlašování ještě k něčemu je.


Můžete si ukládat záložky :-D
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » ned led 10, 2021 17:53

greghouse píše:Můžete si ukládat záložky :-D
No, já vím - dřív to mělo smysl kvůli rychlému a snadnému uložení skenu. Záložky si ukládám u sebe a ne někde na webu, který mi za čas smažou.
Proto jsem se (řečnicky) ptal, jestli to ještě vůbec k něčemu je. Podle mě ne.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » pon led 11, 2021 20:08

Vypadá to, že v nové AP jsou už prakticky všechny matriky. Podle mých zjištění chybí poslední 3. Teď ještě matriční opravy a musí vyřešit problém s částečně zveřejněnýma matrikama, kde jim nefungují záložky.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » stř led 13, 2021 1:52

Tak nám dnes (tedy vlastně už včera) - v úterý 12. ledna - vypli starou flashovou aplikaci AP. A ta nová večer totálně lehla :-( Snad to brzy vychytají a posílí tak, aby jim servery stíhaly aspoň "běžné" všední zatížení.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv led 14, 2021 15:25

Nevím jestli se již některé naše návrhy dostaly k MZA, ale zjevně na tom pracují, protože jak si tu kdosi stěžoval, že než se člověk doscrolluje k samotnnému snímku, tak je tam křoví informací, tak už to je skryté pod hlavičkou. Ideální to sice ještě není, ale zjevně jim to není lhostejné.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv led 14, 2021 15:30

A konečně se taky záznam roztáhl na celou šíři obrazovky, super.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv led 14, 2021 16:04

Zora píše:A konečně se taky záznam roztáhl na celou šíři obrazovky, super.
Z


Vidíte, toho jsem si nevšiml, protože jsem to, jako nedostatek, který mi hodně vadil, vyřešil u sebe sám, aby to bylo na celou šířku. :-D
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv led 14, 2021 16:41

Já tam zatím nic neposílal - chtěli dobu hájení do konce ledna, tak zatím jen sbírám náměty. Chystám se, že jim to pošlu 1. února :-)
Je ale možné, že to tady někdo z MZA čte.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv led 14, 2021 16:45

Mě se soukromě v poště ozvalo dost lidí, kteří to zřejmě řeší přímou cestou.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29153
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod lechat » pát led 15, 2021 12:11

Ahoj,

sam mam mnozstvi odkazu do starych ActaPublica. Pokud by byl zajem, mohl bych udelat jednoduchy davkovy prevodnik ktery umozni prevest naraz vice starych adres na nove v jednom kroku.
Dal by se udelat i automaticky update odkazu primo v GEDCOM souboru, tj nahrajete GEDCOM se starymi odkazy a vrati vam to aktualizovany GEDCOM s novymi odkazy. Dejte vedet, jestli by byl zajem.
Uživatelský avatar
lechat
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte zář 01, 2020 13:41

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod zburget » pát led 15, 2021 12:57

lechat píše:Ahoj,

sam mam mnozstvi odkazu do starych ActaPublica. Pokud by byl zajem, mohl bych udelat jednoduchy davkovy prevodnik ktery umozni prevest naraz vice starych adres na nove v jednom kroku.
Dal by se udelat i automaticky update odkazu primo v GEDCOM souboru, tj nahrajete GEDCOM se starymi odkazy a vrati vam to aktualizovany GEDCOM s novymi odkazy. Dejte vedet, jestli by byl zajem.

Tohle v návrzích na změny v AP nemá co dělat - přesouvám do rozumnějšího místa.
Každopádně - zatím se do ničeho takového nepouštějte. Teď by to byla naprosto zbytečná práce. Stávající odkazy se totiž budou během ledna ještě měnit. Místo čísla stránky bude v URL číslo skenu. Rozdíl bude v tom, že skeny jsou číslované s krokem 10 a díky tomu pak bude možné dělat matriční opravy bez toho, aby se změnily URL.

Jak pak bude reálné vyrobit převodník bez toho, abyste měl k dispozici databázi skenů nedokážu říct, protože už teď jsem viděl, že některé skeny jsou vloženy mezi ty desítky.
Dalším problémem je to, že u některých matrik byly smazány skeny úvodního snímku mikrofilmu a celé číslování je posunuto o 1 hned od začátku matriky.

Každopádně je potřeba počkat, až bude vše v takovém stavu, který se nebude měnit.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod lechat » pát led 15, 2021 13:24

zburget píše:
lechat píše:Ahoj,

sam mam mnozstvi odkazu do starych ActaPublica. Pokud by byl zajem, mohl bych udelat jednoduchy davkovy prevodnik ktery umozni prevest naraz vice starych adres na nove v jednom kroku.
Dal by se udelat i automaticky update odkazu primo v GEDCOM souboru, tj nahrajete GEDCOM se starymi odkazy a vrati vam to aktualizovany GEDCOM s novymi odkazy. Dejte vedet, jestli by byl zajem.

Tohle v návrzích na změny v AP nemá co dělat - přesouvám do rozumnějšího místa.
Každopádně - zatím se do ničeho takového nepouštějte. Teď by to byla naprosto zbytečná práce. Stávající odkazy se totiž budou během ledna ještě měnit. Místo čísla stránky bude v URL číslo skenu. Rozdíl bude v tom, že skeny jsou číslované s krokem 10 a díky tomu pak bude možné dělat matriční opravy bez toho, aby se změnily URL.

Jak pak bude reálné vyrobit převodník bez toho, abyste měl k dispozici databázi skenů nedokážu říct, protože už teď jsem viděl, že některé skeny jsou vloženy mezi ty desítky.
Dalším problémem je to, že u některých matrik byly smazány skeny úvodního snímku mikrofilmu a celé číslování je posunuto o 1 hned od začátku matriky.

Každopádně je potřeba počkat, až bude vše v takovém stavu, který se nebude měnit.


Omlouvam se za spatnou sekci. Moje myslenka byla pouzit ten jejich prevodnik ktery zatim funguje jen pro jeden odkaz.
Uživatelský avatar
lechat
 
Příspěvky: 66
Registrován: úte zář 01, 2020 13:41

Re: Nová ActaPublica - návrhy na změny

Příspěvekod greghouse » pát led 15, 2021 13:53

zburget píše:Každopádně - zatím se do ničeho takového nepouštějte. Teď by to byla naprosto zbytečná práce.


Pozdě, už mám všechny odkazy po novém. :o Snad pak bude k dispozici i převodník ze současného linku se stranami na nový se snímky :-D
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » pát led 15, 2021 14:05

Jejich převodník třeba vůbec neřeší ty chybějící první stránky.
Oni jen převedou starý tvar URL na tvar nový s tím, že vymění straré ID matriky za nové :-(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků