Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod pavel.m » pát zář 16, 2022 11:36

greghouse píše:No, oni ti nic říkat nebudou. Oni ti dají ban na IP na nějakou dobu a vyloučený není ani perma ban.


staci pohlidat ten limit 1,5gb a je to v pohodě.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1550
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Actapublica

Příspěvekod pavel.m » pát zář 16, 2022 11:39

No... zkusil jsem to a ono to stahuje v png co má 400 kb. To je po přiblížení nečitelné skoro. Potřebuju to na index.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1550
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » pát zář 16, 2022 11:40

Pokud ten limit bereš za bernou minci, tak jo :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » pát zář 16, 2022 11:42

pavel.m píše:No... zkusil jsem to a ono to stahuje v png co má 400 kb. To je po přiblížení nečitelné skoro. Potřebuju to na index.


Tak pokud to stahuješ přes prohlížeč do PNG, tak tam to v maximálním oddálení má také nejmenší kvalitu. Kvalita se s přiblížením postupně zvětšuje a načítá (To jen k tomu proč je to tak blbě čitelné).
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » pát zář 16, 2022 11:47

Ale pro představu celý snímek má obvykle 2-8 MB v JPG.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod pavel.m » pát zář 16, 2022 11:58

Zkoušel jsem klasicky uložit jako a tam je vychozí png s nízkým rozlišením.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1550
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » pát zář 16, 2022 12:02

Proto jsem psal v původní odpovědi, že to co chceš MZA přímo nenabízí (s výjimkou toho uložení do PNG s aktuálním přiblížením).
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod pavel.m » pát zář 16, 2022 12:09

tak to je bohužel na prd. :( No nic, chápu, byznys je byznys.
PaM
pavel.m
 
Příspěvky: 1550
Registrován: stř led 05, 2022 12:46
Bydliště: Valašské Meziříčí
Oblast pátrání: Panství Hodonín, Strážnice, Uherský Ostroh.

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » pát zář 16, 2022 16:53

No kdyby to byl byznys tak by to bylo horší, protože by vybírali vstupné :-D
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Mistr Jan » pát zář 16, 2022 18:06

greghouse píše:No kdyby to byl byznys tak by to bylo horší, protože by vybírali vstupné :-D

Jedna má známá, kolegyně, pátrala po předcích manžela a dostala se na hranice Slovinska a Chorvatska, rod obchodníků. V létě si udělali s manželem týdenní dovolenou, po stopách předků – a od cesty navštívili Hrvatski državni arhiv, kde jim jistá chorvatská genealožka objednala archiválie týkající se jeho předků. Dozvěděli se, že třebaže je z této oblasti mnoho matrik na family search, mnoho farností a dalších knih je v kompetenci HDA, který si za nahlížení v badatelně nechává platit. Zajímavé je, že digitalizace je zde také relativně pokročilá, ale snímky je třeba si kupovat po domluvě s HDA. :-)
Myslím, že můžeme být rádi, že máme MZA zadarmo :-D
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2939
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » sob zář 17, 2022 6:43

To se nám tady rozjela akademická diskuze ;-)

Tak teď trochu prakticky:
Se stahováním matrik z MZA mám zkušeností celkem dost. Když píšu index, stáhnu si matriku k sobě a potom používám Genscriber pro zobrazení a přepisování. Niíkdy jsem neměl problém s množstvím přenesenýh dat. A to jsem kdysi stahoval celkem velké množství matrik (už se teď neuvedomuju proč). Jenže já jsem ISP a mám k dispozici "pár" veřejných adres, takže jsem před vyčerpáním limitu 1,5 GB přehodil na stroji IP adresu a nepřetržitě jsem jel několik dní v kusu. A to tak, že jem točil několik IP adres tak, aby se jedna opakovala vždy jen jednou za den. A ban nedostala žádná z těch IP adres. A to jsem tenkrát těch dat stáhnul … radši nebudu ani psát kolik :-)

Tak a teď jak na to. Je potřeba umět trochu programovat a napsat si na to program nebo skript v něčem trochu chytřejším. Já ho mám v perlu.
Obrázky jsou na MZA distribuované pomocí zoomify, takže je obrázek rozstříhaný na malé čtverečky o velikosti 256x256 pixelů. Já to to celé dělám tak, že si zanalyzuju html kód stránky, přečtu definiční soubor zoomify, spočítám, kolik krát kolik těch čtverečků je, všechny je stáhnu a pomocí ImageMagicku poskládám dohromady.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » sob zář 17, 2022 11:29

No nevím, jak moc užitečné informace budou pro kolegu z toho posledního paragrafu, když to "vzdal" poté, co zjistil, že uložit PNG z HTML5 canvasu přímo v prohlížeči má nedostatečnou kvalitu.

A propos, dostal jste už někdy za překročení dat ban nebo jste ty adresy střídal jen pro jistotu? :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » sob zář 17, 2022 14:37

Měl jsem hodně nutkání jednu veřejnout IP nechat tak dlouho, než ji zaříznou, abych věděl, jak jim to funguje :-)
Ale pak jsem si říkal, že nebudu dráždit chřestýše bosou nohou a zachovám dobré vztahy s IT oddělením MZA. :-) Počítal jsem stažená data a jak jsem přesáhl tuším 1,2 GB, tak jsem měnil IP adresu. Což bylo několikrát (tuším, že 5 - 8×) za den. A žádná z těch adres nikdy BAN nedostala.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » sob zář 17, 2022 14:42

greghouse píše:…když to "vzdal" poté, co zjistil, že uložit PNG z HTML5 canvasu přímo v prohlížeči má nedostatečnou kvalitu.
Jestli si chtěl vyrobit skript pro stahování obrázků, tak nějaký skriptovací jazyk ovládat musí. Tedy pokud za něj nepovažuje DOS command batch. Jestli by to šlo napsat v PowerShell nevím, zatím jsem nenašel odvahu v tom něco zkoušet, když mám k dispozici shellscript na UNIXu nebo ten perl.
Každopádně ten můj skript není nic tajného a kdyby někdo měl zájem, tak ho klidně po žádosti přes SZ poskytnu. Samozřejmě ho nevystavím nikde veřejně.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12585
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » sob zář 17, 2022 15:21

Uvidíme. Třeba kolega vyjádří zájem.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků