Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte úno 15, 2022 18:40

tak teď mně běží actapublica, ale u sčítání se objevilo:

Digitalizované snímky
Další data
Sčítání z roku 1921 jsou prozatím přístupná v souladu se zákonnými normami pouze v síti badatelen MZA.
Sčítací operáty budou zpřístupněny online začátkem roku 2026.

Z

Už ničemu nerozumím

sčítání okres Brno - venkov archiv mně pro r. 1921 běží zase normálně

sčítání, okres Znojmo píše, že až v roce 1926
https://www.mza.cz/scitacioperaty/digis ... -01260.jp2


stoprocentně jsem vkládala odkaz na obec Skryje - okres Znojmo, objevily se ale Ivančice.
odesílala jsem odkaz i mejlem, když na odkaz kliknu, nic tam není nalezeno...
Že bych tomu rozuměla, to říct nemohu.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Mistr Jan » úte úno 15, 2022 19:17

:-D
Nemohli se rozhodnout, zda teda jo, nebo ne.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte úno 15, 2022 19:27

no, ona je to spíš otázka - dožiju se, nedožiju... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Mistr Jan » úte úno 15, 2022 19:29

Musíš optimisticky, Zoro... ne, že by to teda měnilo něco na rychlosti actapublicy, ale aspoň ti ten čas strávený čekáním bude rychleji utíkat. :-D
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2938
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » úte úno 15, 2022 19:32

podle mě to pořád ještě nenahodili úplně, hlásí mi to porůznu chyby i u starších sčítání
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte úno 15, 2022 19:37

No, snad, ale proč je tam ten text o r. 2026?
To přece nikdy nikde nebylo...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte úno 15, 2022 19:38

Mistr Jan píše:Musíš optimisticky, Zoro... ne, že by to teda měnilo něco na rychlosti actapublicy, ale aspoň ti ten čas strávený čekáním bude rychleji utíkat. :-D

Vzpomeň si na tuhle radu až se dostaneš do stejného věku :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte úno 15, 2022 22:06

Sčítací operát

Kód sady
Radši jsem to zkopírovala, už je to oznámení i u Brno - venkov.
BO1528
Rok sčítání
1921
Archiv
Brno-venkov
Název fondu
Okresní úřad Brno - venkov
Město/obec
Ivančice I.
Část obce/osada
Ulice
Palackého nám., Žerotínovo nám. Drůbeží trh, Růžová
Číslo popisné od-do
1/I-60/I
Rozpis čísel popisných
Palackého nám. 1-2, 4-6, 8-16, Žerotínovo nám. 3, 47-60, Drůbeží trh 17-34, Růžová 35-46
Digitalizované snímky
Další data
Sčítání z roku 1921 jsou prozatím přístupná v souladu se zákonnými normami pouze v síti badatelen MZA.
Sčítací operáty budou zpřístupněny online začátkem roku 2026.

https://www.mza.cz/scitacioperaty/digisada/detail/1294

Netuším, co se děje, včera jsem v nich listovala zcela normálně. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » stř úno 16, 2022 7:25

A teď po ránu vše v normálu, Fakt neuvěřitelné. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » stř úno 16, 2022 7:42

podle mě jim tam to hlášení o nepřístupnosti někde zůstalo viset v nějakých popiskách (nebo to tam radši někde nechali, aby to tam nemuseli pracně vracet, až vedení archivu zase změní právní názor), a když zrovna věci neběží jako po drátkách, je to vidět - jako flek na zdi, před kterým je normálně peřiňák, akorát když se luxuje, tak se peřiňák odtáhne a flek se zaskví v plné kráse :-D
zeter
 
Příspěvky: 3297
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » stř úno 16, 2022 7:51

Jako po 14 dnech intenzivnější práce v Opavě bych byl naprosto v klidu :-) Na tu Opavu se sice dá zvyknout, ale skřípu u toho zubama, kudy chodím a vzpomínám na MZA. Taková drobnost, jako že se chvíli něco neukazuje, by mě už nerozhodila. Uznávám ale, že hláška typu "něco se momentálně rozbilo a nefunguje jak má" by byla rozhodně míň poplašná, než že bude sčítání k dispozici až v roce 2026. Mě taky nedávno MZA celkem dostal hláškou, že mám blokovaný přístup, protože jsem přešvihl limit 1,5G stahování (což byla pitomost). Ale nenechal jsem se zvilkat, než jsem napsal e-mail s dotazem, co to znamená, jsem počkal 2 hodiny a už to zase bylo v pořádku.

Pohybujeme se po archívech, kde je století jen okamžik. Takže pár hodin nefunkční web je asi vůbec nevzrušuje :-(
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » stř úno 16, 2022 7:54

Pokud v dané chvíli nemáš právě ten arch otevřený... a nutně ho potřebuješ...a zdá se , že uplaval v nekonenčnu...


Já jen nechápu, kde se tam vzalo to hlášení o roce 1926, to přece nikdy nikde nebylo vystavené... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod jahaj » stř úno 16, 2022 8:31

Dobrý den všem,
již několik dní se nemůžu přihlásit na Actapublica. Je chyba u mě?
jahaj
 
Příspěvky: 82
Registrován: pát pro 11, 2020 10:24
Oblast pátrání: Jižní Morava, okolí Moravských Budějovic

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » stř úno 16, 2022 8:34

na acta publica se dostanu zcela normálně (včera odpoledne acta občas stávkovala a sčítání bylo rozhašené), před tím ale v pohodě celé dny.)
Jestli myslíte přihlásit se po nickem, ani s tím nemám teď problém, ale přihlašuju se minimálně, naposledy tak před dvěma roky. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29118
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » stř úno 16, 2022 11:33

Zora píše:…kde se tam vzalo to hlášení o roce 1926, to přece nikdy nikde nebylo vystavené... Z
2026 je 105 let od sčítání. Ten limit 105 let jsem kdysi kdesi viděl v souvislosti s nějakou ochrannou lhůtou, už si nepamatuju kde a čeho přesně. Může to vycházet z nějakého paragrafu zákona o ochraně osobních údajů.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12579
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků