Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon zář 13, 2021 15:34

naskočilo to asi před deseti minutami, před tím to nefungovalo vůbec, nebo velice špatně cca od oběda.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon zář 13, 2021 15:36

Také jsem si stihl všimnout, že to nefungovalo, ukazovalo to tuhle chybovou hlášku:

https://ibb.co/80FKRyp

Ostatně to ale není poprvé, tenhle problém, kdy AP hlásí nulové počty snímků, se mi stává také docela pravidelně, alespoň jednou za měsíc...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon zář 13, 2021 15:45

Mě to fakt s... pardon, štve, protože coby neznalec prvně hledám nějakou chybu u sebe... Jestli mám vůbec spojení, jestli signál neovliňuje mikrovlnka..., případně pes, ....5x zkusit matriky,... nic, pak zkusit sčítání... nic... příště se asi budu rozhlížet, zda někde neřádí neřádní neřádi - tedy zelení mužíčci...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon zář 13, 2021 15:55

Po všem, co jsem na adresu MZA a AP psal ve všech vláknech, kde se řeší, asi nemá moc smysl, abych to tady opakoval, ale jednoduše mě to hodně štve také. Kolikrát si naplánuji, když mám čas a správnou náladu, koncentraci apod., co chci v matrikách stihnout najít, co prohledat, sednu si k tomu... a jednoduše to (zase) nefunguje. Ostatně jak jsme to oba dva psali jen pár zpráv zpátky - co zase nebude fungovat večer, zítra... Mně už ta nespolehlivost opravdu unavuje také. Nemluvě o tom, že nikdy, jakmile je zase nějaký problém, nevím zprvu, jestli je to u mě mou vlastní vinou, mým počítačem atd., jestli je to jen u mě, ale že mě zase MZA neodůvodněně zablokoval, nebo je to u všech...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Mistr Jan » úte zář 14, 2021 7:54

Mistr Jan píše:Zdravím,

omlouvám se, už se přesně neorientuji v tom, co všechno se již vyřešilo, potažmo nahlásilo, ale mně to pořád zlobí :-(

Jestli dobře chápu, tak se psalo, že přeskakují snímky v režimu celé obrazovky. Mně to přeskakuje ještě stále i teď. I v normálním režimu.
(Ale skutečně jen poté, co stránku načtu/refreshnu, jinak ne.)

A pak mi, nevím proč, nefungují tlačítka první a poslední snímek.

Je to mnou, že jsem si něco stáhl/nestáhl, nebo je to tak ještě pořád i u někoho dalšího? :-(

Možná to lépe demonstruje: https://www.youtube.com/watch?v=s3wKUJNOR60
...asi to skutečně bude lepší, než to zdlouhavě popisovat.

J.

Edit :-)

Včera začalo všechno fungovat naprosto normálně, bez jakéhokoliv mého zásahu. Den předem jsem si odinstaloval a znovu nainstaloval Rasasakův doplněk – ale to patrně vliv nemělo, protože to zlobilo i poté, co jsem toto provedl...

Takže teď běží úplně skvěle, i s doplňkem :-)

J.
Uživatelský avatar
Mistr Jan
 
Příspěvky: 2916
Registrován: čtv srp 27, 2020 9:36
Bydliště: Kladensko
Oblast pátrání: okresy Kladno, Rakovník, Beroun, Kutná Hora, Opava, Tábor, Písek, ale i jiné
Rodokmen online: https://www.myheritage.cz/site-779315361/

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte zář 14, 2021 10:07

od dob doplňků je to Ok, (tedy super OK), nepoužívám zobrazení na celou stránku, takže tam nevím.
Ale stránky v běžném zobrazení nepřeskakují...Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » čtv zář 30, 2021 12:00

29.9. opravy
30.9. přírůstky
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » úte říj 05, 2021 6:30

tak zase nějaké technické problémy - načte se seznam matrik, ale ne snímky, a nahoře v růžovém rámečku vyskočí:

Nepodařilo se určit seznam obrázků.
Služba vrátila chybu: 7: Failed to connect to acta.mza.cz port 443: No route to host

(že by to nějak souviselo s tou včerejší celointernetovou patálií?)

EDIT: už to nahodili
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » úte říj 05, 2021 13:14

S celointernetovou patálií asi ne, ale možná s dnešními úpravami.
Předělali vyhledávací stránku tak, že jsou všechny typy hledání na jedné stránce.
Zůstala zatím i ta starší varianta, kdy je každý typ hledání na samostatné stránce, prý vyhodnotí, co bude lidem víc pasovat a to pak zůstane.
Takže komu vyhovuje víc hledání na jedné stránce, používejte to, ať v MZA vidí, že to lidé preferují ;-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte říj 05, 2021 14:09

Aneb když je naší zlatí ajťáčtí hoši zahanbili, najednou se snaží :-)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » úte říj 05, 2021 14:21

Zora píše:Aneb když je naší zlatí ajťáčtí hoši zahanbili, najednou se snaží :-)
Z

Já ten náš požadavek na jednotnou stránku hledání psal v tom velkém balíků požadavků.
Přišla odpověď, že moc nechápou, jak to myslíme a že původně chtěli jednu stránku se záložkama a že to vedení před časem zavrhlo a tak…
A že jaká je naše představa.
Tak jsem nakopnul Photoshop a tu stránku jim nakreslil. V podstatě je to teď přesně ta stránka, jak jsem jim ji poslal :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte říj 05, 2021 14:32

ano, samozřejmě i Ty máš zásluhy, nechtěla jsem někoho vynechávat ...
já jen, že zpočátku nešlo absolutně nic změnit....

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » úte říj 05, 2021 15:39

ok, asi jsem se trefil to toho časového okna, kdy to upravovali (taky by je neubylo, kdyby v podobných případech na člověka vyskočilo okno "vydržte, něco tady opravujeme, za chvíli to pojede"), akorát to tam trochu kulišácky nechali jako přednastavenou tu stránku s vyhledáváním podle obce, a na to rozšířené se stejně musí kliknout (ale aspoň je to pohromadě a bez roletky a dá se to uložit jako bookmark - přenastavil jsem a polezu tam výhradně odtamtud)
Podle mě by mohli jako defaultní dát právě tohle nové vyhledávání a úplně tu záložku odstranit z lišty, protože je zcela zbytečná.
zeter
 
Příspěvky: 3262
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte říj 05, 2021 15:56

Uvidíme, co bude ráno, v posledních dnech snad ani není nutné psát, co je třeba, ale jen na to pomyslet... a hned je splněno...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » úte říj 05, 2021 18:50

Zora píše:ano, samozřejmě i Ty máš zásluhy…
No, o ty jsem se zrovna hlásit nechtěl ;-)
Mě jen pobavilo, jak nejdřív nešlo nic, nechápali, co vlastně chceme a když jsem jim to nakreslil, tak to přesně tak udělali. Jen s tím rozdílem, že já nakreslil čáry černě a oni hnědě :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků