Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod kace » ned bře 03, 2013 0:16

Martin Jílek píše:
Zora píše:včera měli hlášenou odstávku či jak to nazvali,ale dalo se s problémy taky, dnes mně to jelo celkem slušně, dopoledne trochu déle trvalo načtení další stránky, ale v řádech vteřin, ne minut proboha a dnes odpoledne bez problémů...kliknu a je to tam, dvě , tři vteřiny....
Listuji Brno - Ivančice. Zora

Taky tak! :-D
Načítání maximálně 5-10 vteřin.Myslím,že je načítání podstatně rychlejší!Dříve(před přechodem na nový server)jsem čekal podstatně déle.

U mě tedy velmi výrazně horší než před změnou. Nepatrné zlepšení po 23h, ale třeba v 23:55 se 5/6 stránky načetlo za 5min a zbývající část se nenačetla ani po 20minutách... A mám jinak hodně rychlou internetovou konektivitu.
kace
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte led 22, 2013 1:23
Bydliště: Boskovice

Re: Actapublica

Příspěvekod Daniela » ned bře 03, 2013 21:23

tak ja dnes nemohu MZA vubec otevrit:-( Vcera to fungovalo, i kdyz nacitani stranek bylo velmi pomale, ale dnes to nejde ani pomalu. Souhlasila bych s tim, ze to je horsi nez pred provedenymi zmenami.
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned bře 03, 2013 21:30

Teď jsem to zkoušela, acta se načítají zcela normálně, rychle, prodloužilo se ale načtení stránky, otevře se tak do minuty.
Připojuji se z Ivančic, zkusmo jsem vyhledávala Brno- Rosický dvůr.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod luvec » pon bře 04, 2013 9:14

Ohledně současného dění na actapublica doporučuju sledovat příspěvky Davida Foltýna na okoun.cz.
luvec
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob pro 11, 2010 14:46
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Morávka, Ostravice, Beskydy

Re: Actapublica

Příspěvekod Daniela » pon bře 04, 2013 15:53

diky za odpovedi. Vcera vecer jsem to zkusila znovu a uz to pracovalo. i kdyz to nacitani mi stale pripadalo pomale
Pekny den vam vsem.
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Actapublica

Příspěvekod Pichnat4 » pon bře 04, 2013 15:56

Včera načítání trvalo neskutečně dlouho a nebo se nenačetlo. Dnes ráno a dopoledne ohromně rychlé, teď odpoledne zase pomalé. Šílené
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Actapublica

Příspěvekod Daniela » pon bře 04, 2013 16:00

tak ja to ted zkusila a opet mi to nepracuje. Jdu si precist novinky na Okoun,cz
Daniela
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob srp 15, 2009 21:47
Bydliště: British Columbia

Re: Actapublica

Příspěvekod Pichnat4 » úte bře 05, 2013 16:45

Upozornění pro uživatele projektu Acta Publica
Upravujeme aplikaci Acta Publica, přičemž jsme limitování finančními prostředky. Projekt byl koncipován pro cca 100 zájemců denně. Díky televiznímu pořadu Tajemství rodu se dnes počet uživatelů pohybuje kolem 8 000 denně, a to si ještě téměř každý rozklikává více stran. Bude-li funkčnost aplikace nespokojivá, budeme muset omezit počet souběžně pracujících uživatelů. Alternativou je návštěva badatelen státních archivů.

Jak to tak vypadá, tak je s klidným bádáním konec. Z toho co je uvedeno na úvodní stránce je zřejmé, že s tím asi nic dělat už nebudou.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Actapublica

Příspěvekod Martin Jílek » úte bře 05, 2013 17:36

Tak to je "pěkné" :-(
Pichnat4 píše:Upozornění pro uživatele projektu Acta Publica
Alternativou je návštěva badatelen státních archivů.

Co tou větou myslí?V archivu Vám nikdo nedá matriku,která je v digi podobě!Nechápu?!
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Actapublica

Příspěvekod Pichnat4 » úte bře 05, 2013 17:46

Martin Jílek píše:Tak to je "pěkné" :-(
Pichnat4 píše:Upozornění pro uživatele projektu Acta Publica
Alternativou je návštěva badatelen státních archivů.

Co tou větou myslí?V archivu Vám nikdo nedá matriku,která je v digi podobě!Nechápu?!

Nevím jestli je možné půjčit si i zdigitalizovanou a zveřejněnou matriku, to jsem nikdy nezkoušel. Nejsem si jist, ale nejsou v badatelně také počítače na kterých je možné si ty matriky prohlédnout? Už je to delší dobu co jsem tam byl, tak si to nevybavuju.

Každopádně bádání od počítače teď bude hodně složité, budu doufat, že to plno nových badatelů přestane brzy bavit (vím, že je to ošklivé) a poběží actapublica rychle.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Actapublica

Příspěvekod alenas » úte bře 05, 2013 18:01

Zdravím - a taky nejsme všichni z Brna nebo blízkého okolí. Pracuji od pondělí do pátku a brát si na "bádání" dovolenou, jezdit trasu Praha-Brno-Praha - tak to by rodina asi nevydýchala. I když držet matriku v rukách je trochu jiný pocit než sedět u počítače.
Taky mě udivuje, že počítali s návštěvností cca 100 osob denně - jedná se přece o 4 archivy!!!
Snad se to časem uklidní. Až část momentalné nadšených zájemců zjistí, že genealogie je běh na dlouhou trať tak to vzdá.
Aš.
alenas
 
Příspěvky: 534
Registrován: stř lis 28, 2012 8:43

Re: Actapublica

Příspěvekod Martin Jílek » úte bře 05, 2013 18:15

alenas píše:Taky mě udivuje, že počítali s návštěvností cca 100 osob denně - jedná se přece o 4 archivy!!!

To mě také zaráží!Dělat digitální badatelnu pro 100 lidí denně je opravdu hodně málo!Ale jak jsem psal víše,mě to jede zatím bez problémů.
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Actapublica

Příspěvekod Martin Jílek » úte bře 05, 2013 18:20

Pichnat4 píše:Nevím jestli je možné půjčit si i zdigitalizovanou a zveřejněnou matriku, to jsem nikdy nezkoušel. Nejsem si jist, ale nejsou v badatelně také počítače na kterých je možné si ty matriky prohlédnout? Už je to delší dobu co jsem tam byl, tak si to nevybavuju.

Tohle jsem našel v Archivu Opava:Matriky zveřejněné dálkovým přístupem bude možno studovat jen tímto způsobem nebo osobně v badatelnách prostřednictvím mikrofilmové nebo digitální kopie.
Je možné ,že MZA Brno to má podobně!Takže studovat v badatelně je možné!Ale i tak,kdo může jezdit přes celo republiku si sednout k počítači v badatelně?
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Actapublica

Příspěvekod luvec » úte bře 05, 2013 18:33

Lidi nepanikařte. Pacient je stále ještě na sále, pokud na něj lezete i v tak pohnuté chvíli, tak se pak nedivte, že se chová divně.
luvec
 
Příspěvky: 88
Registrován: sob pro 11, 2010 14:46
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Morávka, Ostravice, Beskydy

Re: Actapublica

Příspěvekod artepa » úte bře 05, 2013 18:54

Věřím, že se to zklidní a bude se moci dál bádat i z domova.
Jinak SOA Litoměřice ani SOA Praha už nepůjčují matriky, které jsou digitalizované.
V Pze ještě možná půjčí mikrofilm, ale knihu určitě ne. Bylo mi tam řečeno, že na pc je možné bádat, ale je to vlastně jako z domova. Není extra úložiště pro SOA Pha, info jdou z actapublica.
Věřmě, že se to vyladí a zklidní ke spokojenosti všech :wink:
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků