Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » úte srp 31, 2021 7:27

(na tuhle chybu s poskokem o dva sníky jsem upozorňoval už 9. března viewtopic.php?f=7&t=14798&p=247232&hilit=dva+sn%C3%ADmky#p247232 )
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » úte srp 31, 2021 10:42

zeter píše:(na tuhle chybu s poskokem o dva sníky jsem upozorňoval už 9. března
Jj, já vím, ale nebylo jasné, jak ji vyvolat. Teď už to jasné je a je možné to hlásit.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » stř zář 01, 2021 12:43

Wow - v MZA zabodovali !!!

Jednak opravili chybu s přeskokem o dvě stránky a druhák do prohlížeče obrázků doplnili:
- skok na začátek/konec
- skok ± 10 stran
- zámek zobrazení
- skrytí miniatury
- korekci jasu/kontrastu

Hodím tuhle informaci i do některých dalších vláken, tak se prosím nelekejte.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » čtv zář 02, 2021 14:58

Já se z té AP na mou duši zblázním. Funguje mi prohlížení, Rasasakův skript, ale nefungují mi odkazy. Nemyslím staré, které je třeba převést, ale zcela nové, když teď otevřu matriku, zkopíruji odkaz, zavřu matriku a budu chtít odkaz otevřít, nejde to. Při spouštění z Wordu se ukáže vrchní chybová hláška, při vložení do adresního řádku pak zase ta spodní. Odkazy z fóra samozřejmě nefungují také. Včera ještě vše bez problémů.

Mohlo by na AP alespoň jednou na chvíli něco opravdu fungovat? Přijde mi naprosto neuvěřitelné, že někdo si tak virtuálně přijde do Opavy nebo Třeboně a ta matrika funguje, že nepadá web, že fungují odkazy, že roky tam mají pomůcky, které MZA teď teprve přidal... Měl bych na ty ostatní archivy přestat chodit, protože pak mám takové zcela nesmyslné požadavky i na MZA. Co jsem si to dovolil, přát si, aby se tam dalo pracovat! Já pošetilý.

Jestli má MZA nějaký problém zase s IP adresami, co jsme řešili, tak si ode mě opravdu vyslechnou něco, co si za rámeček nedají.

https://ibb.co/DfD1cnL
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv zář 02, 2021 15:02

Mě to taky nejde. Tipuju, že provedli jen nějaké zlé změny v nastavení webserveru, které je potřeba opravit.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » čtv zář 02, 2021 15:07

Děkuju za odezvu, jsem rád, že to je tedy něco systémového a že chyba bude (překvapivě) zase na straně MZA. Jak jsem se chtěl podívat na pár odkazů a nešlo to, hned mi hlavou prolétaly algoritmy, kolik že jsem včera prohlédl matrik (jenom přes 200 snímků), kolik to asi představuje procent jejich "doporučené" kvóty a jestli jsem to nedejbože nepřekročil.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv zář 02, 2021 15:39

Slušností a samozřejmostí by bylo uvést tuto "aktualitu" na stránkách MZA současně s předpokládaným termínem odstranění.
My tady na fóru si to mezi sebou sdělíme, najdou se i odborníci, kteří chybu dokáži odhalit, ale když si já přečtu a následně přes translátor přeložím:

Zakázáno
Na tomto serveru nemáte oprávnění k přístupu/actapublica/matrika/detail/349,

tak mě jímá doslova hrůza.
Díky tedy kolegům, kteří tento problém sdílejí a umí ho objasnit. Na odstranění si zřejmě počkáme.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29171
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » čtv zář 02, 2021 16:12

Právě, jak jsem viděl to "Forbidden", tak se o mě v první chvíli pokoušel infarkt, protože nějaká taková hláška na mě pořád skákala, když jsem měl od MZA blokaci, tak jsem paranoidně co pár minut zkoušel obnovit AP, jestli si ještě pořád můžu matriky prohlížet, nebo už ani to.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » čtv zář 02, 2021 17:09

zedir - když se ten starý nepřevedený odkaz pomocí převodníku převede a klikne se na něj, odkaz se otevře - ale pak už se to chová, jak píšete, zkopírovaný odkaz z adresního řádku vložený do nového panelu už hlásí chybu
zeter
 
Příspěvky: 3309
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv zář 02, 2021 17:23

zeter píše:zedir - když se ten starý nepřevedený odkaz pomocí převodníku převede a klikne se na něj, odkaz se otevře - ale pak už se to chová, jak píšete, zkopírovaný odkaz z adresního řádku vložený do nového panelu už hlásí chybu


Kolega Zedir to napsal přece jasně.

"Nemyslím staré, které je třeba převést, ale zcela nové, když teď otevřu matriku, zkopíruji odkaz, zavřu matriku a budu chtít odkaz otevřít, nejde to."


Já jen trnu, zda to forbidden není spojeno s tím, že máme nainstalovanou tu vychytávku.

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29171
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv zář 02, 2021 17:26

Zora píše:Já jen trnu, zda to forbidden není spojeno s tím, že máme nainstalovanou tu vychytávku.
Z


Není. Můžete totéž vyzkoušet v anonymním režimu, kde nejsou žádná rozšíření popř. v jiném prohlížeči. Výsledek bude stejný.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv zář 02, 2021 17:36

greghouse píše:
Není. Můžete totéž vyzkoušet v anonymním režimu, kde nejsou žádná rozšíření popř. v jiném prohlížeči. Výsledek bude stejný.


Díky, díky, díky, já totiž nevím, kdy mně ta vychytávka má fungovat, a kdy by už fungovat neměla. Raději moc pokusných kroků nepodnikám... pro naprostou neznalost. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29171
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv zář 02, 2021 17:42

Pro technicky zdatnější:

Nevím, zda je to záměr či nějaké ochranné opatření (ačkoliv by to v tomto případě způsobilo více škody než užitku). Při otevírání stránky "jen tak" nebo z jiných zdrojů, chybí v hlavičce požadavku vlastnost "Referer". Pokud se tato vlastnost do požadavku uměle přidá s odpovídající hodnotou (např. https://www.mza.cz/), tak chyba zmizí a stránka se normálně otevře.

Stručně: Pokud se odkaz otevírá z domény mza.cz, tak odkaz funguje. Pokud ne tak (za normálních okolností) nefunguje. Jak jsem ale nastínil výše, tak se to otevírání z domény mza.cz dá simulovat.
Naposledy upravil greghouse dne čtv zář 02, 2021 17:44, celkově upraveno 1
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv zář 02, 2021 17:43

Ta hláška "Forbidden" je naprosto standardní hláška webového serveru. Takže úplně mě to neděsí, ale s**e mě to dostatečně :-)
Už jsem to nahlásil, s tím naším skriptem to souvislost nemá - ověřil jsem si to.
Je to něco na jejich straně.

Bohužel to má jeden nepříjemný efekt, a to, že přestalo fungovat ukládání skenů přes Dezoomify :-(

Já mám jen obavu, aby to zase nebyla nějaká jejich obrana proti tomu, aby jim někdo nestahoval jejich skeny. Jenže tím přestane fungovat 1000 dalších důležitých věcí - jako třeba uložené odkazy.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv zář 02, 2021 17:45

Jj, já sázel na to, že vyžadují Referer, ale zatím jsem neměl čas zjišťovat, jestli to tím opravdu je.
No, jestli je to úmysl, tak to opravdu krapet přepískli.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků