Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod readr » pon srp 16, 2021 13:10

Na Acta publica byly 16.8.2021 zveřejněny následující matriční přírůstky:

10474 Římsko-katolicklý farní úřad Jinošov, matrika oddaných 1897-1945, zveřejněny roky 1897-1937

10481 Římsko-katolicklý farní úřad Jinošov, matrika zemřelých 1844-1945, zveřejněna celá

10740 Římsko-katolicklý farní úřad Náměšť nad Oslavou, matrika zemřelých 1861-1944, zveřejněna celá

12451 Římsko-katolicklý farní úřad Bučovice, matrika oddaných 1909-1945, zveřejněny roky 1909-1937

R
readr
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Actapublica

Příspěvekod readr » úte srp 17, 2021 12:45

Na Acta publica byly 17.8.2021 zveřejněny další matriční opravy.

R
readr
 
Příspěvky: 193
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » ned srp 22, 2021 18:01

Zase Acta a MZA. Padá vám web také, nebo to je jen u mě? Jedná se o permanentní problém, kdy si jednoduše prohlížím matriky a najednou má celý web výpadek, skočí tahle chybová hláška a za půl minuty, minutu, dvě, je zase všechno v pořádku, ale když se to stává téměř každý den nebo když se daří, tak i několikrát během dne, tak je to opravdu otravné. Když budu mít otevřených pět panelů s Actou, ale zrovna si budu prohlížet jen jeden, stejně spadnou všechny a pak je zase musím zbytečně znovu všechny načítat. U jiných archivů a ve stejné době se mi nic takového ekvivalentního neděje, jenom u MZA.

https://ibb.co/bsXP64d
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned srp 22, 2021 18:18

pokud hledám rodokmen a sedím u toho s přestávkami celý den, tak odhadem spadne asi 30x...
Mám ale otevřeno mnohem více stránek, než uvádíš, většinou se načtou samy, nebo nespadnou... jen ta, ve které listuji. Dá se řít, že to beru jako přestávku - kafe, pití a pod... docela se to hodí, oči si odpočnou... jen já jsem vzteklá :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29179
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » ned srp 22, 2021 18:42

Kdyby mi to spadlo 30x, tak bych si vyzkoušel definici SW a HW: "Hardware je to, do čeho můžete kopnout, když nefunguje software". Z toho bych určitě přišel o nervy... Děkuju, budu to zase brát jako jeden z dlouhé řady nedostatků MZA - a že nás zásobují páni Karfíci...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned srp 22, 2021 19:05

ale v klidu, vždycky si vzpomenu, jak se dříve musely objíždět matriky a farnosti... a řeknu si, že jsem na tom dobře. V mezičase uvařím, dám vyprat prádlo, uklidím drobnosti... furt nadávat na MZA ... to ničí pleť :-)... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29179
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon srp 30, 2021 18:41

Všiml jsem si v posledních pár dnech, že mi Acta dělá jednu nepříjemnost - vždy, když spustím prohlížení nové matriky a začnu prohlížet, tak při prvním kliknutí pro nalistování dalšího snímku se přeskočí ten následující a zobrazí se ten další. Nezáleží na tom, kterým snímkem začnu - když ze snímku 1 chci nalistovat snímek 2, skočí až snímek 3. Když ze snímku 220 chci snímek 221, skočí až snímek 222. Jakmile ale dojde k jednomu takovému přeskočení, pak to až na výjimky funguje, jak má. Je to zase něco u Acty, nebo u mě?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon srp 30, 2021 18:56

jo, taky to vlastně mám, ale myslela jsem si, že blbě klikám... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29179
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon srp 30, 2021 19:05

Všiml jsem si toho v posledních pár dnech, ale kdoví, jak dlouho to už může být, aniž bych o tom věděl. Kdyby to skočilo o 50 snímků, tak si toho okamžitě člověk všimne, ale toho jednoho... Teď už si to hlídám, ale je to zase naprosto zbytečná práce navíc.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon srp 30, 2021 19:08

Myslím, že jsem to už někde na začátku změny na MZA trochu neuměle popisovala, hlídám si čísla stránek... zdálo se mně, že to dělalo (přeskok ne o jednu stránku) i uprostřed matriky, teď se to zdá v pořádku. Ten začátek jsem ale přičítala mému klikání... Ne vždy je první stránka matriky prvním skenem, takže to beru "od pohledu"

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29179
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » pon srp 30, 2021 19:50

Já tohle zkoušel nasimulovat už dávno a nikdy se mi to nepovedlo - vždycky jsem se posunul jsen o jeden jediný snímek.
Kdyby existoval nějaký postup, jak to zaručeně zreplikovat, sem s ním, prosím.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » pon srp 30, 2021 20:07

U původní Actapublicy stačil dvojklik na šipku "další" resp. "předešlá" strana. Přepnuto bylo ze strany 10 na 9, ale interně to bylo již na straně 8, další obyčejné kliknutí pak zobrazilo stranu 7. Jak to zreprodukovat teď, nevím.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon srp 30, 2021 21:34

Jako úplně naschvál - proto, že jsem napsal, že to pak funguje, jak má - to zrovna začalo vyvádět přímo psí kusy. Pro přehlednost:

a) To, co jsem popsal předtím, platilo jak pro prohlížení v celé obrazovce, tak i mimo ni.
b) Teď naopak při listování mimo celou obrazovku i při prvotním listování vše funguje, jak má - dopředu, dozadu.
c) Teď při listování v celé obrazovce matrika ale permanentně přeskakuje jeden snímek, pokud se pohybuju dopředu.
d) Jakmile se teď v celé obrazovce o jeden snímek vrátím, posunu se o jeden snímek a když se začnu posunovat dopředu, už se také posunuji jen o jeden snímek a ne už o dva jako předtím.

Nevím, jak to zreplikovat. Můžu to samozřejmě nahrát jako video a kamkoliv uploadovat na důkaz, že si nevymýšlím, ale to vám samo o sobě pochopitelně v ničem nepomůže při vytváření stejné situace.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » pon srp 30, 2021 21:54

Aha - takže v režimu celé obrazovky! To je ta klíčová informace - už jsem to dokázal zreplikovat!

Je potřeba znovu načíst stránku (Ctrl+F5), přepnout do celoobrazovkového režimu a listovat jedním směrem (je jedno jestli dopředu nebo dozadu) a jde to po dvou snímcích. Jak se klikne do opačného směru, tak se to "opraví" a pak už to funguje na obě strany správně.

Super! Tohle už se dá hlásit, jako replikovatelná chyba! Dnes už na to nemám sílu, ale zítra jim to omlátím o hlavu.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12611
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon srp 30, 2021 22:14

zburget píše:Super! Tohle už se dá hlásit, jako replikovatelná chyba! Dnes už na to nemám sílu, ale zítra jim to omlátím o hlavu.


Tenhle plán nemá chybu! Každopádně jsem rád, že jsem nevědomky napověděl, jak na to a že problém není jen u mě.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků