Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » úte pro 29, 2020 18:18

No, je nejvyšší čas - nová verze už dávno měla být nasazená - byť by to bylo jen v testovacím režimu. Teď to může být s problémy, chybama a kdoví čím ještě v době vánočních dovolených :-(

Jak jsem psal jinde - podle vyjádření MZA budou odkazy na skeny samozřejmě úplně jiné. Nějaký převodník asi vyrobí (doslova "počítají s ním"), ale nebude to hned, protože na jeho naprogramování teď nemají časový prostor :-( Trochu se bojím, že až na to budou mít čas, už to nikdo nebude potřebovat a tak to ani programovat nebudou :-|
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » úte pro 29, 2020 18:39

Tak ať to neprogramujou a poskytnou nám potřebná data. My si to naprogramujem sami.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte pro 29, 2020 18:57

Do konce roku, jak píší na svých stránkách, je do zítřka, pokud jde o pracovní dny...

Navíc kdesi zaznělo zdůvodnění, že nejsou ze zákona povinní poskytovat online přístup, takže z jejich strany vlastně o "nic" nejde. Jsem maximálně takovým přístupem znechucena. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » stř pro 30, 2020 0:05

Actapublica... Co dodat. Místo divů a zázraků, kde slib znamená "možná" a kde zítra znamená "časem". Že mě to nepřekvapuje.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod franta peloušek » čtv pro 31, 2020 12:37

Tak to stihli do konce roku
https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... strana=129,

Bohužel záložky mi teda moc nefungují, ještě že je tam převodník....
franta peloušek
 
Příspěvky: 172
Registrován: sob led 25, 2020 17:42

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv pro 31, 2020 13:14

Mno, pozitivní je, že mi snímky jdou ukládat stejně, jako u sčítání.

Teď ještě zatočit s tím převodníkem. Přece jen se člověku moc nechce kopírovat stovky ba možná tisíce odkazů tam a zpět do mojí databáze.
Naposledy upravil greghouse dne čtv pro 31, 2020 14:44, celkově upraveno 1
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv pro 31, 2020 13:42

https://www.mza.cz/actapublica/matrika/ ... ice&page=2
některých matričních knih chybí obsah
míněno to starší, dříve běžně dostupné...
snad je to jen okamžitý nedostatek...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv pro 31, 2020 18:42

No, už jsem nedoufal, ale fakt to stihli :-)

Nechápu pár věcí - ve starých odkazech nebyla signatura, ale jakési ID matriky v databázi.
V nové aplikaci v odkazech opět není signatura. A to ID se změnilo. Proč pro pána nemohli nechat aspoň to ID stejné? Pak by se ten převodník dal udělat úplně snadno.
A nakonec - tvářili se, že se odkazy nebudou měnit, když se do matriky něco doskenuje. No, moc nechápu, jak to chtějí udělat, když je součástí odkazu opět číslo skenu. Když se tam něco přidá, tak se to snad zase logicy musí poposouvat :-(

Mám svoji tabulku, kde mám k sobě přiřazené sig. a ty staré ID ve staré acta publica. Zkusím si stáhnout seznam matrik tak, aby mi z toho zase vypadly nové ID. Pak tu tabulku dám k dispozici, kdyby si někdo chtěl udělat nějaký hromadný převodník.

Jdu na to…
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv pro 31, 2020 20:03

A nebo by mohlo MZA poskytnout nějakou stručnou převodní tabulku o 2 sloupcích (staréID;novéID), to by lecos usnadnilo.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv pro 31, 2020 23:05

MZA asi neposkytne - ale tabulka už se tvoří :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv pro 31, 2020 23:09

Jestli neposkytne, uvidíme, napsal jsem jim. A když neposkytne, tak si zkusíme poradit jinak :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv pro 31, 2020 23:18

Díval jsem se na kvalitu skenů v nové AP a kvalita těch, na které jsem se díval je tedy na daleko vyšší úrovni!!! Tam, kde bylo něco psíáno drobným písmem a při největším zvětčení už byly vidět jen kostičky, je teď sken ještě čitelný!!! Paráda!

Ale, abych do toho přehnaného optimismu vnesl trochu reality, na nové AP jsem nenašel všechny matriky(!?!?) Narazil jsem na jednu, kde není zveřejněný ani smímek! Jestli je to jen ojedinělá chyba a nebo je takových pastí víc, netuším. Je to sken z mikrofilmu, tak tím snad bebudou trpět mikrofily všechny.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » čtv pro 31, 2020 23:19

dejte mi nějakou chvíli a dostanete seznam matrik včetně počtu skenů v nich :-)
Jen mi musá doběhnout analyzující skript a pak to musím ručně nějak setřídit. To ale udělám asi (určitě) až zítra.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12592
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » čtv pro 31, 2020 23:22

zburget píše:Ale, abych do toho přehnaného optimismu vnesl trochu reality, na nové AP jsem nenašel všechny matriky(!?!?) Narazil jsem na jednu, kde není zveřejněný ani smímek!


Takových jsem našel taky několik, které v původním systému jsou normálně dostupné. Snad to doplní.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » čtv pro 31, 2020 23:49

to bylo první, o čem jsem psala. Běžně přístupné matriky mají O skenů. Ivančice 2x.
zZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků