Ako bádať v slovenských archívoch

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Ako bádať v slovenských archívoch

Příspěvekod duros » pát lis 20, 2009 23:10

Tak som vyrobil článok, v ktorom som zhrnul svoje poznatky a to, čo som tu doteraz prezentoval o slovenských archívoch. Keďže mi to tu rozhádzalo moje formátovanie článku, zavesil som to ku svojmu webu. Celý článok nájdete tu:
http://www.snopekovci.tym.sk/slovak_archive.htm
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Zdenek » sob lis 21, 2009 18:12

Zdravím
Chtěl jsem se kouknout,co jste vytvořil,ale můj antivir mi v tom brání. Máte nějakou radu?
Děkuji Zdeněk. :cry:
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod duros » sob lis 21, 2009 21:03

Co Vam hlasi Vas antivir? Prave som prezrel stranku, ziaden skodlivy kod nevidim. Je vsak mozne, ze Vas antivir reaguje na vysledky "Web of Trust", kde ma domena tym.sk velmi spatne meno.

Edit: kedze mam zalozne stranky na domene comxa.com, mozete skusit tu: http://snopekovci.comxa.com/slovak_archive.htm
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Zdenek » ned lis 22, 2009 14:59

Druhý odkaz funguje.
Super,kdyby se dával genealogický Oskar,tak bych Vás navrhl. :lol:
Velký Dík. Ještě jednou si to musím pročíst. :shock:

Zdeněk Olomouc.
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod duros » pon lis 23, 2009 11:28

No ale je to divne - je to ten isty subor, takze problem bude najskor s tou domenou tym.sk. Budem rad, ak mi napisete, aky antivir a co hlasil.

Inak dakujem za ocenenie, ale zdaleka si nemyslim, ze by som si ho zasluzil:-))) Su ovela lepsie stranky s odkazmi, napr. taky pan Ilcik, alebo pani Blanka Lednicka. Od tych som sa vela naucil. Navyse to bolo dost narychlo urobene, takze som este doplnil (podla poradia v clanku):

- priklady zapisov v matrikach z jednotlivych obdobi,
- pisanie a citanie niektorych spoluhlasok v madarcine,
- v supisoch odkaz na priklad dotaznika s otazkami a odpovedami Terezianskeho urbara, vratane mojej transkripcie,
- linky doplnene o matriky obce Jakubany (pri Presove) a stranky p. Cisarika a Pavlovica, ktori sa venuju vychodnemu Slovensku,
- odporucania a postupy pri prehladavani databaz radixrobotom a supisu danovnikov z r. 1715.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod bursica.d » pon lis 23, 2009 13:28

Souhlasím s tím, že si zasloužíte genealogického Oskara. Vaše stránky jsou perfektní učebnicí bádání ve slovenských archívech i maďarských genealogických termínů. Děkuji za tyto stránky.
Vyzkoušela jsem oba dva odkazy, ale žádný mi nehlásil virus. Používám prohlížeč Firefox, AVG 9 a Kerio Personal Firewall.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Zdenek » pon lis 23, 2009 20:44

Problém vyřešen. Stačilo zakřížkovat okýnko DŮVĚRYHODNÝ.
Zdenek
 
Příspěvky: 1262
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků