Digitalizace v Opavě

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Digitalizace v Opavě

Příspěvekod jtks » ned srp 09, 2009 19:47

Byla jsem v ZA Opava a mimo jiné jsem se zeptala, jestli taky budou digitalizovat.

Můžete se tedy těšit, Opava digitalizuje! Zveřejnit na netu to hodlají sice až celé, ale mělo by to být už příští rok.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod Rozina » ned srp 09, 2009 22:00

Toto jsem si zkopírovala 30.6.2009 na web. stránkách ZA Opava:

Zpráva o průběhu digitalizace matrik a jejich zpřístupnění na internetu
30.06.09 11:40 | Permalink
Vážení badatelé, oznamujeme Vám, že od září 2008 probíhá postupná digitalizace části Sbírky matrik, která je uložena v opavské centrále archivu. V průběhu této práce jsou jednotlivé svazky matrik přemisťovány mimo Opavu a stávají se tím dočasně badatelsky nepřístupné. Z tohoto důvodu Vám doporučujeme, abyste si před návštěvou naší badatelny ověřili, zda jsou k dispozici právě ty matriky, do kterých chcete nahlížet. Předpokládáme, že digitalizace celé sbírky přibližně do r. 1910 bude ukončena v průběhu roku 2009 a v r. 2010 budou data zveřejněna na internetu. Takto dálkově zpřístupněné matriky nebudou již předkládány k prezenčnímu studiu v badatelnách našeho archivu.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Re: Digitalizace v Opavě

Příspěvekod ozana » pon srp 10, 2009 13:51

jtks píše:Byla jsem v ZA Opava a mimo jiné jsem se zeptala, jestli taky budou digitalizovat.

Můžete se tedy těšit, Opava digitalizuje! Zveřejnit na netu to hodlají sice až celé, ale mělo by to být už příští rok.

My víme...
http://www.archives.cz/zao/za_opava/home/aktuality/index.php
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Matriky ZA Opava online!

Příspěvekod pg » pát led 08, 2010 21:39

A je to tady! Matriky Zemskeho Archivu Opava jsou online:

http://matriky.archives.cz/matriky_lite/MenuBar.action
Uživatelský avatar
pg
 
Příspěvky: 111
Registrován: pon led 04, 2010 22:06
Bydliště: Oppavia, Silesia / Turicum, Helvetia
Oblast pátrání: Opavské Slezsko: Lesní Albrechtice / Olbersdorf (Waldolbersdorf), Rosochatský mlýn / Rosochatzer Mühle, Jelenice / Hirschdorf, Březová / Bries, Jančí / Jantsch, Větřkovice / Dittersdorf, Kaménka / Kamitz, Véska / Dörffel, Vlkovice / Wolfsdorf, Bílovec / Wagstadt, Stará Ves / Altstadt, Hlubočec / Tiefengrund, Jakubčovice / Jakubschowitz, Skřípov / Skripp
Valašsko: Růžďka, Bystřička

Příspěvekod Rozina » pát led 08, 2010 21:49

To není nic nového. Už od 2.1.2010 to pracuje a při přetížení někdy už také nepracuje.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod ozana » stř bře 31, 2010 18:17

Jestli jste se těšili tak jako já, že od 1.4.2010 (od druhého čtvrtletí) budou dostupné všechny matriky, tak bohužel nebudou. :x Nějak se to zaseklo, některé matriky nejsou naskenované a musí skenovat, další jsou špatně označené a musí se jednotlivě identifikovat. :roll:
Bude však zveřejněn průběžně aktualizovaný seznam dosud nepřipojených matrik.
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod artepa » stř bře 31, 2010 20:17

No já se teda těšila a moc. Každý den se dívám, zda je tam přidali. Alespoň, že je tam část. Pro nás z druhého kouta republiky je to velké usnadnění
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod jtks » stř bře 31, 2010 23:52

Já se taky těšila. Už jak bylo zmíněno v jiném vlákně, že v Olmiku už matriky nepůjčují, protože už jsou všechny na netu, nebo brzy budou... A ty moje stále nic :(
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod Zdenek » čtv dub 01, 2010 16:43

Jo jo taky mě tím zmátli. Já jsem zrušil všechny naplánované návštěvy Olomoucké pobočky, ale vypadá to, že budu muset opět udělat úpravy ve svém diáři. :?

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Anna » čtv dub 01, 2010 18:22

Moc si cením, že se postupně objevují matriky na internetu, že se člověk z druhé strany republiky nemusí složitě dopravovat do vzdálenéhéo archivu, v klidu a pohodlí domova si najednou prohlídne i několik matrik najednou. Jen kdyby to šlo o trošku rychleji, v poslední době nám nějak zamrzli i Mormoni, o Brnu a Plzni ani nemluvě. Jediný, kdo tedy fakt jede je Třeboň, ačkoliv moji předci z této oblasti nepochází, strašně se mi líbí, že uvěřejňují i digitální rejstříky a kroniky obcí. Je to bomba, kéž by to takhle fungovalo i jinde.
Já osobně bych potřebovala dokončit Opavu (jmenovitě Přerov), zveřejnit Prahu a Zámrsk. Trošku se už ztrácím v těch termínech zveřejnění, nemá někdo náhodou aktuálnější informace?
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod jkjk » úte dub 06, 2010 14:13

Anna píše:Trošku se už ztrácím v těch termínech zveřejnění, nemá někdo náhodou aktuálnější informace?

Aktualni prehled se snazim udrzovat tady http://genealogie.phorum.cz/viewtopic.php?t=1067.
jkjk
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř srp 26, 2009 16:57
Oblast pátrání: Prachaticko, Mělnicko, Mladoboleslavsko, Uherskohradišťsko, Slovensko

Příspěvekod artepa » pát dub 30, 2010 18:28

Opava počátkem března přidala další matriky, ale bohužel se s tím objevil problém. Nešly načítat stránky, ani u těch matrik, které předtím fungovaly :cry: Takže to zas stáhly. Pracuje se na odstranění.
Problém byl alespoň tam, kde hledám
Zřejmě je to důvod, proč nyní nejsou další matriky na netu
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod artepa » pát čer 18, 2010 21:04

Tak to vypadá, že Opava to bere od konce seznamu far :D Nekontrolovala jsem všechno, ale ty co mě zajímají jsou na konci nebo na začátku. Na konci už tam jsou všechny matriky, před pár dny tomu tak nebylo. Je to super :wink:
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod levape » sob čer 19, 2010 11:20

Asi trochu ochladím Váš optimismus. Včera mně napsali: "V tuto chvíli jsou už napojeny téměř všechny kopie, které jsme měli k dispozici. Celá databáze byla navíc zkontrolována a byly z ní odstraněny všechny zjištěné chyby - byly odpojeny neúplné kopie a revidováno správné napojení kopií na popisy matrik. Jestliže se v popisu matriky neobjeví ikona k otevření kopie, znamená to, že její sken nebyl pořízen. Všechny chybějící kopie se chystáme dodatečně zhotovit a postupně doplnit do databáze. To si však vyžádá delší čas".
levape
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 03, 2008 18:25

Příspěvekod artepa » sob čer 19, 2010 16:29

Hmm, tak to není moc dobrá zpráva. To se těch hranických matrik hned tak nedočkám. Mě už ani neodpovídají na email, na dotaz. V jedné matrice chyběla jedna stránka, na které mě zajímal jeden zápis. Zřejmě tam už nepřipojí ani matriky, které byly chvíli připojené v březnu, ale protože nefungovalo prohlížení, tak je stáhly. Nezbývá než čekat až se to podaří dokončit
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Další

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků