Co říkáte úředním hodinám?

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Co říkáte úředním hodinám?

Příspěvekod Dr. Taby » pon črc 31, 2006 12:24

Byl jsem v Litoměřickém archivu a jediné co bych archivům všeobecně vytkl, jsou úřední hodiny. Jde mě velice těžko skloubit dohoromady čas pro práci, rodinu a bádání. Naštěstí mám ten archiv jen 20 km, až budu dělat moravskou větev, tak to bude z Ústí pěkně daleko. Zajímalo by mě, jak to řešíte vy.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod namor » pát led 19, 2007 12:46

Chtělo by to být konkrétnější. V Litoměřickém archivu jsem ještě nebyl, ale také se tam chystám. Ve většině mnou navštívených archivech jsou úřední hodiny identické. Pondělí a středa jsou delší, úterý a čtvrtek zase kratší v pátek bývá zavřeno. V poledne půlhodinová přestávka. Jsou samozřejmě i vyjímky, ve VÚA je zavřeno i v pondělí, v AHMP je každý den do 16 hod., ale polední pauza je celou hodinu, v NA polední přestávka není. Do Zámrsku jsem jel autem na den, ale to se určitě nevyplatí časově ani finančně. V Třeboni jsem si předem zajistil privát a byl jsem tam na tři dny. Vždy záleží na tom, kolik toho potřebujeme probádat a co jsme tomu ochotni věnovat.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Re: Co říkáte úředním hodinám?

Příspěvekod koldez » čtv dub 12, 2007 20:24

Dr. Taby píše:Byl jsem v Litoměřickém archivu a jediné co bych archivům všeobecně vytkl, jsou úřední hodiny. Jde mě velice těžko skloubit dohoromady čas pro práci, rodinu a bádání. Naštěstí mám ten archiv jen 20 km, až budu dělat moravskou větev, tak to bude z Ústí pěkně daleko. Zajímalo by mě, jak to řešíte vy.


Určitě je problém se vzdálenějšími archivy. Bydlím na Moravě, ale potřebuji pátrat v Litoměřicích. Kvůli té vzdálenosti stále cestu odkládám, protože nemá smysl se vypravit na kratší dobu než tři dny. Když už jsem se jednou vypravil, zjistil jsem ve vlaku v Lysé n/L, že nemám s sebou brýle, čili, že jedu zbytečně. Ještě jsem tam nebyl. Mám ale dotaz : může mi někdo poradit
levné ubytování?
Ještě jeden dotaz : jak daleko je z nádraží v Litoměřicích do archivu?

Děkuji,
koldez
koldez
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř led 24, 2007 18:39
Bydliště: Šumperk
Oblast pátrání: Pecka a okolí


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků