MZA - doplněk pro prohlížeč

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » stř zář 01, 2021 14:54

Klidně počkám, zas tak hrozného se nic neděje.
Jen mě štve MZA, napřed, že to nejde z X důvodů a dělat to rozhodně nebudou a najednou , až na tom kolega nechá čas a práci, tak kuk a je to hotovo... Tohle je takové neseriozní... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29310
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zedir » stř zář 01, 2021 15:32

Zora píše:Klidně počkám, zas tak hrozného se nic neděje.
Jen mě štve MZA, napřed, že to nejde z X důvodů a dělat to rozhodně nebudou a najednou , až na tom kolega nechá čas a práci, tak kuk a je to hotovo... Tohle je takové neseriozní... Z


To jsou přesně i moje pocity. Znovu opakuji, že je to perfektní, že něco takového udělali, za jas a kontrast mám opravdu radost a chválím MZA a nechci vypadat, že si pořád stěžuji... ale zároveň MZA už opravdu užil tolik "důvodů" pro to a ono, výmluv, proč to nejde a nepůjde nebo proč to nebudou dělat, i kdyby to šlo a najednou to jde doslova ze dne na den. S kolika asi dalšími věcmi není v reálu žádný problém kromě těch, které MZA uměle vytváří (viz sčítací operáty).
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 17:41

Zdravím, koukám že se v MZA taky občas pracuje :D
dneska večer na to mrknu a odmažu z doplňku věci, které tam MZA přidalo, aby nebyly duplicitní. jak to bude dám vědět a bude zase stačit aktualizovat odkazem :) :D
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » stř zář 01, 2021 17:49

Děkujeme. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29310
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 17:52

hmm koukám že aktualizován je jen web s matrikami .... sčítání lidu je po starém ... zkusím poladit :D
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » stř zář 01, 2021 18:05

bude to taková hra na kočku a na myš :D
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » stř zář 01, 2021 18:46

Cha, takže MZA!

Taky bych se přimlouval za to znovudoplnění datace, a teda jak ta posunovací tlačítka rozhodili na obě strany, zdají se mi ty vpřed a vzad dost nepohodlně daleko - paradoxně čím dál jsou taková tlačítka od sebe, tím přesněji je potřeba hýbat myší, protože je hrozně snadné je rozmáchlejším gestem na tu či onu stranu přejet (samozřejmě existuje i situace, kdy je blízko moc blízko, ale tohle je daleko, které je evidentně moc daleko...) Možná aspoň nějak schovat to zcela zbytečné slovo Snímek?
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » stř zář 01, 2021 19:19

Taky sem si říkal, že sou ty tlačítka strašně daleko od sebe. Takže je fajn, že nejsem v tomto sám.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zedir » stř zář 01, 2021 20:45

S tlačítky souhlas, na první pohled by mě to nenapadlo, ale při procházení v praxi je to vidět raz dva.

PS: jedna technická. Nejde nějak (ať v rámci doplňku, tak čistě například v nastavení v počítači, myši...) nastavit citlivost klikání tak, že když si prohlížím snímek na AP a který rychle posunuji za sebou, abych pohodlně postupně četl všechny části snímku, aby to AP nechápala tak, že ten snímek neustále přibližuji? To, co v podstatě ustalo, se teď zase s velkou parádou vrátilo. Uzamknutí pozice funguje, jak má, ale ta AP to nechápe, že jen posunuji snímek a že ho opravdu nechci přiblížit na atomy. Dva různé kliky pro posun chápe jako dvojklik pro zoomování. Zkoušel jsem snížit citlivost myši, co to jen šlo, ale výsledek je pořád stejný.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 20:48

Ok, takže máme tady dalśí update... je trošku šitý rychlou jehlou, tak snad sem nenasekal néjakou chybu :) kdyztak dejte zas védét
pro aktualizaci ručné staćí zase pouze kliknout na odkaz:
https://github.com/rasasak/MZA_tweak/ra ... ak.user.js
a dát AKTUALIZOVAT

a teda co se změnilo
- muj zamek polohy a zoomu na matrikách smazán (nechal jsem jejich implementaci), na scitani lidu jsem svoje tlacitko nechal (tam MZA na to nejak kasle :D)
- schovani minimapy, stejne jako se zoomem .... na matrikach je ten od MZA, na scitani nechavam vlbu v nastaveni
- na základé diskuze kolegů nademnou, sem nechal puvodni razeni tlaćítek listování ( -25 .. -10 .. -1 .. +1 .. +10 .. +25) serazeno hezky u sebe, + tam jsou zapracovány nová tlaćítka mza (zaćátek / konec)
- volby +/-10 a +/-25 jsou v nastaveni samostatne schovatelne, dejte si tam kdo co má rád :D

- kompaktni rezim ..... tohle berte jako spis takovy prototyp... nejedna se o velke zmeny jako byly navrhovany o par stran driv... vicemene jsem zmensil jen mezery mezi polozkama a smazal nektere radky ... jedna se o zkousku funkce ... ale nekomu to muze prijit vhod a vyhovovat :) tak sem to tam nechal ( jo a mat tam smazate taky to slovo SNIMEK :D)

no snad sem na nic nezapomel ..
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 20:57

@Zedir
hmmm ono to nebude o citlivosti ... protože co se dívám do dokumentace tak ta galerie zoomuje na KLIKNUTI .... ne na dvojklik
tzn pokud kliknes, a nepohnes mysli dostatecne vcas tak to asi nevyhondnoti jako tažení, ale kliknutí ... a tim se priblizi

co se dívám celkem jednoduse se dá "click to zoom" vypnout, ze by se zoomovalo jen koleckem mysi ... bylo by to prijatelne ?

a vubec .. řádek sem tam vlozil .... takze nyní na kliknutí se nepřiblíží.
kyby nekomu chybelo ... muze se teoreticky zas udelat volba v nastaveni :-)
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod greghouse » stř zář 01, 2021 21:07

Rasasak píše:kyby nekomu chybelo ... muze se teoreticky zas udelat volba v nastaveni :-)


Tak snad jim v tom případě dojde, že na "vině" je ten váš skript a budou si stěžovat :-D
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zedir » stř zář 01, 2021 21:09

Naprostá paráda! Přesně nějak takhle jsem si to ideálně představoval. Když člověk sedí v matrikách hodiny, prohlíží více než 500snímkovou matriku a na jednom snímku se mu to pětkrát nechtěně přiblíží, je to velká zkouška nervů. Nevlastním klobouk, takže musím smeknout jen imaginární, snad to ale nebude tak na škodu. Za sebe opravdu moc děkuju, moc si vaší práce a zapálení vážím! Děkuju ještě jednou a hurá zpátky do matrik, tentokrát to bude už procházka růžovou zahradou...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6292
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » stř zář 01, 2021 21:10

parádá, díky! ale ještě ohledně těch posunovacích hodnot - zrovna u sčítacích operátů by se krok +/- 2 možná fakt hodil, protože u naprosté většiny ročníků je to vždycky avers s vyplněnými údaji, a vesměs prázdný a zcela nezajímavý revers, který je naprosto zbytečně potřeba "překlikat", aby se člověk dostal k další jednotce.
Když zanedbáme ty vzácné případy, kdy na tom reversu něco zajímavého (nebo vůbec něco) je, polovina kliknutí je zbytečná.
(Nehledě na vložené lístečky, které ten poměr ještě zhoršují a do jakékoli plynulosti a predikovatelnosti listování samozřejmě házejí vidle: prohlížeč MZA v tomhle prostě nemůže konkurovat těm ostatním s průběžným náhledem na snímky po straně, kde člověk vidí, co ho čeká na dalších snímcích a může klikat podle toho přímo na náhledy.)
Já si pak dodatečně říkal, jestli možná tu zkušenost z adresáře neaplikuju moc vehementně i na matriky a jestli je ten menší krok fakt potřeba, a pak mi došlo, že vlastně automaticky zahrnuju i operáty... měl jsem si to uvědomit a zmínit explicitně, každopádně dávám ke zvážení.
zeter
 
Příspěvky: 3330
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » stř zář 01, 2021 21:14

@zedir a ostatni co stihli aktualizovat .... prokliknete odkaz na aktualizaci jeste jednou :D
nasel sem este lepsi volbu pro zoom ...
jedno-klik nezoomuje
double-klik zoomuje :)

to by snad melo uspokojit vsechny :D
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků