Actapublica

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » ned bře 03, 2024 13:39

Mám stejný problém.
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned bře 03, 2024 13:44

Uf, to jsem ráda...,
Tedy - Vám to nepřeju, ale teď vím, že to není u mě. Děkuji. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod greghouse » ned bře 03, 2024 13:52

Teď si uvědomuju, že sem to měl spíše formulovat "ukazuje mi to taky", neboť zrovna v tuto chvíli to pro mě problém není :-)
Převodník starých odkazů Acta Publica - pro převod starých odkazů jednotlivě, hromadně i v souborech.
Uživatelský avatar
greghouse
 
Příspěvky: 484
Registrován: stř pro 26, 2018 1:04
Oblast pátrání: Tukleky a okolí (okres Písek), Telč, Dačice a okolí, Derfle a okolní obce

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » ned bře 03, 2024 13:53

Super, neublížila jsem a ještě se mně dostalo informace, ještě jednou dík. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod readr » pon bře 11, 2024 12:35

V letech 2024–2025 bude Moravský zemský archiv v Brně přebírat velké množství matričních přírůstků (cca 3000 svazků, běžný počet byl kolem 220 knih ročně), které budou postupně zpracovávány a zveřejňovány v internetové aplikaci Acta publica. Z kapacitních a provozních důvodů je předpokládaná doba ukončení digitalizace všech nově převzatých matrik v řádu několika let. V letošním roce budou primárně zveřejňovány matriky zemřelých, a to v pořadí, v jakém byly do archivu převzaty. Matriky oddaných budou zpracovávány a zpřístupňovány v roce 2025.

R
readr
 
Příspěvky: 192
Registrován: úte lis 15, 2016 19:04
Oblast pátrání: Jižní Morava

Re: Actapublica

Příspěvekod zeter » úte bře 12, 2024 15:57

no, nějak takhle to muselo dopadnout a smysl to asi dává - jsem zvědavý, jestli odsunou i digitalizaci případných přírůstků knih N
zeter
 
Příspěvky: 3308
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: Actapublica

Příspěvekod Sil » stř bře 27, 2024 15:46

27.3.2024 - nové přírustky
Sil
 
Příspěvky: 275
Registrován: úte črc 25, 2017 20:43
Oblast pátrání: Česká republika, Brno a okolí, Kanice, Babice nad Svitavou, Bílovice nad Svitavou, Měrovice nad Hanou, Uhřičice, Polkovice, Kojetín

Předchozí

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků