MZA - doplněk pro prohlížeč

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » úte pro 07, 2021 11:43

u mě dobrý naprosto, jen už nevím, jak poděkovat. Z
PS místo: "ale když už jsem ležel v kódu,.." jsem četla v kómatu... normálně jsem se vyděsila. Jen to ne ... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » čtv pro 09, 2021 21:00

Provedena opravná aktualizace
https://github.com/rasasak/MZA_tweak/raw/main/MZA_tweak.user.js

měla by být opravena chyba v prohlížečích firefox, na kterou upozornil zeter
Naposledy upravil Rasasak dne pát pro 10, 2021 13:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » pát pro 10, 2021 12:58

(zmíněný potížista děkuje a potvrzuje, že již to premáva :-D )
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » úte bře 01, 2022 17:44

Všiml jsem si že po přihlášení vykazoval doplněk chyby...
snad opraveno, a nyní by měl fungovat i pokud je člověk příhlášen na MZA. včetně ukadání do vlastních záložek

pro rucni aktualizaci opět klik:
https://github.com/rasasak/MZA_tweak/raw/main/MZA_tweak.user.js?v=093
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Zora » úte bře 01, 2022 17:57

Děkujeme :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29114
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » sob kvě 21, 2022 14:57

A máme tu další malý update, který třeba někomu příjde vhod :)

přidány základní klávesové "zkratky":
klávesa HOME -- skočí na první stránku
klávesa END -- skočí na poslední stránku
šipka_vpravo nebo klávesa A -- posune o stránku zpět
šipka_vlevo nebo klávesa D -- posune o stránku vpřed

tyto zkratky fungují pouze když není "nakliknuta" oblast s listinou. Poté má přednost ovládání prohlížeče listin (šipky posouvaji dokument po ploše misto prochazeni stranek).
Poznat se dá dle toho, že kolem dokumentu se objeví černý rámeček...
Pro opětovnou aktivaci stačí kliknout kamkoli mimo tento rámeček


Aktualizace opět buď sama vyskočí, nebo stačí kiknout:
https://github.com/rasasak/MZA_tweak/raw/main/MZA_tweak.user.js
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » sob kvě 21, 2022 15:53

Ty hotkeye jsou dobrý nápad!
Mohl bych mít ale připomíku? Home / End mi přijdou jako hodně "nebezpečné" člověk s nima odskočí snadno hodně "naprudko" úplně na kraj.
A šipky fungující jen mimo aktivní oblast se skenem jsou taky trochu nepraktické. Navíc - ve FF nikde nevidím žádný černý rámeček, takže je to dost zavádějící, jakou funkci zrovna šipky mají. Nadalo by se udělat třeba to, že by pro posuv na následující stránky byla klávesová zkratka třeba Ctrl + šipka? To by pak případně mohlo fungovat vždycky, bez ohledu na to, která oblast stránky je zrovna aktivní. A ještě navrhuju přidat hotkey PgUp / PgDown pro ± 10 stránek a případně Ctrl + PgUp / PgDown pro ± 25 stránek? A skonk na začátek / konec bych dal taky s tím Ctrl - přece jen je to trochu ochrana proti zmáčknutí omylem. Tedy vše za předpokladu, že by to nebylo řešitelné pouze nějak extrémě složitě.

…a když už sem píšu, tak pár postřehů - když se v nastavení zapne seskupení přípínáčků, tak se ikona připínáčku zobrazuje vždy, i když v matrice žádné připínáčky nejsou.
Referenční pás navrhuju přejmenovat na "postranní pás" - to slovo "referenční" je tam takové divné. A ten pás mi se mi ve FF chová trochu divně - ale možná je to záměr. Když ho zobrazím, tak je zobrazený normálně celý do okamžiku, kdy na něho najedu myší. Tedy přesněj do okamžiku, když z něj myší sjedu. Pak se mi napůl zasune doleva mimo obrazovku a vyskočí v plné šířce, jakmile na něj zase najedu myší. Pokud je to napůl schování úmysl, šlo by udělat, aby se takto napůl schovaný už rovnou zobrazil při zapnutí? Aby na něj nebylo potřeba nejdřív najet myší? A schoval bych ho pak klidně ještě víc - klidně jen na 1/3 nebo 1/4.
A nakonec nechávám na zvážení zachování kompaktního režimu ve stávající podobě. Už ten originál MZA vypínač záhlaví a zápatí ušetří víc místa, než kompaktní režím ze skriptu. A v případě, že je zapnuto obojí, tak zmizí důležité ovládací prvky.
Navrhoval bych, aby v kompaktním režimu bylo následující:
- šipku "Zpět na vyhledávání" nechat vpravo, tam, kde ji má originál MZA, aby se to zbytečně nepřesouvalo a nepletlo
- tlačítka "Snímky", "Podrobnosti" a "Části" nechat ve světle hnědém pruhu (s tímhle zkráceným textem)
- v případě, že bude od MZA schováno záhlaví a zápatí, tak "někam" do toho světle hnědého pruhu přesunout ikonu lupy pro skok na prázdný formulář hledání. Ten link není úplně k zahození.
Tím by se ušetřilo dalších pár pixelů z lišty pro větší plochu skenu.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » sob kvě 21, 2022 16:23

Ty nově přidané klávesy mimochodem nefungují ve full-screenu, šipky tam jen hýbou snímkem.

U těch připínáčku jsem si taky říkal, že často jen vzbuzují zbytečné naděje - možná kdyby se ta ikonka zobrazovala jen v případě, že je matrika nějak členěná.

Kompaktní režim mi vyhovuje tak, jak je.

U referenčního pásu jsem pozoroval podivné chování - u sčítacích operátů se postupně kumulativně předbíhá (nebo jak to popsat), takže se zobrazený snímek se v pásu ocitne i dost daleko mimo zobrazený výsek pásu a člověk musí scrollováním zjišťovat, kde vlastně je.
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » sob kvě 21, 2022 16:37

@zburget

Ahoj, díky za podněty...

home/end - jelikož okolo nejsou žádné běžně používané klávesy, pŕíjde mi právě překliknutí né tak ohrožující (jako by vzniklo pouzitim kláves pgUp a pgDown)
pgup/pgdown - z duvodu výše zmíněného možná by bylo lepší posun o 10 stran dát na šipky nahoru/dolu ? ?

co se týká černého rámečku, všiml sem si pravda že se objevuje jen v chrome u scitacich operatu .... myšlenkou je ale proste nemít nakliklý ten seadragon prohlizec
jakoze uprimne ... ja to mel puvodne nastavene ze to reagovalo kdekoliv kdykoliv globalne ... ale nevim jestli nekdo nepouziva ty vestavene zkratky toho seadragon prohlizece... tak sem je proste pro jistotu nechal aktivni

prave u sipek davat nejakou kombinaci mi prijde nevhodne, jelikoz ma jit o urychleni prace coz se zkratkama postrada smysl... zbytecne slozite

postrani pas zni lepe ... prepisu
jo schovavani je funkce toho pásu karet, a moc s tim asi neudelam protoze je primo vlastnost toho seadragon prohlizece co pouziva MZA .... muzu omrknout jesli by se ale nedalo inicializvat v tom polozatazenem stavu....

kompaktni rezim MZA ma tu nevyhodu, že odstranuje ovladaci prvky, takze clovek musi prepinat sem a tam .... nas kompaktni rezim ma stejnou vysku a pritom vsechny ovladaci prvky ....
je pravda ze se jen nesmi pouzivat oba zaraz :D ... z uzivatelskeho hlediska bych mohl asi tlacitko MZA rezimu skryt kdyz je zapnuty doplnkovy rezim ...

šipka zpet umistena v pravo mi prijde z UI hlediska jako totalni kravina :D .... navic ve scitacich operatech je spravne vlevo ... takze ci slovek nevybere v jednom to bude vzdy prehozene

jo diky za ten bug spendliku pri zadnych spendlicich ... mrknu na to
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » sob kvě 21, 2022 16:42

@zeter

jo pravda fullscreen mne nenapadl ... ono tam teoreticky je prohlizec pres celou obrazovku, takze se to chova jako kdyz ma clovek nakliknuty prohlizec... preferuje vychozi klavesove zkratky

jakoze resenim je vyse nastinene zruseni vychozich zkratek (to posouvani po obrazovce) pouziva to vubec nekdo ? :D

jo bug se spendlickama omrknu a opravim

na pas zkusim mrknout ale jak rikam je tam defakto jen zapnuta interni funkce toho prohlizece :-/ zkusim zjistit jestli se to nahodou netluce s necim ode mne ....
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod Rasasak » sob kvě 21, 2022 17:10

ok zatim malá uprava :D
https://github.com/rasasak/MZA_tweak/raw/main/MZA_tweak.user.js

- opraven bug s připínáčky, měl by kontrolovat počet přípínáčku a při počtu 0 dropdown vůbec neukazovat.
- přepsán referenční pás na postranní pás
- přidány klávesové zkratky :
šipka_nahoru nebo klávesa W -- posune '+10 stránek'
šipka_dolu nebo klávesa S -- posune '-10 stránek'

klávesové zkratky taktéž nastaveny globálně ... prostě fungují furt ... uvidíme jestli si nekdo bude stezovat že mu teď zase nefunguje posouvání po obrazovce :D
Uživatelský avatar
Rasasak
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 08, 2020 16:46

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » sob kvě 21, 2022 18:16

No, já šipky pro pohyb ve skenech používal :-) Takže úplně globálně to nebude úplně dobrý ;-)
Proto jsem navrhoval ty kombinace s Ctrl.

Když nemusím, na myš nesahám. Pokud funguje ovládání z klávesnice, je to k nezaplacení. Vadí mi, když se přepnu na stránku, že musím kliknout do obrázku, aby začaly fungovat šipky a +/-.
Takže kdyby šipky pro pohyb obrázkem a +/- pro zoomování fungovaly globálně a pak "nějaké" klíávesy pro listování, nemělo by to chybu. Když už mám ruce na klávesnici, je mi jedno, že k něčemu přimáčknu Ctrl.
Navíc - pokud chci šáhnout na šipky, stejně musím pustit myš. takže Ctrl na levé ruce mi už nevadí. AWSD mi nikdy k srdci nepřirostlo, takže i když vím, že funguje, stejně intuitivně šáhnu pravou rukou po šipce. Ta nahmatám snadněj i bez sundání očí z monitoru, než AWSD :-)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » sob kvě 21, 2022 18:25

Ještě k tomu kompaktnímu režimu - náš kompaktní režim je o pír pixelů větší, než ten MZA.
MZA kompaktní režim sice odstraní ovládací prvky, ale takové, které jsem tam stejně k ničemu. Jediné, co jim tam potom chybí, je link na vyhledávací stránku.
Když jsou zapnuté oba kompaktní režimy, tak tam už opravdu chybí podstatné ovládací prvky. Proto jem navrhoval, že by v "našem" kompaktním režimu mohly být tlačítka "Snímky", "Podrobnosti" a "Části" v tom světle hnědím pruhu, vlastně stejně, jako je v originálním designu, a jen v případě, že by někdo zapnul oba kompaktní režimy dohromady, tak by se na zobrazenou světlě hnědou lištu ještě přihodil link na vyhledávací stránku. Pak už neexistuje nic, co by při "normální" práci na obrazovce chybělo. A přibyla by trocha pracovní plochy. Každý pixel, který není zaplácaný nějakou lištou, je dobrý.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zburget » sob kvě 21, 2022 18:29

…a co udělat listování pomocí AWSD / Ctrl + šipky a šipky bez Ctrl nechat posouvat sken?

Je možné nastavit +/- tak, aby fungovalo okamžitě, bez nutnosti nakliknutí seadragonu? (Případně i ty šipky, pokud by byly použité pro posun obrázku?)
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12578
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: MZA - doplněk pro prohlížeč

Příspěvekod zeter » ned kvě 22, 2022 19:32

Hlásím poruchu - políčko s číslem snímku nejde editovat, nedá se do něj napsat číslo
zeter
 
Příspěvky: 3296
Registrován: čtv zář 01, 2016 6:54

PředchozíDalší

Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků