Zdravý rozum, GDPR, obce, přístup archívů,…

Úplně volně, ale prosím slušně. Než něco napíšete, rozmyslete si, jestli tím někoho nenaštvete.

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon led 17, 2022 23:11

Mizí spousta věcí i starých... bohužel, než by to někdo kontroloval, nebo alespoň očima prolétl, raději se to stáhne... Nebo se vypoví tomu, kdo publikuje, možnost sdílet prostor na webu...

Ale nemá smysl naříkat, nelze to nijak ovlivnit...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon led 17, 2022 23:19

Možná začínám být už trochu off-topic, ale přijde mi, že čím dál tím více se dnešní doba řítí do paradoxní situace, kdy místo toho, abychom měli jednodušší přístup k informacím než kdy jindy, abychom jich měli mnohem větší množství než kdy jindy a díky moderním technologiím a celkové rozumnosti společnosti by bylo všechno uchopitelnější a jednodušší, vracíme se pomalu do temných dob, kdy se přístup k informacím ztěžuje, protože se vymýšlí milion absurdních pravidel, předpisů, zákonů, které už samy o sobě postrádají smysl a když si je vyloží dle svého ještě byrokratická chiméra, výsledky jsou úplně obludné a dopátrat se požadovaného cíle skoro nemožné... Jak se doba a společnost snaží zajistit v duchu humanismu, demokracie a politické korektnosti právo všem na všechno, nakonec to skončí, že nikdo nebude mít právo na nic, protože to vždycky bude odporovat nějakému zákonu, předpisu, vyhlášce a aby se někdo necítil ukřivděně, raději se něco stáhne, zakáže, nezveřejní...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon led 17, 2022 23:22

a máš řešení?
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon led 17, 2022 23:26

Jednoduše používat to, čím nás a naše dávné předky v afrických savanách obdařila příroda, jinak bude ten dnešní homo byrocraticus slepou vývojovou větví, kterou jako lidé zbytečně vyhyneme...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon led 17, 2022 23:33

to je cíl, ale nepíšeš, jak toho dosáhnout. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » pon led 17, 2022 23:48

Pokud tedy nevadí, že už jsem úplně off-topic, tak jednoduše musí každý začít u sebe. Používat mozek, nebýt naivní, zpochybňovat všechno, co nám kdokoliv tvrdí, bez ohledu na to, jestli náhodný kolemjdoucí, známý, šéf nebo média a politici. Najít u někoho kritické přemýšlení je dnes těžší než zpozorovat lochnessku. Je jedno, jestli se jedná o politiku, covid, oblíbený sportovní klub nebo náboženství, drtivá většina lidí naprosto slepě věří tomu, čemu se rozhodli věřit a nic s tím neudělá ani tuna důkazů mluvících o opaku. Samozřejmě je jasné, že každý člověk podléhá více nebo méně konfirmačnímu zkreslení, ale o čem mluvím, je ochota se s ním porvat, přestat slepě vnímat autority (ekvivalentně k těm příkladům, které jsem dal - politika/imunologa/trenéra/duchovního) a přemýšlet, jestli to, co mi tvrdí, je pravda, jestli je to žádoucí, jestli to není cesta vedoucí do pekel. Třeba politická korektnost, kdy ve Švédsku zjistili, že jejich vlastní národní vlajka je rasistická, ale vlajku ISIS si klidně můžeš vyvěsit, takovou cestou do pekel je. Kdyby se Švédi nenechali zmanipulovat vlastními politiky a médii, nikdy by na takovou absurdnost nemohli přijít - a to je to, o čem mluvím. Jeden člověk změnu nevytvoří, ale všichni dohromady ano. Za posledních 20 let a obzvlášť 10 se svět tak změnil k nepoznání oproti tomu, co pamatuju. Je o tolik absurdnější, protože čím dál více lidí opouští zdravé uvažování a nechává se sebou doslova orat těmi skupinami, jejichž jsou součástí - a opakuju, je jedno, o jakou skupinu nebo ideologii jde. To ať si tam každý dosadí dle svého uvážení a přesvědčení. Ať ale každý uvažuje za sebe a nepapouškuje to, co mu sdělila ta jeho konkrétní autorita...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » pon led 17, 2022 23:53

Mám svou hlavu, své názory, občas nějaké i znalosti, chovám se k okolí slušně, komunikuji se sousedy.
Co změním? Nic.
Co můžu udělat proto, aby se něco změnilo?
Zatím mě nic nenapadlo. Demonstrovat nechodím, na úřadech jednám podle zákona..., volbám se dostavuji, ale s nechutí. Co dál... Nenapadla mě a nenapadá jakákoliv možnost, co bych mohla - měla dělat jiného.
Obávám se, že podobně jsou na tom mnozí.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » úte led 18, 2022 0:02

Jak říkám - jeden člověk změnu neudělá, tak naivní nejsem. Ale je to jediná naděje na nějakou změnu - jedině tehdy, když každý bude přemýšlet za sebe. Kdybych to neviděl dnes a denně kolem sebe, nevěřil bych, jak je jednoduché lidmi manipulovat a tím nemyslím hned nějakého sebevražedného atentátníka, ale čistě jen obyčejná reklama. Člověk, kterého nikdy nezajímalo tohle a onohle téma, se po zhlédnutí reklamy hned žene do knihkupectví si o něm pořídit knihu. Proč, neví sám, ale hlavně, že mu to řekla reklama a zbavila ho muk vlastního přemýšlení. Kniha, která se jen válela v regálech, aniž by o ni někdo zavadil, je najednou okamžitě pryč, čeká se na dotisk, který za měsíc má tisícové náklady, ale nikdo o knihu už nemá zájem, protože účinek reklamy už vyprchal. Kdyby ji ovšem viděli znovu... Takové stádní a primitivní uvažování je přesně to, co se politikům a všem byrokratům líbí. Někdo, kdo si myslí to, co oni, protože oni v něm ten názor vytvoří, oni toho člověka zformulují do podoby, která se jim zamlouvá. Záměrně neříkám, jak má změna vypadat, kdykoliv s přáteli mluvím o politice, nikdy si vzájemně nevyčítáme různé politické postoje, navzájem se respektujeme, protože každý z nás přemýšlí svou hlavou. Jenže naprostá většina lidí je jen umělá nádoba plná všech dogmat, která vyznávají ty skupiny, do nichž se nechali naverbovat a jež nikdy nepodrobili kritice, jakémukoliv zpochybňování a vlastní názor jako ten konkrétní člověk nemají. Pak nemá všechno vypadat tak, jak to vypadá...
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte led 18, 2022 0:06

Inu, já nic nevymyslím. I když se chovám stále stejně, to, co se děje kolem mě, jde vlastní cestou a žije svým životem.
Dobrou...
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zburget » úte led 18, 2022 7:53

Je to všechno o ochotě lidí něčemu věnovat čas. Nebo o tom vůbec mít čas danou věc udělat pořádně. Je daleko jednodušší a rychlejší stáhnout z obecního webu všechny fotky, než jednu po druhé procházet a rozhodovat, jestli tahle tam být může a tahle už ne.
A není to bohužel jen o logice lidí, kteří o tom rozhodují. Stačí, aby v obci byl jediný debil, kterému vadí, že je na zveřejněné fotce, coby dítko v první třídě. Znám několik takových lidí i ze svého okolí. V živodě nedají souhlas se zveřejněním svého dítěte na školním nebo farním webu. budou se s obcí nebo školou dohadovat o každé kravině, na kterou mají oni, škola, obec právo, co je povinná obec nebo škola pro ně dělat. Často nad tím zůstává rozum stát.
Naprosto chápu, když pak v důsledku toho takový starosta nebo ředitel školy rezignuje a radši něco úplně zruší nebo zakáže, než aby ztrácel čas s neustálým prudičem. On se potřebuje věnovat něčemu smysluplnému a ne nekonečnému dohadování s blbcem, i když bude vědět, že ten blbec pravdu nemá.
U těch archívů a limitů pro zveřejnění - když začalo platit GDPR, byli z toho všichni podělaní až za uši. V podstatě taky mohlo stačit, že se ozval nějaký takový debil. A nebo mohlo jen stačit, že se ozval jejich slavný poveřenec. Ti na začátku vznikali jako houby po dešti bez pořádných školení, nebyla hotová metodika, spoustu věcí si každý vykládal jinak. A to neberu v úvahu to, že najednou byl pověřencem a odborníkem na GDPR každý, kdo se na tom chtěl přiživit (neexistovaly žádné podmínky pro lidi, kteří to chtěli dělat), ale jednotný názor nebyl ani mezi právníky. Prostě všeobecný bordel, jako ve všem v tomhle státě. Takže si opravdu dovedu představit, že nějaký archív rozhodl nějak na základě právního názoru. To, že to odporovalo nějakému zákonu nikoho trápit nemusí. Poměrně dost zákonů jsou mezi sebou v nějakém paragravu v rozporu. Jsou věci, o kterých různé zákony tvrdí úplně protichůdné věci. Mohl bych vyprávět i ze svého oboru (telekomunikace). Občas mi připadá, že je to schválně. Ať to člověk udělá jakkoli, vždycky při kontrole může dostat flastr za to, že to odporujě některému zákonu.
Čím víc budeme mít zákonů, nařízení naší vlády, nařízení EU, regulací, předpisů,… tím bude ta situace horší. Jenže my tohle nezměníme, musíme se s tím naučit žít.
Aby nedošlo k omylu, nikoho tím nechci omlouvat nebo obhajovat. Jen říkám, že si dovedu představit reálné situace, proč k tomu kterému rozhodnutí došlo a i chápu důvody, které k tomu rozhodnutí vedly. Neznamená to, že to bylo správné a že s tím souhlasím.
Zbyněk Burget
zburget
 
Příspěvky: 12523
Registrován: pon dub 30, 2018 17:15
Bydliště: Nezamyslice [okr. Prostějov]
Oblast pátrání: Konicko, Protivanovsko (okres Prostějov)
Boskovicko

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » úte led 18, 2022 17:08

Chápu smysl vaší zprávy, opravdu ano. Ze svého okolí i práce sám znám spoustu všech těch "důležitých lidí", vůči nimž máte jen povinnosti a sami sebe pokládají téměř za střed vesmíru a hledají sebemenší důvod a záminku ke sporu a nikdy se nemohou dopustit žádné chyby. Chápu, že například starostové na malých obcích bez vlastního mamutího byrokratického aparátu zvládají jen s problémy administrativu spojenou s úřadem, kdy musí řešit kdekterou pitomost ať už shora, od státu nebo kraje, tak i podněty jakéhokoliv potížisty, který činí ve vesnici jen problémy. I ve své práci jsem někdy úplně zavalený administrativou, byrokracií a doklady, na jejichž množství by byli třeba tři čtyři lidé, ale jsme na to jeden dva. A když do toho musíme řešit naprosto zbytečnou práci navíc, jsem "viníkovi" pochopitelně vždy velmi vděčný. Co tím ale chci říct - když už se objeví jakýkoliv potížista, nenechám ho "vyhrát" a celou záležitost jen nějak odbýt, hlavně ať už je klid. To není vyřešení problému, ale jen odsunutí, protože když ten potížista vidí, že jednou mu to prošlo, objeví se příště zase. A pak zase... Když jsem byl moderátor, snažil jsem se všem místním potížistům (nebudu jmenovat, ostatně je sám znáte) dát patřičně najevo, že jim to nebude procházet. Někteří dali pokoj natrvalo, ale většina to zkoušela znovu a znovu, tak jsem stupňoval i varování a sliby (ne jen "výhrůžky"), že ještě jednou a dostanou ban. Mezitím se ale objevovali stále noví a noví potížisté, na které jsem už opravdu neměl nervy, na to neustálé a zbytečné ztrácení času, milionté vysvětlování pravidel, poučování, jak fórum funguje, a to vše místo toho, abych se jako moderátor věnoval úklidu fóra, přehlednosti, nápadům na zefektivnění. Jednoduše jsem to pak přestal vykonávat, jak mě to otrávilo, bez ohledu na to, že jsem věděl, že lidé registrací souhlasí s pravidly, že mám pravdu a že můžu rozdávat bany jako na běžícím pásu a stejně se vždycky objeví někdo nový.

Tím se obloukem vracím ke starostům a znovu říkám, že chápu, že nemají jednoduchou pozici, ale právě proto přece chodíme k volbám, aby nás zastupovali lidé, kteří se takových funkcí a výzev s nimi spojených nebojí, tím spíše, že na komunální úrovni vědí mnohem lépe, co je čeká. Pokud je již někdo starostou, tak by mělo být jeho povinností vykonávat svůj úřad tak svědomitě, jak je toho jen schopný a neustupovat potížistům. Pochopitelně nejsem naivní a vím, že v politice obecně vždy jde o moc a peníze, ale alespoň na té místní úrovni by mohl občas vítězit zdravý rozum. Ať se na mě nikdo (a žádný starosta) nezlobí, ale když už jsem zmiňoval to GDPR, tak jestli takový starosta po nějaké stížnosti místního hlupáka stáhne raději všechno, i to, čeho se naprosto očividně GDPR absolutně ani trochu netýká, tak ten starosta si jen zadělává na další problémy a nemá na svém místě co dělat. Nikdo jej nenutil jít do voleb, přijmout zvolení, setrvávat ve funkci. V takové situaci je jen čestné odejít a dát příležitost někomu, kdo to bude dělat lépe. Protože se to bohužel tak často neděje, jsme tím pak trestáni my všichni ostatní, protože se raději předem a automaticky vyhoví i jakémukoliv šílenému nápadu, výtce nebo stížnosti, místo toho, aby se naši zastupitelé i přes nepohodlí a pochopitelnou nechuť pustili do sporu s potížistou a rozcupovali jeho nápady na kusy - a to říkám sám jako introvert, který nesnáší spory a přesto jsem se coby moderátor do spousty pouštěl, protože to bylo mým úkolem. Mám rád historická přirovnání, takže starosta, který stáhne století staré fotky pastoušky nebo mlýna, na nichž nikdo není, protože se odvolává na GDPR, na které se odvolává nějaký místní hnidopich, a zároveň je web vesnice plný fotek z aktuálních akcí a informací o žijících lidech, tak ten se chová jako západní spojenci v době appeasementu vůči Hitlerovi. Čemu pomůže ustupování agresorovi, šílenství a nelogičnostem, když logika i samotné předpisy jsou na jejich straně? V dlouhodobém měřítku to situaci jen zhoršuje. Tím závažnější důsledky to má, čím větší moc má člověk, který tomu ustupuje a je smutné, že toto podvolování se šílencům začíná už na těch nejnižších příčkách.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte led 18, 2022 17:23

Zedire, se spoustou věcí souhlasím, ale není třeba vkládat výčet, toho co se Ti a mnohým z nás jeví jako nesprávné. Je třeba vkládat výčet toho, jak postupovat, jak reagovat, aby se nechtěné věci nedály a chtěné dály.

Jak chceš ovlivnit (ne)zveřejňování starých vzpomínek, fotek na webech obcí. Já to nevím.
Prosit, žádat, vyžadovat? Vždyť zákon to přece takhle nařizuje.

Žádat po poslancích, aby zákon změnili? Vždyť přece EU.

Mezi námi, vždy je jednodušší, alespoň navenek fundovaně odpovědět, že postup starosty je dán legislativou, než se pracně prokousávat tím, co se smí , může, co je na hraně zákona a co za hranou...

Spoustě lidí je zcela jedno, zda je nebo není zveřejněn pradědeček, či jejich domek nebo nekalý čin předka... ale vidí v tom možnost, jak se domoci finanční náhrady - podobná, řekněme srovnatelná vlastní zkušenost, když jsem publikovala články. Tam se jednalo o autorská práva k fotce.
Řešení?
Samozřejmě dál nepublikuji, nemám důvod se nechat zatahovat do soudních sporů. Za články jsem nedostávala ani nežádala honorář, a přece na tom chtěl někdo cíleně profitovat.


Máš nějaké konkrétní řešení, návrh, nápad? Nemá přece smysl naříkat nad tím, co se děje, když nevíme, co proti tomu chceme dělat...

No a s těmi potížisty tady na webu, nesmíme si je nechat vlézt do kožichu. Jsou tady pravidla, moderátoři mají sice omezené, ale jakési možnosti, bohužel, je třeba se jich držet... Jen si člověk musí zvyknout na aroganci, zlost, nenávistná slova, někdy i vulgarity... a mnozí z těch, kteří se takto opakovaně projeví, jen čekají na další příležitost... třeba s vysvětlením, že "jen" neporozuměli.
Stejně tak to funguje i na obcích...


Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » úte led 18, 2022 17:45

Jak postupovat... Já myslím, že to píšu neustále dokola. Používat rozum, neustupovat potížistům. To je ten klíč všeho. Až tak jednoduché (a při pohledu všude kolem očividně složité) to je. Nejen, že tihle potížisté na komunální úrovni to budou zkoušet znovu a znovu, ale postupně se budou propracovávat výše. Protože jim všude jejich šílenosti bez odporu prochází, zakládají různá uskupení, s nimiž vyžadují ještě šílenější požadavky na kraji, státě... a všichni jim dominovitě ustupují. A naopak, když jejich pitomosti odpálkují už starostové, protože je to opravdu pitomost, jakou šanci mají uspět výše? A co se týče GDPR a fotografií, budiž, pochopil bych stažení fotek s lidmi třeba ze 70. let. Ale z roku 1914? Kolik z nich žije? A i kdyby tam byli předci někoho, kdo dnes nechce tu fotografii mít zveřejněnou, tak přece neexistuje důvod, na základě čeho mu ustoupit. Neexistuje vyhláška nebo zákon, který je na jeho straně. Jestli za takový předpis někdo požaduje GDPR, tak to rovnou může na základě GDPR požadovat, aby si soused strhl dům a parcelu mu daroval. Že to nedává absolutně žádný smysl a nemá to s GDPR a ochranou osobních údajů žijících lidí nic společného? Naprosto stejně jako stažení oněch starých fotek. To můžeme zakázat výuku historie, vždy se objeví nějaký potomek nějaké neslavně proslulé osobnosti, o níž se učíme ve škole a že tento potomek nechce, aby se o předkovi učilo. Na základě tohoto idiotského výkladu GDPR můžeme tu výuku zakázat se stejnou měrou smysluplnosti.

A znovu zdůrazňuji, jak absolutně slaboduché je, že stejná vesnice, která naprosto zcenzuruje historii, i jen vyprávění od založení ve 13. století, protože nechce mít spory nebo nechce věnovat čas rozhodování, která fotka je jak stará, tak ta stejná má zároveň mraky fotografií z dnešních akcí a nejen oficiálních akcí obce. Na to mají čas, každého člověka se ptát, jestli mají jeho souhlas? Také se jdou vyptávat všech příbuzných a potomků, jestli jim tato fotografie nevadí? Jestliže je to tady absurdní a absolutně na žádné GDPR nehrají, který chorý mozek GDPR vztahuje na dávno mrtvou historii a proč?
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

Re: Actapublica

Příspěvekod Zora » úte led 18, 2022 17:56

Jak postupovat... Já myslím, že to píšu neustále dokola. Používat rozum, neustupovat potížistům. To je ten klíč všeho.

Píšeš, že i potížistům na fóru musí občas někdo ustoupit, a to se nejedná zákon a jeho dodržování.

Vždyť to, co jsem hodila do kurzivy, není řešení. Jak neustupovat? To má ten starosta jít proti zákonu, má si najmout osobního advokáta, který bude stížnosti vyřizovat nebo vysvětlovat zákon? Nebo má chodit domů strachy zpocený?
Ono to není o tom, že by starosta měl - neměl ustupovat, je to o tom hledat řešení, jak takový zákon (vyhlášku, nařízení.....) sprovodit ze světa.
Pak můžeme v souladu s legislativou zase zveřejňovat staré věci a fotografie třeba z rybářských závodů...
Na tohle řešení se Tě ptám, sama ho neznám.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 28991
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Actapublica

Příspěvekod zedir » úte led 18, 2022 18:08

Nikde nepíšu, že je třeba potížistům na fóru ustupovat, klidně mi ocituj pasáž, z níž to takto chápeš.

Asi mě nechápeš, já přece nikde netvrdím, že starosta má jít proti zákonu, naopak, že zákon je na jeho straně. Dejme tomu, že v tom mém konkrétním případě si někdo stěžoval, že nechce mít zveřejněnou fotku pastoušky a odvolal se na GDPR a starosta by toho stěžovatele poslal do háje a fotku by tam nechal. Řekni mi, jaký zákon nebo předpis by tím ten starosta porušil? Pochopitelně jsem tím příkladem fotek ze 70. let připustil, že mohou být sporné prameny, fotky apod. Ale opravdu si myslíš, že starosta by tím, že by nechal zveřejněnou historii obce nebo fotografie mlýna, kde ani nikdo nebyl, porušoval nějaký zákon? O tom mluvím, o těch naprosto očividných případech, kdy se toho GDPR ani vzdáleně netýká.
Uživatelský avatar
zedir
 
Příspěvky: 6291
Registrován: pát kvě 02, 2014 3:59

PředchozíDalší

Zpět na Úplně volně - ale slušně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník