Staré policejní archivy

Kdo byl v jakém archivu, a jaké jsou Vaše zkušenosti? Jak jste byli spokojeni?

Staré policejní archivy

Příspěvekod petra.v » pát zář 29, 2017 22:48

Dobrý den,
dovoluji se touto cestou zeptat, zda někdo má zkušenost s hledáním předků ve starých policejních archivech. Hledám informace o pradědečkovi. Vím, že byl u policejního sboru. Časové období jeho služby bylo cca rok 1930 - 1940 - možná delší. Je to odhad jen podle dobových fotografií. Je možné, že policejní složky mají archívy svých zaměstnanců? I takto staré? Tedy podobně jako jsou například vojenské archívy? Případně pokud ano, jaká instituce by je archivovala, kam bych se mohla obrátit? Děkuji Vám za radu. Pokud se ptám na hloupost, omlouvám se předem, jsem začátečník.
Petra.
petra.v
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 29, 2017 22:31

Re: Staré policejní archivy

Příspěvekod Kirvin » ned úno 11, 2018 21:45

Personální spisy příslušníků narozených po roce 1912 včetně a převedených po roce 1945 se nacházejí v Archivu bezpečnostních složek.
S personálními spisy příslušníků policie a četnictva je to těžší, neboť žádný ucelený fond se nedochoval, ale dá se něco nalézt. Je dobré vědět u jakého bezpečnostního sboru děd sloužil, v jaké hodnosti, v jakém městě (důležité zejména pokud byl příslušníkem státní policie) a pak by se ev. dalo navést na některé fondy v Národním archivu, kde se personální věci nalézají.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 157
Registrován: úte čer 04, 2013 17:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.


Zpět na O archivech

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník