Místo v Čechách v latině - vyřešeno.

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Místo v Čechách v latině - vyřešeno.

Příspěvekod Kasr » ned čer 16, 2013 14:27

Svatba v Blížkovicích na Znojemsku roku 1768 a u ženicha je místo narození Hosticio ex Bohemia. Google mlčí a Seznam taky.
Setkal se někdo s tímto názvem obce?
Zápis 10. května vpravo nahoře, http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... strana=156
Naposledy upravil Kasr dne stř čer 19, 2013 11:08, celkově upraveno 1
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod Zora » ned čer 16, 2013 14:46

Bez záruky, mělo by se jednat o Hostice nebo Hoštice v Čechách.
Střelské Hoštice, Šumavské Hoštice, Hoštice (u Volyně).... ono je jich poměrně hodně, stejně jako je více zaniklých obcí s tímto názvem. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29201
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod Kasr » ned čer 16, 2013 15:30

Podle starého názvu Hostice to budou nejspíš Střelské Hoštice. Bohužel to nemohu ověřit , matriky na AP ještě nejsou.
Tu obec znám osobně, ale neznal jsem původní název. Navíc vzdálenost míst a doba zápisu je trochu podivná. Proč se
ženich objevil tak daleko od místa možného narození? Pomohla Wikipedie tam je zmínka o novém názvu Střelské Hoštice.
Díky za pomoc!
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod Zora » ned čer 16, 2013 15:43

Proč se objevil?
Těch variant je spousta... otec byl rusticio - mohl něco pěstovat, chovat dobytek, syn se mohl starat o dovoz, odvoz, byl na vojně, byl třeba na zkušené, byl ve službách majitelů panství - netuším, zda náhodou nevlastnil obě obce stejný majitel, je třeba hledat nějaké shody, nápad...
Dobytčí cesty, specifické komodity jedné nebo druhé oblasti, nebo třeba jen obyčejné "poutě", kde se manželství smluvilo.
Máte štěstí, že se snad dá obec původu vypátrat, mám asi tři větve, kde předek přišel odněkud, obcí toho jména je spousty a nemám tušení, ve které přesně hledat...
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29201
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod obluda31 » ned čer 16, 2013 23:15

Kasr píše:Podle starého názvu Hostice to budou nejspíš Střelské Hoštice. Bohužel to nemohu ověřit , matriky na AP ještě nejsou.
Tu obec znám osobně, ale neznal jsem původní název. Navíc vzdálenost míst a doba zápisu je trochu podivná. Proč se
ženich objevil tak daleko od místa možného narození? Pomohla Wikipedie tam je zmínka o novém názvu Střelské Hoštice.
Díky za pomoc!


Matriky Střelských Hoštic jsou již naskenované dávno. Bohužel se jedná o nějaký přechodný výpadek. Snad o brzy
opraví.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod stanley4 » pon čer 17, 2013 11:00

Uživatelský avatar
stanley4
 
Příspěvky: 4679
Registrován: ned bře 06, 2011 20:53
Bydliště: Slovensko
Oblast pátrání: Uničovsko (Troubelice, Lipinka, Nová Hradečná, Libina)
SR - Horná Nitra, Liptov

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod Kasr » pon čer 17, 2013 11:44

Hledal jsem v AP a po několika mailech jsem zjistil chybu v SOA Plzeň a tu opravili.
Matriky jsou v SOA Třeboň a po kontrole v indexu odkazované matriky jsem příjmení
Fouček nenašel. Našel jsem toto příjmení ve velkém počtu v indexu obce Hoštice u Volyně.
Bohužel jsem asi skončil, matriky z období kolem roku 1744 nejsou, nebo jsem je zatím
nenašel.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod Kašpar » pon čer 17, 2013 12:08

malý výběr, snad Vám k něčemu bude:
Matriční kniha Katovice - Kniha 2, NO 1654–1689
Zápisy vedeny pro:
Borek, Dolní Poříčí, Dražejov, Horní Poříčí, Katovice, Kozlov, Krty-Hradec, Milčice, Mnichov, Novosedly, Sedlo, Střelské Hoštice, Střelskohoštická Lhota
/matriční kniha - římskokatolická církev/

Matriční kniha Katovice - Kniha 3, Z 1662–1719
Zápisy vedeny pro:
Borek, Dolní Poříčí, Dražejov, Horní Poříčí, Katovice, Kozlov, Krty-Hradec, Milčice, Mnichov, Novosedly, Sedlo, Střelské Hoštice, Střelskohoštická Lhota
/matriční kniha - římskokatolická církev/

Matriční kniha Střelské Hoštice - Kniha 1, NO 1688–1759
Zápisy vedeny pro:
Dolní Poříčí, Horní Poříčí, Kozlov, Sedlo, Střelské Hoštice, Střelskohoštická Lhota, Svaté Pole, Zadní Hoštice
/matriční kniha - římskokatolická církev/


Matriční kniha Střelské Hoštice - Kniha 2, NO 1760–1784
Zápisy vedeny pro:
Dolní Poříčí, Horní Poříčí, Kozlov, Sedlo, Střelské Hoštice, Střelskohoštická Lhota, Svaté Pole, Zadní Hoštice
/matriční kniha - římskokatolická církev/

Matriční kniha Střelské Hoštice - Kniha 10, Z 1720–1759
Zápisy vedeny pro:
Dolní Poříčí, Horní Poříčí, Kozlov, Sedlo, Střelské Hoštice, Střelskohoštická Lhota, Svaté Pole, Zadní Hoštice
/matriční kniha - římskokatolická církev/

Matriční kniha Střelské Hoštice - Kniha 11, Z 1760–1784
Zápisy vedeny pro:
Dolní Poříčí, Horní Poříčí, Kozlov, Sedlo, Střelské Hoštice, Střelskohoštická Lhota, Svaté Pole, Zadní Hoštice
/matriční kniha - římskokatolická církev/

Matriční kniha Střelské Hoštice - Kniha 14 [index], Z 1720–1759
/matriční kniha - římskokatolická církev/
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Místo v Čechách v latině.

Příspěvekod Kasr » stř čer 19, 2013 11:08

Jedná se obec Hoštice u Volyně. Už jsem toho pra..dědy našel, ale byly s tím problémy. Třeboň má chybu
v seznamu obcí v matrikách a tak se zobrazí matriky z mladšího období a zápisy z předchozích let jako by
nebyly. Ve skutečnosti jsou zápisy v matrikách Volyně a u nich v seznamu obcí Hoštice chybí. Na chybu
jsem admina upozornil, tak to snad opraví. Přesto všem děkuji.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Místo v Čechách v latině - vyřešeno.

Příspěvekod luko » stř čer 19, 2013 12:32

Takže "Slunce,seno,rodokmen"... :D
Ty LuKo
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Uživatelský avatar
luko
 
Příspěvky: 547
Registrován: pon dub 29, 2013 11:43
Oblast pátrání: Oslavany,Ivančice,Rosice,Křižanov,Vysoké Popovice,Čučice,Mohelno,Troubsko,Dolní Kounice,Neslovice,Budišov,Tasov,Velké Meziříčí,Netín
Bystřice n. Pernštejnem, Boskovice, Olešnice, Štěpánov n. Svratkou, Kunštát, Sulkovec, Prosetín, Doubravník, Nedvědice, Sebranice, Strážek, Zábrdovice, Svratka, Dolní Loučky, Lysice, Kuřim


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků