Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Milan Wölfl » úte kvě 28, 2013 11:53

Kdyby měl někdo cestu do některého z těchto pražských hřbitovů, byl bych moc vděčný za pomoc, ať už opsání nebo fotku :)
Jedná se o hřbitovy Olšany, Jinonice, Vršovice, Vinohrady, Nusle a Šárka.
Hledám matku Petra Altmana, jméno ale bohužel neznám, nejspíš Anna, Marie nebo Ludmila, narozena kolem roku 1916.
(odkaz na obrázek)
Mockrát díky! :)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Kašpar » úte kvě 28, 2013 11:58

odkaz ukazuje ,,403-Forbidden"
je to možné?
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 28, 2013 12:06

i mně to nejde....
Můžu se postarat příští týden o Olšany a Vinohrady. Byla bych ráda, kdybyste upřesnil místo hrobu- přes dotaz na hřbitovní správu. Jsou tam ochotní- našli mi pradědečka....
Kontakty zde:
http://www.hrbitovy.cz/kontakty.html
Karolina
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod sanmarco » úte kvě 28, 2013 14:50

Vyhledávání hrobů je zde: http://212.47.2.130:8080/mpo_sphw/ .... ale je tam dost Ann a Marií, takže to asi bude chtít opravdu napsat na hřbitovní správu ...
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte kvě 28, 2013 19:07

To vyhledávání je bezva. O tom jsem nevěděla, ale těch paní Altmanových je tam fakt dost.... Mohu obejít i všechny na Vinohradech a Olšanech, pokud to pomůže.
Ten dotaz by to měl ale usnadnit....
K.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Kašpar » úte kvě 28, 2013 19:21

?
Naposledy upravil Kašpar dne stř kvě 29, 2013 9:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Milan Wölfl » úte kvě 28, 2013 21:54

Díky mockrát, bayimg dnes nějak blbne :-)
Mělo by se jednat o matku zpěváka Petra Altmana (narodil se v Praze, podle strejdy Gůgla 27.7.1939), která se měla narodit na jihu Čech. Ještě jsem pátral, nejpravděpodobnější je Marie, takže v úvahu připadají tyto osoby:
Kód: Vybrat vše
Altmanová Marie   V R Š O V I C E      6A    189   Hřbitovní správa Vinohrady
Altmanová Marie   O L Š A N Y   009   5    79   Hřbitovní správa Olšany
Altmanová Marie   V I N O H R A D Y      48    226   Hřbitovní správa Vinohrady
Altmanová Marie   N U S L E      23    51   Hřbitovní správa Vinohrady
Altmanová Marie   Š Á R K A      5    13   Hřbitovní správa Bubeneč

Tak jen kdyby někdo měl cestu na některý z těchto hřbitovů...
Zítra zkusím zavolat na správu a uvidím, jak dál
Díky mockrát všem zúčastněným :)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Zora » stř kvě 29, 2013 9:55

Milane, vždyt jsi napsal to stejné (tedy méně o nekolik hrobů), co tady bylo od kašpara, sice nevím, proč Kašpar smazal, ale mě by se tedy dotklo bez vysvetlení použít to, co jsem vytvořila. Snad to chtělo nějaké vysvětlení , nebo třeba citovat, ne?
Pokud se Ti někdo snaží pomoci, je spíš vhodné mu za to pdoěkovat, než opsat jeho vyďobávání.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř kvě 29, 2013 12:37

Myslím, že to byl omyl a nedorozumění- jak Kašpar, tak Milan použil to vyhledávání v odkazu od Sanmarca- proto to vypadá stejně.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Milan Wölfl » čtv kvě 30, 2013 0:59

Samozřejmě jsem Kašparův příspěvek nepřešel. Během pár hodin pátrání a shánění informací z "oblasti" pátrání vypadlo pár jmen, tak jsem pouze uvedl aktualizovaný seznam hrobů. Zdrojovat snad netřeba, když žádná jiná databáze neexistuje...
K příspěvku Kašpara, Petr Altman se narodil v červenci 1939, a podle mých informací zřejmě dosud žije, tedy jeho hrob bych hledal v databázi zcela marně. Hledání po pražských hřbitovech je teď jediným zdrojem, do matrik nemám právo nahlížet. Samozřejmě díky mockrát za spolupráci všem :)
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Zora » čtv kvě 30, 2013 6:01

Na vysvětlenou:
citovat - použit tlačítko vpravo dole,
zdrojovat - asi máš na mysli uvádění zdroje, zde naprosto irelevantní.

Ono stačilo dopsat - z Kašparova nálezu jsou nejpravděpodobnější tyto osoby:....
Nebo třeba jen - díky za snahu, zužuji možnosti na :
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod sanmarco » čtv kvě 30, 2013 7:39

Zoro, řešte prosím jádro věci a ne to, jak kdo tady cituje či zdrojuje, je to možné? Opravdu nesnáším, když tady někdo poučuje tímto způsobem ... toto forum řeší konkrétní problémy, ne to, že vy máte pocit, že někdo něco udělal špatně. A pokud máte pocit, že jste šéfka fóra, tak pište SZ, mě to opravdu veřejně nebaví číst. Děkuji.
Uživatelský avatar
sanmarco
 
Příspěvky: 613
Registrován: čtv říj 21, 2010 10:42
Bydliště: Březina u Křtin

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Zora » čtv kvě 30, 2013 7:54

ok, přes SZ
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod Karolina Vernerova » úte čer 04, 2013 19:58

pro ostatní Pražáky: Vinohrady a Olšany jsem pořešila.... ostatní je pro mne oříšek.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Pražské hřbitovy, ALTMANOVÁ

Příspěvekod KackaCT » úte zář 03, 2013 20:36

Nevíte, zda existují i takovéto odkazy na vyhledávání i pro jiná místa či města? Případně, kde mám tyto odkazy hledat? Děkuji.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Další

Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků