Jalubí, Traplice

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Jalubí, Traplice

Příspěvekod gazan » úte dub 16, 2013 13:25

Hledám ty, kteří mají předky v Jalubí nebo Traplicích. Hlavně se zajímám o jména Vlk, Hejda, Vlach ...
gazan
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 16, 2013 13:21

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod MartinaN » pon úno 10, 2014 22:01

Dobrý den, mám předky přímo z Traplic i Jalubí a dokonce mám v rodokmenu i Hejdovi. Jde o Marii Hejdovou (nar. 1884), dcera Jana Hejdy a Veroniky Kučerové. Marie měla ještě minimálně jednoho sourozence - staršího bratra Františka.
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod gazan » úte úno 11, 2014 4:34

Dobré ráno, pokud je tomu tak, jsme pokrevní příbuzní, a to minimálně přes Hejdy a nejspíš i Kučerovi, které mám též v rodokmenu. Nevím, jestli o tom víte, ale Hejdovi, usedlí v Jalubí už nejméně od roku 1562, jsou šlechtického původu.
Mám v tomto ohledu řadu věcí zpracováno, takže mohu poskytnout. Pokud mi pošlete mailovou adresu na tu mou, která je : gazan@seznam.cz.
Já jsem na Hejdovi připojen přes svou pra ... prabábu Veroniku Hejdovou, která žila v polovině 18. století.

Teď už musím do práce. Takže když pošlete mail, pošlu v PDF zajímavé rodokmeny spojené s rodem vladyků a rytířů Hejdů z Lichnova a Nové Cerekve.

Přeji hezký den !

Radomír Vlk, Zlín
gazan
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 16, 2013 13:21

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod MartinaN » úte úno 11, 2014 10:03

Dobrý den, mělo by to tak být, dle stručného rodokmenu, který zahrnuje jeho sourozence, rodiče a prarodiče mého pradědečka. Každopádně jsem o žádném případném šlechtickém původu Hejdů nikdy neslyšela, i když údajně právě můj praděda vyprávěl o příbuzenství rodiny Welzerů s Habsburky (konkrétně přes první manželku Ferdinanda II. Tyrolského - Filipínu Welserovou), ovšem o Hejdových nepadlo ani slovo. Je možné, že se v rodokmenu najdou další Hejdové i v druhé linii (Grebeníčkovi), protože její část je opět z Jalubí. Možná je to ironie osudu, ale jestli jde o Lichnov v okrese Nový Jičín, tak i naše dvě fenky Pluta a Fanny pochází z chovatelské stanice právě z toho Lichnova.

Marie Hejdová (provdaná Welzerová - později změněno na Velcerová) byla mojí praprababičkou, její otec Jan (kovář a domkař z Jalubí) z byl synem Josefa Hejdy (domkař z Jalubí). Její Matka Veronika Kučerová byla dcerou Jana Kučery a Františky Brádlíkové (dcera Ignáce Brádlíka). Dál jsem se ještě u Hejdů ani Kučerů nedostala, rodokmen totiž dělám "velice chytře" a amatérsky po obou liniích, které jsou z naprosto odlišných končin republiky.
Zápis o narození: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=83
Zápis o svatbě Marie Hejdové: http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=66

Za veškeré informace o rodě Vám budu velmi vděčná, na e-mail jsem Vám zaslala moji e-mailovou adresu.

Taky přeji pěkný den!
Martina Neoralová, St. Město
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod MartinaN » úte úno 11, 2014 10:35

Ještě k těm Vlachům. Znám jednoho sochaře, který je ze Starého Města u UH. Hradiště a má příjmení Vlach. Možná by mohl být Váš příbuzný
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod gazan » úte úno 11, 2014 19:12

Ještě zdravím do Starého Města, svého takřka rodiště ( narodil jsem se v Hradišti, ale bydleli jsme na Špitálkách ). Jen reaguji na zmínku o rodině Welzerů - v tomto případě by to asi byla přece jen obrovská náhoda. Onen rod zapletený s Habsburky byl tuším z Augsburgu a patřili mezi velmi bohaté patricije. To bude spíše shoda jmen.

Ale není třeba zoufat, Hejdové vše vynahradí.

Radomír
gazan
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 16, 2013 13:21

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod MartinaN » stř úno 12, 2014 16:35

Dobrý den, taky jsem se narodila v UH, ale asi od svých 4 let žiji ve Starém Městě, takže se za těch 16 let už považuji za "Staroměšťačku". V UH jsem bydlela na Východě. Moc děkuji za e-mail. O Welzerech (Welserech) z Augsburg vím jen, že byli snad původem původně z Itálie a nejprve to byli kupci (snad s kořením). Babička říkala, že její jejích tchán (můj praděda) vyprávěl, že jsou nemanželští potomci Filipinina syna Andrease, který byl kardinálem a biskupem. Nevím, co je na tom pravdy, každopádně i kdyby to pravda nebyla (k čemuž se možná trošku přikláním), trocha fantazie nesmí nikdy chybět. Každopádně vím, že si praděda po druhé světové válce změnil příjmení z Welzer na Velcer, protože rodina původně pocházela z Německa nebo Rakouska.

Přeji pěkný den. MartinaN
MartinaN
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř úno 05, 2014 23:55

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod zdvalova » pon říj 31, 2022 16:55

Dobrý den, mám předky v Jalubí i Traplicích. V mém rodokmenu je jméno Hejda (Jan *1716 nebo 1723, který se v roce 1744 oženil s Marií Mařákovou a jejich dcera Magdalena Anna byla pra...babičkou mojí babičky). Otec Jana Hejdy byl Jiří Hejda z Jalubí, ale přibližně ve stejné době žil v Jalubí další "Jura Hejda". Jeden Jura Hejda (syn Matěje Hejdy) se ženil v roce 1706 a zemřel v roce 1726 (věk neuveden, manželka Justina, syn Jan *1716) a druhý Jura Hejda zemřel v roce 1733 ve věku 40 let (manželka Marie, syn Jan *1723). Nevím tedy, který z těchto dvou byl mým předkem. Už dříve jsem četla v kronice Jalubí, že tento rod Hejdů z Jalubí byl původně šlechtickým rodem. Budu ráda, za jakékoli další informace a předem děkuji.
zdvalova
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 16, 2018 16:56
Oblast pátrání: obce v okolí Uherské Hradiště, Zlínský kraj

Re: Jalubí, Traplice

Příspěvekod Zora » pon říj 31, 2022 17:07

Kolegyně zde byla naposledy:
Poslední návštěva: stř srp 24, 2016 23:32
Je vhodnější napsat email. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29089
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků