Padenya

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Padenya

Příspěvekod SCIIA » úte dub 02, 2013 22:20

Zajímalo by mě, kde byste hledali Padenyu?
SCIIA
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 07, 2006 8:35

Re: Padenya

Příspěvekod Zora » stř dub 03, 2013 0:15

Padenya - není to angl. přepis ruského slova dopad, pád?

Jinak na Sri Lance je město Padeniya. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Padenya

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř dub 03, 2013 7:10

Prvni, co mne napadlo je Padova v Italii....
http://cs.wikipedia.org/wiki/Padova
treba tak oznacovali kraj okolo Padovy.....

tusim, ze smerujete svou zaplavu dotazu na uzemi byvale benatske republiky, kde hledate Jumara, tohle by se nabizelo.... i kdyz ne primo v hledanem tvaru.....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Padenya

Příspěvekod duros » stř dub 03, 2013 8:11

A co keby ste tak dali odkaz na ten archivny dokument, kde ste to precitali? Pri vsetkej ucte, aj skusenejsim sa stane, ze nieco zle precitaju. Takto hladame nieco, co nemusi byt pravda.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Re: Padenya

Příspěvekod Zora » stř dub 03, 2013 8:21

Padova (také Padua, v benátštině Pàdoa, latinsky Patavium)
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Padenya

Příspěvekod Martin Jílek » stř dub 03, 2013 11:02

duros píše:A co keby ste tak dali odkaz na ten archivny dokument, kde ste to precitali? Pri vsetkej ucte, aj skusenejsim sa stane, ze nieco zle precitaju. Takto hladame nieco, co nemusi byt pravda.

Souhlasím!Takhle můžeme všichni jen hádat a nedopátráme se ničeho!
Uživatelský avatar
Martin Jílek
 
Příspěvky: 1070
Registrován: sob srp 04, 2012 15:41
Oblast pátrání: Šumperk, Telč, Mrákotín, Studená a okolí

Re: Padenya

Příspěvekod SCIIA » čtv dub 04, 2013 19:40

Jeden rodopisec mě jednou upozornil na chorvatský šlechtický rod, jejichž jméno je podobné (ale vzdáleně) k mému Jumarovi, jen tak pro zajímavost jsem hledala, ale to území se mi nedaří najít. Jméno z http://www.edelleute.eu: Jurmanovich (Jurmanovic) de Padenya. Pamatuji si, teď nemohu rychle najít ještě 1 podobný odkaz na jméno Jurmanowitz von Marzinka. Vím, že jsem asi vedle jak ta jedle, ale stejně mě to straší a zajímá, kde vlastně Padenya je (stránky edelleute uvádějí, že jde o chorvatskou a slovinskou šlechtu)? Příbuzní tvrdí, že měli i rodokmen mého předka, a že toto jméno nebylo jen Jumar, ale končilo na koncovku -ič. Samozřejmě rodokmen je dávno ztracený, protože to nikoho u nás nezajímalo.....
SCIIA
 
Příspěvky: 66
Registrován: pon srp 07, 2006 8:35

Re: Padenya

Příspěvekod duros » čtv dub 04, 2013 21:02

Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník