Staré Křečany a Brtníky

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Staré Křečany a Brtníky

Příspěvekod Dr. Taby » pon črc 31, 2006 11:58

Nemá někdo předka v obcích Staré Křečany nebo Brtníky okr. Děčín (dříve Alt Ehrenberg a Zeidler)? Teď se tímto směrem ubírá moje bádání.
Uživatelský avatar
Dr. Taby
Site Admin
 
Příspěvky: 345
Registrován: pon črc 31, 2006 5:59
Bydliště: Ústí nad Labem
Oblast pátrání: Staré Křečany, Brtníky, Zásmuky, Malenovice
Rodokmen online: MyHeritage - dr.taby(zavináč)taby.cz

Příspěvekod Filomena » pon srp 06, 2007 18:28

Předka přímo nemám, ale vím, že v Brtníkách čp. 241 (tehdejší), na samotě zvané Hohle Titte (při silnici z Brtník na Vlčí Horu) žil před odsunem zahradník Raimund Herr s rodinou. Můj dědeček dostal to zahradnictví po něm a vím, že jsem tam na půdě našla pohlednice na tuto adresu - z toho důvodu vím jak se jmenoval. Mám fotografii domu někdy v r. 1969 (můj dědeček zemřel 1957 a zahradnictví jsme museli vyklidit), později prý dům vyhořel a byl postaven nově (dodnes však zůstala velká dřevěná stodola a skleník. Nad zahradnictvím byla hospoda (čp. 240) a nad ní malý domek Němců Pitschmannů. Ti byli hezdětní, ale měli příbuzné v centru Brtník (paní Narcis Pitschmannová, jejíž dcera Inge *cca 1942 žije někde v Jiříkově). V Brtníkách snad ještě žije paní Miluše Sedláková, která tam byla již po válce a rodina Andrášků, kteří tam bydleli v tu dobu již také.
Filomena
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 05, 2007 20:43
Bydliště: Praha

Příspěvekod zuzanaZK » úte kvě 13, 2008 22:00

Filomena píše:Předka přímo nemám, ale vím, že v Brtníkách čp. 241 (tehdejší), na samotě zvané Hohle Titte (při silnici z Brtník na Vlčí Horu) žil před odsunem zahradník Raimund Herr s rodinou. Můj dědeček dostal to zahradnictví po něm a vím, že jsem tam na půdě našla pohlednice na tuto adresu - z toho důvodu vím jak se jmenoval. Mám fotografii domu někdy v r. 1969 (můj dědeček zemřel 1957 a zahradnictví jsme museli vyklidit), později prý dům vyhořel a byl postaven nově (dodnes však zůstala velká dřevěná stodola a skleník. Nad zahradnictvím byla hospoda (čp. 240) a nad ní malý domek Němců Pitschmannů. Ti byli hezdětní, ale měli příbuzné v centru Brtník (paní Narcis Pitschmannová, jejíž dcera Inge *cca 1942 žije někde v Jiříkově). V Brtníkách snad ještě žije paní Miluše Sedláková, která tam byla již po válce a rodina Andrášků, kteří tam bydleli v tu dobu již také.



A nevíš, kdo žil v Brtníkách v dome čp. 111? Teď jsem ten dům koupila a ráda bych zjistila něco o jeho historii...
zuzanaZK
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 05, 2008 22:32

Příspěvekod levape » stř kvě 14, 2008 10:26

Zkuste mého bratra. Vladimír Pešata má chalupu čp.92. Třeba bude něco vědět.
levape
 
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 03, 2008 18:25


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků