Markytská hajnice

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Markytská hajnice

Příspěvekod artepa » sob bře 09, 2013 19:37

Dobrý večer,
poradí mi někdo, kde hledat matriku pro Markytskou hajnici? Doufám, že to čtu dobře
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/7506/43
SNad je to někde poblíž Stráže n/ N, Plavska, okr. Jindřichův Hradec. Jižní Čechy jsou pro mě velká neznámá
Děkuji za tipy
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Re: Markytská hajnice

Příspěvekod Milan Wölfl » sob bře 09, 2013 22:31

Snad hájovna v lese u Markety (Písečné)?
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Markytská hajnice

Příspěvekod obluda31 » ned bře 10, 2013 0:37

artepa píše:Dobrý večer,
poradí mi někdo, kde hledat matriku pro Markytskou hajnici? Doufám, že to čtu dobře
http://digi.ceskearchivy.cz/cs/7506/43
SNad je to někde poblíž Stráže n/ N, Plavska, okr. Jindřichův Hradec. Jižní Čechy jsou pro mě velká neznámá
Děkuji za tipy

Trochu jsem pátrala: Jan Mrkvička se narodil 9.5.1835 - matrika Stráž nad Nežárkou 36/146, 3.11.1824 se narodil
jeho bratr Vít - Stráž 36/106 - u obou jsou uvedeni rodiče - Franz Mrkvička a Rosa Hermannová
a u matky Rosy též oba její rodiče.
Bratru Rosy Adalbertu Hermannovi se v Lásenicích dne 24.8.1843 narodila dcera Rosa Herman-
nová - Stráž nad Nežárkou 25/148 . Také u Adalberta jsou uvedeni oba rodiče. Kdyby někdo
rozluštil odkud pocházela matka Rosy, mohli bychom najít sňatek jejích rodičů.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Markytská hajnice

Příspěvekod Milan Wölfl » ned bře 10, 2013 0:51

Přidávám odkazy pro ostatní
obluda31 píše:...Jan Mrkvička se narodil 9.5.1835 - matrika Stráž nad Nežárkou 36/146, 3.11.1824 se narodil jeho bratr Vít - Stráž 36/106 - u obou jsou uvedeni rodiče - Franz Mrkvička a Rosa Hermannová a u matky Rosy též oba její rodiče.
Bratru Rosy Adalbertu Hermannovi se v Lásenicích dne 24.8.1843 narodila dcera Rosa Hermannová - Stráž nad Nežárkou 25/148. Také u Adalberta jsou uvedeni oba rodiče. Kdyby někdo rozluštil odkud pocházela matka Rosy, mohli bychom najít sňatek jejích rodičů.


Lokality bych viděl u Janových rodičů na:
Plavsko (Altplatz)
a Marketu (Margaretten - Walde (povolání Waldheger, hajný))
u Vítových rodičů totéž, jen "Heger zu Margaretten" a u matky Agnes Bílou (Waisenbach).
U záznamu Rosy Hermann u matky Anny "...Müllers aus Oberschlagles..." (Horní Lhota) a "Anna gebohren Holzmüller aus Wenkerschlag" (Dolní Radouň)...
Měření dostupností serverů:
:: SOA TŘEBOŇ :: ZA OPAVA :: SOA LITOMĚŘICE :: GENEALOGIE.TABY.CZ :: FAMILY SEARCH ::

(Kolegové, omluvte prosím moji dočasnou nepřítomnost zde, brzy se vrátím. V případě nutnosti e–mailem v kontaktu...)
Uživatelský avatar
Milan Wölfl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: úte pro 27, 2011 14:14
Bydliště: Lišov u Českých Budějovic
Oblast pátrání: Lišovsko, oblast hlubockého a třeboňského panství, jihočeské Sudety

Re: Markytská hajnice

Příspěvekod obluda31 » ned bře 10, 2013 15:51

Milan Wölfl píše:Snad hájovna v lese u Markety (Písečné)?


Osada Bílá (německy Weissenbach) patří pod farnost Číměř a právě zde se konala dne 4.2.1790 svatba
Lorentze Hermanna a Agnes Schwartzové (26 a 22 let) matrika Číměř č. 12 snímek 70. Ale asi jsme se o
moc dál nedostali, protože ani u jednoho není zapsáno bydliště.
Teď jsem si ještě všimla že ti samí se brali znovu 26.7.1791 - Číměř 12/42 . Jen ženich byl o 2 roky mladší.
obluda31
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř kvě 02, 2012 8:06

Re: Markytská hajnice

Příspěvekod artepa » ned bře 10, 2013 20:38

Moc děkuji za pomoc, navedení.
Mrkvičkovi jsou z Plavska (Altplatz). Narození Jana roku 1835 jsem našla, i další další sourozence. Frant. Mrkvička zemřel 1864 v 66 letech, Rosa 1857 v 50 letech. Víc do minulosti už mi to nešlo, ona je tam ta moje "oblíbená" němčina:-(
Ze zápisů jsem zvládla rozluštit jen Agnes. Jako otec Ros Herrman mi přišlo Adalbert.
Jsem si říkala, že by to mohla být nějaká hájovna.
Projdu to, snad se dostanu ještě dál.
Díky moc
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků