Stará Libeň versus Nová

Když hledáme na základě místa. Nebo chceme nějaké informace od někoho, kdo to má blíž.

Stará Libeň versus Nová

Příspěvekod Kovarl » čtv led 01, 2009 2:59

V policejních přihláškách jsem narazil na problém s odlišováním Staré a Nové Libně. Mám pocit, jako by Stará Libeň dnes částečně ležela ve Vysočanech. Najde se tu odborník, který by mi poradil s upřesněním hranic? Google ani Wikipedie mi nepomohly.
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Stará - Nová Libeň

Příspěvekod Hana » čtv led 01, 2009 14:27

Doporučuji zeptat se odborníků v Klubu za starou Prahu - mně také pomohli při řešení jednoho místopisného problému-( předsedkyně dr. Kateřina Bečková) , můžete zajít za nimi osobně na adrese Klub za starou Prahu, Mostecká 1 118 00 Praha 1- Malá Strana- úřed. hodiny- středa 15: 00- 17:30 hodin, nebo poslat email s dotazem na
kzsp@mail.cz , mají také webové stránky - www.zastarouprahu.cz a diskusní fórum.
Hana
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon úno 05, 2007 13:40
Bydliště: Prostějov, V. Špály 11

Příspěvekod Kovarl » čtv led 01, 2009 16:40

Díky za tip, asi toho časem využiju. Mám víc problémových adres, tedy domů s čísly popisnými, které dnes neexistují. Někde se tomu člověk nediví (Josefov), někde se to dá vysvětlit (Vinohrady - výstavba vodárny, bombardování na konci války), ale někde je to záhada. Ale je to lepší, než kdyby se popisná čísla recyklovala a dávala novým domům na úplně jiných místech obce.
Co se týče té Libně, našel jsem krátkou zmínku v článku "Pražský dopravní zeměpis IV - Libeň" v čas. DP kontakt, červenec 2004. Stará Libeň s dnešními Vysočany asi opravdu nemá nic společného a "můj" dům asi už nestojí.
Uživatelský avatar
Kovarl
 
Příspěvky: 68
Registrován: pon črc 31, 2006 11:57
Bydliště: Praha 11

Stará a Nová Libeň

Příspěvekod Vizi » čtv led 01, 2009 17:23

Tak já myslím že z historických map se to dá celkem i poznat - viz Seznam anebo Císařské otisky - Stará Libeň a Vysočany opravdu asi nic společného nemají
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun


Zpět na Místopis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků